Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC Touch Diamond

- - - - -
  • Please log in to reply
888 replies to this topic

#1
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Tocmai am citit despre lansarea lui, se pare ca va intra pe piata in iunie.

Nu se stie inca un pret, insa dotarile sunt incredibile:

La dimensiuni de doar 102 x 51 x 11.5 mm este cel mai performant All-In-One full la ora asta:

Ecran VGA de 2.8, procesor 500Mhz, 192 MB DDR SDRAM, 256 MB ROM, 3G HSDPA 7.2 Mbps, wifi, GPS.

http://www.gsmarena....iamond-2368.php

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H5fetcaQIaA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
L-am vazut si eu acum cateva zile, este interesant, dar mi-e frica de pretul pe care-l va avea...

La fel de interesant mi se pare si SE Xperia X1 (va fi cu WM), dar se lanseaza si mai tarziu...

Nu sunt eu prea lamurit cum este cu A-GPS, eGPS am mai vazut pe la alte PDA-uri; care este diferenta fata de simplul GPS ?

Edited by barboso, 07 May 2008 - 15:10.


#3
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Xperia a fost anuntat de 3 luni si apare peste trei luni. In plus este mai mare si probabil mai scump :)

Diamond a fost anuntat de o luna si apare peste o luna. Asta da surpriza de la HTC :)

Desi am ales Asus P750 din cauza ca e mai performant ca HTC-urile la ora asta, daca Diamond va fi asa cum se promite, jos palaria. Ma astept undeva la un 20 mil sa se stabilizeze pretul, iar HTC touch cruise sa mai scada vreo 2-3 mil.

A-GPS inseamna assisted GPS. Ajuta la gasirea mai rapida a satelitilor, pastrarea semnalului prin tunel si alte chestii de genul. Nimic deosebit, tot un Sirf III e mai bun. Dar la dimensiunile astea, daca vine cu GPS integrat indiferent de care va fi, e super.

#4
herlino

herlino

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 07.05.2005
Asta e urmatorul pe lista mea.
De vreo saptamana oscilez intre Iphone, Samsung F490 si N95-2.Dar se pare ca Diamond asta va fi castigatorul.
Nu am mai avut pana acum aparat cu WM, si sunt foarte curios cum se va comporta la nevoile mele.Daca nu sunt multumit si de aplicatiile pe care le vreau ( e-mail, browsing, office ) atunci pe asta il tin pt timpul liber si pt lucru imi voi lua un Nokia E71 ( recent anuntat, si care imi lasa gura apa :D ).

Despre pret la HTC Diamond, va fi undeva la 400 de lire sterline in UK, incepand cu 19 iunie.
Pretul e limita superioara pt mine, si e singurul inconvenient la momentul asta. Dar daca se ridica la nevoile mele, nu mai iau E71, si ma incadrez la buget.

Edited by herlino, 08 May 2008 - 10:01.


#5
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
designul e deosebit iar specificatiile tehnice sunt la fel de bune, fapt care cu siguranta se va reflecta si in pretul jucariei.
totusi nu cred ca e un gadget facut pt folosirea de zi cu zi pe partea de gsm.
cel putin eu nu l-as cumpara ca sa-l folosesc in principal ca telefon.

#6
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
De ce nu ?

Sunt atatia iphonisti care folosesc un aparat mai prost decat Diamondul pe post de telefon zilnic.

Iar Diamondul e chiar micutz, asta e principalul lui avantaj, pe langa ca e foarte destept, incape in aproape orice buzunar si poti sa-l iei mereu cu tine.

#7
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
m-am uitat la dimensiunile aparatului si chiar ca e foarte micut. l-am comparat cu un nokia 6500 si e cam acolo, e foarte subtire mai ales pt un astfel de device.
se uzeaza mult mai repede daca-l folosesti ca telefon, apar zgarieturi, mici accidente; eu intr-o sapt cat am folosit pda-ul pe post de telefon , am reusit sa-l uzez cat pt un an(mici zgarieturi, praf, un pic testat gravitatia). am renuntat sa-l mai folosesc ca si telefon in mod curent. plus ca e destul de marisor si usor incomod sa-l tii prin buzunar.

#8
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Asta da, ca-i pacat sa dai 20mil pe o asa bijuterie si sa pleci la fotbal cu el :)

Eventual cand stii ca iesi la o iarba verde, un pescuit sau la o chestie mai "periculoasa" iei un nokia din ala de 100RON si te doare undeva de el. Mai ales daca te stii pacoste, ca poti sa-l scapi din buzunar sau sa-l uiti mereu pe undeva.

Merge in schimb la work, prin oras sau la drumuri mai lungi cu masina, cand ai nevoie de net sau GPS si nu vrei sa te cari cu 3 jucarii prin buzunare :)

#9
katzavencu

katzavencu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 10.02.2008
1.965 ron, pe emag cu livrare intre 1-14 zile

#10
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
Aici l-am gasit un pic mai ieftin desi ma indoiesc ca atat va fi pretul cand va apare! Ei zic 513 €! Sa apara si vedem noi!  :worthy:

#11
Trish_ro

Trish_ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 08.07.2004
Pana la  urma l-a testat cineva? impresii?

#12
eroarex

eroarex

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 14.06.2007
E la vodafone la 350 euroi.
Eu zic ca merita la pretul care il are, cel putin 6 luni pana-l vand :D

#13
paull2002

paull2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.10.2003

View Posteroarex, on Jun 23 2008, 12:37, said:

E la vodafone la 350 euroi.
Eu zic ca merita la pretul care il are, cel putin 6 luni pana-l vand :D


la voda e 350 euroi dar eu il vreau pe orange,cum il deblochez?stie cineva?merci

#14
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 15.03.2005
L-a luat cineva de la Vodafone? E blocat in retea?

Am citit ceva interesant despre el, cica va merge doar cu soft piratat pt GPS, pentru ca producatorii de soft vand carduri cu programul (si programul stie sa ruleze doar de pe card, acolo stie el ca-s hartile) dar cum HTC-ul asta nu are slot...

Edited by nepot, 25 June 2008 - 11:46.


#15
bogdanghivnici

bogdanghivnici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.09.2007
Salutare tuturor

De curand sunt si eu posesorul unui diamant... e super aparatul doar ca are o problema pe care nu am idee cum sa o rezolv... HTC Touch Diamond nu vine cu soft de navigatie si NU are slot pentru card, iar softurile pentru navigatie ruleaza "doar" de pe cardul original (nu am incercat versiuni crack-uite dar banuiesc ca tot de pe card ruleaza si ele).
Are cineva idee cum se poate rezolva problema asta? Exista sofuri care se instaleaza si ruleaza de pe terminal direct fara sa fie necesar cardul?

Astept parerile voastre pe aceasta tema :huh:

#16
snakeman

snakeman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 13.03.2006
Am citit pe mai multe forumuri ca nu poate rula iGo 2006, fiind incompatibil cu acest soft !!!
E adevarat? A incercat cineva?

#17
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
NU merge IGO 2006, in schimb merge cu succes IGO8 3D

Se poate scoate din setari functionarea 3D daca nu aveti nevoie de ea si atunci ruleaza mai rapid, cam la fel cu IGO2006.

#18
ionutcnmv

ionutcnmv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 31.01.2006
da, igo 8 3D merge perfect!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate