Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Pensia alimentara

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
pink_life

pink_life

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.03.2007
Buna ziua! Am o problema... am 12 ani si parintii mei au divortat pentru ca tata avea o amanta. Sunt in custodia mamei, iar tata imi plateste pensia alimentara. Nu stiu exact venitul lui, dar stiu ca nu e <500 lei, asa cum a declarat. El imi da lunar aprox. 70 lei din 95. Este un bun prieten cu seful lui si cred ca primit de la el un act fals in care scrie ca are un venit de 500 lei sau mai putin. Mama l-a cautat pe internet si a descoperit ca mai are si un Opel de vanzare cu 14000 euro. Am vazut si eu masina asta si spunea ca i-a imprumutat-o seful lui... ce pot sa fac ca sa-mi mareasca pensia alimentara? Nu ca as vrea bani, dar nu e corect sa-mi dea papusi Barbie (fiica amantei le adora iar eu le urasc asa ca imi ia si mie ca sa imi placa) si 70 de lei. Mama are 4 joburi numai ca sa nu-mi refuze nici o dorinta (e medic) iar tata sta acasa la amanta lui cu banii in buzunar. Daca mi-ar mari pensia alimentara, mama ar putea renunta la un job...

#2
basul09

basul09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 21.05.2008

View Postpink_life, on May 13 2008, 11:51, said:

Buna ziua! Am o problema... am 12 ani si parintii mei au divortat pentru ca tata avea o amanta. Sunt in custodia mamei, iar tata imi plateste pensia alimentara. Nu stiu exact venitul lui, dar stiu ca nu e <500 lei, asa cum a declarat. El imi da lunar aprox. 70 lei din 95. Este un bun prieten cu seful lui si cred ca primit de la el un act fals in care scrie ca are un venit de 500 lei sau mai putin. Mama l-a cautat pe internet si a descoperit ca mai are si un Opel de vanzare cu 14000 euro. Am vazut si eu masina asta si spunea ca i-a imprumutat-o seful lui... ce pot sa fac ca sa-mi mareasca pensia alimentara? Nu ca as vrea bani, dar nu e corect sa-mi dea papusi Barbie (fiica amantei le adora iar eu le urasc asa ca imi ia si mie ca sa imi placa) si 70 de lei. Mama are 4 joburi numai ca sa nu-mi refuze nici o dorinta (e medic) iar tata sta acasa la amanta lui cu banii in buzunar. Daca mi-ar mari pensia alimentara, mama ar putea renunta la un job...
Mama ta va trebui sa il dea in judecata unde sa aduca probe ca tatal tau are un venit mai mare decat a declarat pentru stabilirea pensiei tale de intretinere.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate