Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Zilele emailului

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 

Evolio S1200

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006

View Posteugen_b_e, on 15th February 2010, 08:22, said:

Gumball3000 nu e chiar pocnitoare. Are procesor samsng de 400MHZ. Problema este memoria RAM cam mica. Cu softul original (igo 2006)merge foarte bine. Problema este cu igo8 la care se poticneste putin, mai ales daca mai pui si skinuri. Al meu merge pe 3 ani si m-a slujit credincios. Pentru softurile de navigatie din anul 2006-2007 a fost chiar foarte bun.

Multumesc pentru incurajare.  :peacefingers:
Tocmai citeam pe forum despre gps-uri si ... aflu despre probleme similare cu ale mele in cazul parbrizelor atermice.
E, tocmai in perioada in care am inceput sa am probleme cu Evolio am schimbat masina de serviciu!!! Acuma, eu nu stiu cum iti dai seama daca parbrizul este atermic dar

1) nu cred in coincidente
2) parbrizul noii masini este cu dezghetare (are sarme prin el)
3) detectorul radar "vorbeste" si el foarte rar, nu ca pe cealalta masina si nu se mai sesizeaza tot timpul la KA band

Ce ziceti de varianta asta?

(o sa merg putin prin oras cu masina sotiei si revin cu updates)

#20
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006

View PostCristianZ, on 27th February 2010, 13:22, said:

Multumesc pentru incurajare.  :peacefingers:
Tocmai citeam pe forum despre gps-uri si ... aflu despre probleme similare cu ale mele in cazul parbrizelor atermice.
E, tocmai in perioada in care am inceput sa am probleme cu Evolio am schimbat masina de serviciu!!! Acuma, eu nu stiu cum iti dai seama daca parbrizul este atermic dar

1) nu cred in coincidente
2) parbrizul noii masini este cu dezghetare (are sarme prin el)
3) detectorul radar "vorbeste" si el foarte rar, nu ca pe cealalta masina si nu se mai sesizeaza tot timpul la KA band

Ce ziceti de varianta asta?

(o sa merg putin prin oras cu masina sotiei si revin cu updates)

Am testat. Merge perfect pe alta masina.
Problema de "ecranaj".
Antena externa este solutia?

#21
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007

View PostCristianZ, on 28th February 2010, 00:26, said:

Am testat. Merge perfect pe alta masina.
Problema de "ecranaj".
Antena externa este solutia?
Si unde conectezi antena externa? Ca evolio nu are mufa de antena. Nu te mai complica si cumpara alt PNA cu ecran mai mare, cu procesor mai bun si memorie RAM de 128. Sunt destule aparate la 400 lei. Vremea lui evolio S1200 s-a dus.

#22
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006

View Posteugen_b_e, on 28th February 2010, 08:28, said:

Si unde conectezi antena externa? Ca evolio nu are mufa de antena. Nu te mai complica si cumpara alt PNA cu ecran mai mare, cu procesor mai bun si memorie RAM de 128. Sunt destule aparate la 400 lei. Vremea lui evolio S1200 s-a dus.

Are mufa. Se vede cand rabatezi antena. Este dedesupt, cumva.
O sa-mi iau altul doar daca nu se poate pune pe el harta actualizata. Are harti din 2007 si IGO MyWay 2006 plus. In cazul in care nu se pot pune harti actualizate decat daca instalez IGO8, iar IGO8, am inteles, va merge greu cu cei 64RAM ai lui S1200 atunci o sa-mi cumpar altul.

#23
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007

View PostCristianZ, on 28th February 2010, 11:13, said:

Are mufa. Se vede cand rabatezi antena. Este dedesupt, cumva.
O sa-mi iau altul doar daca nu se poate pune pe el harta actualizata. Are harti din 2007 si IGO MyWay 2006 plus. In cazul in care nu se pot pune harti actualizate decat daca instalez IGO8, iar IGO8, am inteles, va merge greu cu cei 64RAM ai lui S1200 atunci o sa-mi cumpar altul.
Incearca sa pui Igo Amigo. Merge un pic mai bine decat igo 8 . Si sa stii ca nu are chiar 64 RAM, are mai putin, si utilizabili are 32.

#24
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006

View Posteugen_b_e, on 28th February 2010, 11:58, said:

Incearca sa pui Igo Amigo. Merge un pic mai bine decat igo 8 . Si sa stii ca nu are chiar 64 RAM, are mai putin, si utilizabili are 32.

Chiar nu este nici o harta din 2009 care sa mearga cu IGO myway 2006 plus? Cu alte cuvinte, cei care au asa ceva trebuie sa ramana cu harta din 2007? Eu, de exemplu, nu vreau 3D si alte "smecherii" dar vreau sensurile giratorii aparute in ultima vreme.  Sau mica autostrada Gilau - Campia Turzii.  :rolleyes:

#25
eugen_b_e

eugen_b_e

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 25.01.2007

View PostCristianZ, on 28th February 2010, 12:07, said:

Chiar nu este nici o harta din 2009 care sa mearga cu IGO myway 2006 plus? Cu alte cuvinte, cei care au asa ceva trebuie sa ramana cu harta din 2007? Eu, de exemplu, nu vreau 3D si alte "smecherii" dar vreau sensurile giratorii aparute in ultima vreme.  Sau mica autostrada Gilau - Campia Turzii.  :rolleyes:
Ultima harta pentru Romania este Romania_2008.10_090120.fbl si este de la inceputul anului 2009 si nu are ultimele actualizari. Oricum nu o poti pune fara sa schimbi licenta. Vezi ca ai PM.

Edited by eugen_b_e, 28 February 2010 - 12:14.


#26
CristianZ

CristianZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 01.12.2006
Multumesc pentru ajutor! Merge mult mai bine, inclusiv receptia satelitilor prin parbrizul atermic. Deci aparatul e OK si-l voi mai folosi mult si bine, se pare.
Bineinteles, am mai adaugat si eu harti si POI-uri, printre altele asa ca mai am o intrebare referitoare la IGO8 pe Evolio S1200. De ce se comuta automat din 2D in 3D? Nu e mare deranj pentru ca-l mut inapoi dar daca as scapa si de problema asta din setari ar fi mai bine.

#27
Nickey

Nickey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 13.12.2004
Aduc si aici in discutie problema mea http://forum.softped...howtopic=669040.
Cine ma poate ajuta cu continutul cardului SD sau a folderul FlashDisk?
Sper sa rezolv cumva.
Multumesc.

#28
bogdaniova

bogdaniova

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.07.2007
mai ai evolio s1200?
poti sa-mi faci si mie un back-up la rom cu DiskRW am si eu unu si e mort o sa incerc sa-l inviorez. Daca nu ai DiskRW e aici http://gps.punctedei...ticles/firmware

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate