Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Hamachi

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
ady_chesnoiu

ady_chesnoiu

    Supercharged

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,605
  • Înscris: 27.05.2007
Dar este vreo retea Romaneasca cu multi membri ?

#20
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008

View Postady_chesnoiu, on Dec 20 2008, 16:39, said:

Dar este vreo retea Romaneasca cu multi membri ?
Scuzati absenta de pe aici; multumesc celor care au raspuns la intrebari.

Nu stiu daca exista vreo retea romaneasca cu multi utilizatori.
Daca esti un impatimit al jocului x poti incerca sa vezi (pe forumuri dedicate jocurilor sau in special acelui joc) daca exista vreo retea (ne)oficiala pentru acel joc si sa intri si tu in ea.

#21
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
Baiatul de mai sus cu command and conquer zero hour da-mi add la sorinell_amore sa jucam in retea daca mai joci jocu' asta .... ca pe mina m-a fascinat!

apropo si eu am jucat prin Hamachi si fifa09 si command and conquer se misca bine ...nu minunat ..da e ok! ...credeti ca merge si la alte jocuri ?????

#22
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Pai... ar trebui sa mearga. Numai ca trebuie putina atentie: daca jocul are pe undeva pe la optiuni "use Hamachi" trebuie folosita acea optiune, altfel nu va merge. Daca nu are, da-i inainte. Uitati-va putin prin optiunile jocului daca nu merge, verificati sa nu fie blocat de firewall si puneti adapter and bindings la connections pr pirmul loc hamach ( click daca nu stiti cum se face).

#23
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Se pot transmite virusi prin acest programel ?

#24
0000000000

0000000000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,865
  • Înscris: 01.05.2008
Eu l-am folosit pentru jocuri ceea ce implica si contact cu persoane necunoscute care ar putea incerca ceva de genul. Eu nu am primit nimic. Din cate stiu nu se pot trimite fisiere prin intermediul lui. Din cunostintele mele (de baza) nu cred ca se pot trimite virusi prin el. Desi o parere a cuiva mai priceput nu ar strica.

#25
Aladin66

Aladin66

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,542
  • Înscris: 06.10.2008

View Postunqjohnny, on Mar 25 2009, 20:28, said:

Se pot transmite virusi prin acest programel ?
normal. atata timp cat exista conexiune intre voi exista riscul sa iei virusi. mai greu dar exista

#26
Ciuxy

Ciuxy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 18.05.2007
Care joaca un fox'n'hounds ? :lol: :lol:

#27
adiman73

adiman73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 428
  • Înscris: 15.09.2007
Lasa Hamachi incearca Tunngle este net superior si fara atatea probleme



Tunngle vs Hamachi: Features comparison (and more Tunngle features are coming as version number increases!!)
Features --------------------------------------------------------- Hamachi----------------Tunngle
Network capacity limit ------------------------------------------ 16---------------------- 255
Works properly on Vista & W7 -------------------------------- No*-------------------- Yes
Integrated network browser ----------------------------------- No---------------------- Yes
Integrated network search ------------------------------------- No---------------------- Yes
Works with games ---------------------------------------------- Sometimes**--------- Always
Class C emulator ------------------------------------------------ No---------------------- Yes
Native secure protocol for file sharing ------------------------ No---------------------- Yes
Tight sharing access control ----------------------------------- No---------------------- Yes
See how many players are on network before joining ------- No---------------------- Yes
Advanced security ----------------------------------------------- Yes--------------------- Yes
Players in a network -------------------------------------------- Offline&Online--------- Online***
Friend system --------------------------------------------------- No----------------------- Yes
Global chat blacklist --------------------------------------------- No----------------------- Yes
Global banlist ---------------------------------------------------- Yes---------------------- Yes
Global messenger ----------------------------------------------- No----------------------- Yes
Game dedicated organization ---------------------------------- No----------------------- Yes

*No hamachi doesn't work properly on Vista. Why? Beacuse it doesn't send UDP broadcast to the network interface. This means that, although some games might still work, many just won't. Unless you download a particular fix, you won't see all the hosted games in the game browser when using Vista or Windows 7.

**Often after some hard work. Hamachi can really be a pain to set up. Tunngle isn't! And you can always count on a wonderful support from the Tunngle crew.

***Offline players do not steal places to the online players anymore. How many hamachi networks are dead or full of offline players?Tunngle actively solves this issue!

#28
x_elx

x_elx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 17.12.2007
Mi se intrerupe conexiunea la internet cand apas pe butonul acela sa se conecteze...

#29
Wondam

Wondam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.12.2009
eu foloseam inainte pe win xp Hamachi si mergea struna intre upc si o alta firma... acum am win7 si eu si restul pr mei si toti suntem pe RDS si nu mia merge, la unii merge ping la altii nu, care sa fie problema ?

#30
unrealgeb1978

unrealgeb1978

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,607
  • Înscris: 17.08.2007

View Postadiman73, on 4th August 2009, 18:26, said:

Lasa Hamachi incearca Tunngle este net superior si fara atatea probleme

Probleme ? Eu m-am jucat foarte multe jocuri cu prietenii prin hamachi.

#31
Wondam

Wondam

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.12.2009
am incercat sa ma joc fifa 08 cu prin Tunngle... este ok aleg echipe tot si cand sa inceapa meciu da connection lost.. ce sa fie oare?

#32
Danny1345

Danny1345

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 20.07.2007
Nici mie nu imi merge Hamachi. Suntem 3 prieteni, ei 2 ai cable-link si eu am fiberlink (RDS toti). Ne-am conectat cu totii pe Hamachi, am intrat in Armies of Exigo (similar cu starcraft/warcraft pentru necunoscatori), si unul din cei care au cable a dat create pe LAN. Celalalt tot cu cable a vazut jocul, a intrat, s-au vazut acolo, le-a mers jocul. In schimb mie nu imi apare. Niciodata nu mi-a mers HAMACHI, si cred ca e de la Fiberlink. Daca puteti sa ma ajutati, v-as fi recunoscator. Multumesc.

#33
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Nu este de la serviciu de internet. Sau ai ceva oprit care ține de Hamachi, sau ceva îți blochează programul. Dacă faci tu o conexiune pe Hamachi, ceilalți te văd?

#34
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
eu am intampinat prob cu conectarea la alt utilizator, imi da relayed tunnel, mi se intampla numai cu el, avem rds amandoi si stam la 800-1000 m unul de altu, de multe ori merge, dar se mai intampla cateodata sa ne vedem albatru si sa nu mearga... nici daca jucam direct pe ip nu ne gasim, desi atunci cand suntem pe verde la unele jocuri, care permit, putem juca direct pe ip`u real, tin sa inclin ca este o problema a rds`ului

#35
gabridobre

gabridobre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 18.10.2008
exista un joc duel masters civilizations(dmc), cum sa configurez Hamachi in asa fel incat sa joc cu persoana respectiva?

#36
Connacht

Connacht

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 06.08.2007
a gasit cineva niste canale/retele/hub-uri cu niste retele romanesti, la un simplu search pe goagal am gasit ceva dar erau moarte

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate