Neurochirurgie minim invazivă
"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv. Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice. www.neurohope.ro |
Harta fara detalii la un NUVI 200 cu ROAD 2006
Last Updated: May 09 2008 16:51, Started by
valyvis10
, May 03 2008 16:20
·
0
#1
Posted 03 May 2008 - 16:20
Asa cum am scris in titlu, am luat un garmin nuvi 200 cu ROAD 2006 v. 2.16 preincarcat impreuna cu polonia,cehia, slovacia, ungaria, austria, slovenia, croatia, deci fara card. Garantie, tot la el, pachet sigilat.
Acum, la un drum dinspre Rm. Valcea la Cva nu vede decat drumul principal pe valea Oltului sau Babeni -Tg.jiu dar intre horezu si cva cu toate ca mai sunt 2 drumuri ce dau in Balcesti de vilcea nu vede nimic. Mentionez ca orasul Balcesti il gasesete dar spune ca nu exsita drumuri catre el. Acelasi lucru catre Tg jiu de la Craiova vede numai drumul prin Turceni celelalte 2 prin Stoina si Carbunesti lipsa. Nu stiu ce sa cred trebuie sa fac vreo setare, am dat pe detaliu maxim la harta, sau asa este harta asta preinstalata? Ce ma sfatuiti, ca pe uzul munti sau pe drumuri judetene mai putin circulate este inutilizabil. P.S. Pe modul off road ma duce direct peste camp fara sa tina cont de drum, traseaza o linie intre 2 puncte, pur si simplu. |
#2
Posted 03 May 2008 - 17:22
#3
Posted 03 May 2008 - 18:26
#4
Posted 03 May 2008 - 21:10
valyvis10, on May 3 2008, 18:26, said: Acum am inteles asta, dar este o diferenta fantastica intre ce afiseaza si demo-ul de pe site-ul Sheba . In demo se vad clar aproape toate drumurile. Ce e in demo e si in gps, cand mergi cu masina nu are cum sa iti afiseze toate detaliile, nici un gps nu face asa ceva, trebuie sa dai zoom maxim ca sa vezi toate detaliile si sa "tragi" harta. |
#5
Posted 03 May 2008 - 22:17
Am verificat eu pe nuvi 200 si road 2006 si imi arata toate detaliile! Chiar m-am uitat in zona ta tg jiu, craiova, rm valcea si vad toate detaliile si toate drumurile pot face ruta pe unde doresc ! Mai verifica odata !
|
#6
Posted 04 May 2008 - 09:55
valyvis10, on May 3 2008, 16:20, said: ... orasul Balcesti il gasesete dar spune ca nu exsita drumuri catre el... Banuiesc ca te referi la Nicolae Balcescu. Intr-adevar nu exista drumuri catre el. mirceacra, on May 3 2008, 22:17, said: ...m-am uitat in zona ta tg jiu, craiova, rm valcea si vad toate detaliile... Vezi toate detaliile de pe harta (multe). Din pacate unele, mentionate de valyvis10, lipsesc. La fel lipseste Poiana Brasov (de fapt exista, dar nu ca localitate) si nu se poate face o rutare catre ea decat prin artificii. Probabil se vor rezolva in viitoarea versiune (ROAD 2008), daca va exista (conform site-ului romaniadigitala inca se mai lucreaza la ROAD 2007, despre care suntem informati ca va fi compilat in tehnologie NT). |
#7
Posted 04 May 2008 - 10:42
Se vede Poiana Brasov ca si localitate si pot sa fac si rutare catre ea ! Se vede si in fotografii facute dupa garmin nuvi 200 traseu Iasi--> Poiana Brasov !
Attached FilesEdited by mirceacra, 04 May 2008 - 10:43. |
#8
Posted 04 May 2008 - 12:58
mirceacra, on May 4 2008, 11:42, said: Se vede Poiana Brasov ca si localitate si pot sa fac si rutare catre ea ! Se vede si in fotografii facute dupa garmin nuvi 200 traseu Iasi--> Poiana Brasov ! |
#9
Posted 04 May 2008 - 17:47
nicuabc, on May 3 2008, 22:10, said: Ce e in demo e si in gps, cand mergi cu masina nu are cum sa iti afiseze toate detaliile, nici un gps nu face asa ceva, trebuie sa dai zoom maxim ca sa vezi toate detaliile si sa "tragi" harta. Nu este. Pot sa dau zoom la maxim si degeaba. Orasul este BALCESTI , la 34,9 km nord de Craiova, din el se ia in mai multe directii, Rm Valcea, Tg.Jiu, Cva, iar el imi gaseste orasul dar nu poate calcula ruta, spune ca nu exista nici o strada in apropierea destinatiei. Pana la Rm Valcea ma duce numai pe valea oltului pe DN 64 iar daca ii dau ocolire stie numai prin Pitesti, asta inseamna ca numai drumurile principale. O sa fac o poza a lui sa va arat. Oare sa apelez la garantie??? In pozele voastre apare drum exploatare, la mine nu vede nimic de acest gen.Si nici padure. Edited by valyvis10, 04 May 2008 - 17:57. |
#10
Posted 04 May 2008 - 19:30
Eu pot sa fac rutare de la Ramnicul Valcea la Craiova si prin Balcsti dupa cum se vede si in primele fotografii. Apoi am stabilit locatia actuala fiind Timisoara si am cautat Poiana Brasov si bineinteles ca a gasit. Am facut si o rutare Timisoara --Poiana Brasov si merge .
Attached Files |
|
#11
Posted 04 May 2008 - 19:37
Incearca Scule/Organizeaza My data/Seturi harti/ selectezi hartile detaliate si apesi Mapsource pe una din ele (daca sunt mai multe) trebuie sa-ti apara Ro.A.D 2006 bifat.
In Mapsource localitatea Balcesti de care zici tu (jud Valcea) are drumuri (DJ651 a si b, DN 65C, DJ 643 c si d) asa ca este o setare gresita. Ref. Poiana Brasov - culmea e ca acum o gasesc si eu ca oras in Mapsource (desi in ianuarie pe alt topic au fost mai multi care nu au gasit-o decat ca punct geografic). Pe telefon (GMXT) tot nu este. Edited by Adrian P., 04 May 2008 - 19:49. |
#12
Posted 04 May 2008 - 21:12
Adrian P., on May 4 2008, 20:37, said: Incearca Scule/Organizeaza My data/Seturi harti/ selectezi hartile detaliate si apesi Mapsource pe una din ele (daca sunt mai multe) trebuie sa-ti apara Ro.A.D 2006 bifat. In Mapsource localitatea Balcesti de care zici tu (jud Valcea) are drumuri (DJ651 a si b, DN 65C, DJ 643 c si d) asa ca este o setare gresita. Ref. Poiana Brasov - culmea e ca acum o gasesc si eu ca oras in Mapsource (desi in ianuarie pe alt topic au fost mai multi care nu au gasit-o decat ca punct geografic). Pe telefon (GMXT) tot nu este. Multumesc trebuie sa incerc. Deci trebuie sa-l conectez la calculator. Va tin la curent, sper sa reusesc. |
#13
Posted 04 May 2008 - 21:49
#14
Posted 04 May 2008 - 22:34
#15
Posted 04 May 2008 - 23:26
#16
Posted 05 May 2008 - 14:04
#17
Posted 05 May 2008 - 15:39
valyvis10, on May 5 2008, 15:04, said: La info harta apare numai City Navigator Europe NT , NordNordEst europe, cam asa. Nu apare Road 2006. Nu ar trebui sa apara si ea? Pentru ca si cu cea de mai sus bifata si fara ea la fel face. Mai exista alta setare? Nu are cum sa nu apara acolo si RoAD-ul decat daca l-ai sters din greseala Conecteaza GPS-ul la PC...vezi ce ai in el...ce fisiere de forma gmapxxxx.img sunt si ce marime au? |
#18
Posted 05 May 2008 - 16:54
subarufan, on May 5 2008, 15:39, said: Ai umblat cumva in GPS??? Nu are cum sa nu apara acolo si RoAD-ul decat daca l-ai sters din greseala Conecteaza GPS-ul la PC...vezi ce ai in el...ce fisiere de forma gmapxxxx.img sunt si ce marime au? Nu pot sa-l conectez.Nu-l vede calculatorul cu toate ca respect toti pasii de pe mygarmin.Nici in vista nici in XP. |
Anunturi
▶ 0 user(s) are reading this topic
0 members, 0 guests, 0 anonymous users