Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Siemens SX1 vs Nokia 6230

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 13.05.2004
nokia 6600 e urat?
poate nu mancasi de dimineatza!
uitate la sx1 ce butoane are!
stai doi ani sa scrii un sms.in rest,e mai bun sx1.

#20
themask1

themask1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.10.2003
Tocmai am aflat ca voi fi posesorul unui al doilea sx1 :). Incurcatura cu un prieten din Germania. Asa ca tre sa scap de un exemplar. Pretul este de 310 euro sigilat de la mama lui si vine in tara pe 9 noiembrie.

#21
rrrazvan

rrrazvan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.01.2004
Alege Nokia 6600 . Iti aduc pe scurt cateva argumente:
1) tastatura de la siemnes , iti va fi unul din cei mai mari dusmani,deorece chiar daca te obisnuiesti sa formezi numerele, nu-ti va fi usor cand vrei sa joci cu ea sau sa scrii un sms.
2) nu stiu cum e la sx1 ,dar la 6600 nokia iti da un incarcator de mare putere ,care-ti va incarca bateria complet  intr-o ora jumate( aproximativ)
3) Nokia 6230 nu are symbian ,dar Nokia 6600 si Siemens au. In caz ca nu stii cu ce te ajuta symbian , iti spun eu..iti poti instala o gramada de programe care sunt dotari standard in alte telefoane, pe cand tu iti poti alege exact ce ai nevoie..mp3 player , telecomanda, instant messenger, internet browser si alte minutii
3A) nokia 6600 are smbian versiunea 7 , pe cand Sx 1 are symbian versiunea 6...
Se pare ca in versiunea 7 sunt remediate bug-uri importante din versiunea 6, iar systemul de operare nu paote fi upgradat sau actualizat.
4) CEL MAI IMPORTANT: pentru nokia gasesti mult mai mult soft decat pentru orice alta marca de telefon.si aici nu ma pot contrazice decat necunoscatorii.
Adica treaba asta cam asa: gasesti pentru orice telefon ceva soft, dar pentru nokia o caruta
SI acum iti mai dau 3 sfaturi,dar sa nu te superi pe mine ,pentru ca sunt bine intentionat:

I ) Daca nu te pasioneaza chestiile astea cu programe si mai stiu eu ce ,si vrei un telefon mai mult de fitze , e pacat sa-ti iei un telefon mare si merita sa cumperi un 6230 sau mai bine un 6610 i ca sa nu dai banii pe niste functii pe care nu o sa le folosesti
II ) Daca vrei 6230 ca poti sa filmezi sau sa faci poze , stai linistit ca o sa te linistesti in maxim2 saptamani.. Mai bine dai banii pe o camera foto CANON.

III) Daca esti pasionat de ce am zis mai sus, CUMPARA NOKIA 6600

#22
themask1

themask1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.10.2003
1. de acord tastatura nu e un punct forte..dar nu o sa ii simti dezavantajele decat la sms ..la jocuri nu ai de ce.
2. e exact la fel si la sx1 cu percizarea ca se incarca in 2 ore..nu uita ca nokia are bateria cu capacitate mai mica...
3. symbian rulez pana acum si asta datorita programelor  pe care le poti instala..nu cred ca gasesti vreun telefon care sa fie personalizat cum vrei tu...
3a. nokia are 7 sx1 6.1 , diferentele dintre ele fiind mai mult de forma ...de exemplu 7 are themes pe cand sx1 nu are.. diferenta nu consta in remedierea unor buguri importante ci asa cum e si la orice alt soft e vorba de  imbunatatiri aduse.  
4. pai nu mai e asa de mult ..daca inainte producatorii lucrau doar pentru nokia o sa vezi ca acum gasesti acelasi soft pentru majoritatea producatorilor de telefoane si asta pentru ca fiecare are de gand sa vanda cat mai mult.. in cazul symbian nici nu mai e vorba de asta deoarece symbian e detinut de vreo 5 compani mari de telefoane..nok, sie, mot si alte cateva iar sistemul de operare fiind universal orice soft care merge pe un system merge si pe altul...desigur mai exista si exceptii in cazul in care se specifica clar ca nu merge pe un anumit tip de tel sau nu se specifica deloc si merge.

I..din pacate symbianul necesita un proc de capacitate "mare" si un ecran mare ...de aici si marimea...dar sa vezi tu un ecran de sx1 si unul de 6230 in care e chiorasti si o sa alegi singur...
II cand am luat telefon cu camera am zis ca nu o sa ma folosesc de ea ever..dar supriza fac zilnic o poza cu telefonul desi nu e ea de calitate am ocazia sa prind momentul...nu cred ca iti cari zilnic camera foto dupa tine...
III. ca sa iti zic de ce sa NU CUMPERI NOKIA 6600 si de ce sa CUMPERI SX1 :)...pai proc la bun la sx1, memorie mai mare si slot mmc cu posibilatea hot swap..adica nu tre sa scoti de fiecare data bateria  sau sa inchizi tel ca sa bagi sau sa scoti un card mmc., acumulator cu capacitate mai mare1000 sx1 850 6600, radio , mp3 si Asta STEREO nu mono ca la nokia + castile  stereo cu handsfree incluse in pachet si cablul usb + ocazia de a avea un telefon care nu arata ca unul lovit cu pliciul de muste ..



rrrazvan, on Oct 28 2004, 23:59, said:

Alege Nokia 6600 . Iti aduc pe scurt cateva argumente:
1) tastatura de la siemnes , iti va fi unul din cei mai mari dusmani,deorece chiar daca te obisnuiesti sa formezi numerele, nu-ti va fi usor cand vrei sa joci cu ea sau sa scrii un sms.
2) nu stiu cum e la sx1 ,dar la 6600 nokia iti da un incarcator de mare putere ,care-ti va incarca bateria complet  intr-o ora jumate( aproximativ)
3) Nokia 6230 nu are symbian ,dar Nokia 6600 si Siemens au. In caz ca nu stii cu ce te ajuta symbian , iti spun eu..iti poti instala o gramada de programe care sunt dotari standard in alte telefoane, pe cand tu iti poti alege exact ce ai nevoie..mp3 player , telecomanda, instant messenger, internet browser si alte minutii
3A) nokia 6600 are smbian versiunea 7 , pe cand Sx 1 are symbian versiunea 6...
Se pare ca in versiunea 7 sunt remediate bug-uri importante din versiunea 6, iar systemul de operare nu paote fi upgradat sau actualizat.
4) CEL MAI IMPORTANT: pentru nokia gasesti mult mai mult soft decat pentru orice alta marca de telefon.si aici nu ma pot contrazice decat necunoscatorii.
Adica treaba asta cam asa: gasesti pentru orice telefon ceva soft, dar pentru nokia o caruta
SI acum iti mai dau 3 sfaturi,dar sa nu te superi pe mine ,pentru ca sunt bine intentionat:

I ) Daca nu te pasioneaza chestiile astea cu programe si mai stiu eu ce ,si vrei un telefon mai mult de fitze , e pacat sa-ti iei un telefon mare si merita sa cumperi un 6230 sau mai bine un 6610 i ca sa nu dai banii pe niste functii pe care nu o sa le folosesti
II ) Daca vrei 6230 ca poti sa filmezi sau sa faci poze , stai linistit ca o sa te linistesti in maxim2 saptamani.. Mai bine dai banii pe o camera foto CANON.

III) Daca esti pasionat de ce am zis mai sus, CUMPARA NOKIA 6600

<{POST_SNAPBACK}>



#23
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
Stiati ca sunt poze pa net cu sx2 ?  

Attached Files



#24
sersoft

sersoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 13.07.2004

Bodala, on Dec 3 2004, 14:23, said:

Stiati ca sunt poze pa net cu sx2 ? 

<{POST_SNAPBACK}>


Mie mi se pare a fi fake ! Arata mai fain asa, dar imi miroase a fake !
Sper sa ma insel totusi. Eu am gasit o poza cu un alt design fata de ce ai postat tu !

Attached Files

  • Attached File  sx2b.jpg   16.68K   29 downloads


#25
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Sunt toate fake-uri, va garantez. Pe Club-Siemens s-a vorbit mult despre fake-urile acestea.

#26
Bodala

Bodala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 375
  • Înscris: 06.01.2004
Pe la cati bani pot gasii si eu un sx1 in stare buna de functionare :D ???
:console:  
nu mai am rabdare il vreau  m-am indragostit de el :)  
:inlove:                            
                  


            Ms mult la toti care au dat raspunsuri si vor da  :D !

#27
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
la vreo12 milioane se merita

#28
themask1

themask1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 08.10.2003

yeu, on Dec 7 2004, 21:04, said:

la vreo12 milioane se merita

<{POST_SNAPBACK}>


am eu unul la 275 euro nou nout nefolosit [email protected] pentru detalii

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate