Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Nokia 6610i sau Nokia 3200 sau Samsung X600

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Lizard

Lizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 06.12.2002
ok. am pus mana pe niste bani (9-10 mil, nu mai mult)... am inceput sa caut pe net si m-am oprit la 2 Nokia:
6610I si 3200

Care din cele de mai sus ar merita? ma intereseaza cam cat tine bateria la fiecare si eventual care are o memorie mai mare.
Vroiam Nokia pt ca ... 5110-le meu a facut fata ca lumea la ... trecerea timpului... in special imi place bateria...


Umbland prin magazine am descoperit si Samsung x600
Ultimul e putin mai scump prin magazine ca si celelalte 2 dar asta e ... stiu ca face poze ceva mai bune ca 6610i dar asta nu ma prea intereseaza. Pare interesant dar nu prea stiu nimik de telef samsung... cam cum rezista etc.

Bottom line: care din cele 3 ??? si eventual cateva motive.

Edited by Lizard, 19 October 2004 - 23:58.


#2
mars0212

mars0212

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,109
  • Înscris: 04.05.2004
De la 5110 vremurile s-au schimbat. Bateriile nu se mai fac ca pe timpuri pentru ca acum ai lithium ion pe care il poti incarca oricand. Nokia nu mai este chiar singura companie care este acolo sus cand vine vorba de calitate ba chiar acum incearca sa adopte o noua strategie de piata pentru ca nu mai face fata concurentei.
Samsung-ul este ceva mai scump dar exista si un motiv, este si ceva mai dotat, ecranul net superior, camera care tu acum zici ca nu conteaza dar cu timpul o sa vezi ca sunt multe momentele cand ti-ai dori sa ai o camera cat de cat acceptabila pe telefon.
Mie personal nu prea imi plce X600 pentru ca mi se pare hidos si sunt convins ca daca mai cauti putin o sa mai gasesti multe alte modele pe la banii astia care sa te atraga cumjk ar fi spre exemplu Siemens ST55 sau CF62, Sony Ericsson T630 sau T610, Motorola C650, etc. Toate astea si mai multe intra cam in aceeasi categorie de pret.
Intra pe www.mobile-review.com si vezi poate iti place ceva

#3
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
eu am si samsung x600 si e f bun mai ales ecranul si memoria de 10 mb din care 9mb pt poze

#4
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 13.05.2004
te-ai gandit la nokia 3220?

#5
yeu

yeu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,404
  • Înscris: 14.12.2003
mai e si siemens cx65 care costa tot cam atat

#6
Lizard

Lizard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 06.12.2002
merci de raspunsuri....

mi-am luat 6610i... din mai multe motive...
1- conjunctura.... in alba am gasit la un singur magazin si... cand am mers cu banii nu il mai aveau... asa ca au zis ca mi-l aduc in 4-5 ore de la TG Mures...
2- a fost primu la care ma gandisem cand am zis ca imi iau un tel nou...
3 - astia in momentu respectiv nu aveau samsung in magazin   :)  asa ca 6610i nu a avut concurenta.... (ramane de vazut daca a fost bine sau rau)
4 ...

Deocamdata am oarecari nelamuriri... nu imi merge infra-rosu... cel putin nu a mers intre al meu si un sonyericson... si nici la laptop nu vrea... la laptop nu stiu daca nu cumva laptopu e de vina...  (poate vine cineva cu o idee cum pot verifica daca merge... fie pe laptop fie la tel...)

"On the bright side"  ... sau poate nu... imi transfer numerele de tel si alte date din agendele mele... (cred ca o sa imi ia vreo saptamana); sunt superincantat de radio... se aude bine cam peste tot (eh... e pe FM si ce ascult eu oricum merge cam de peste tot prin oras... nu e orasu prea mare... :) )... imi mai plac scurtaturile si faptul ca pot seta sonorul rapid de la butonul din lateral, si ca pot schimba postul de pe casca fara sa caut prin buzunar dupa telefon...

Camera e... de jucarie... sau... pt okazii inedite... (lol... in comparatie cu camera mea digitala... lol... nu se compara... cred ca nici nu am la camera digitala rezolutie si calitate asa ... nashpa)... da camera nu o car dupa mine tot timpul :)

De baterie inca nu pot spune mare lucru... ca abia am incarcat-o de vre-o... 12 ore... si azi a mers radioul cam non-stoip la servici... si inca nu a scazut prima linie de la baterie...

urmeaza sa imi caut o husa sau ceva incare sa il tin... ca sunt obisnuit cu husa de la tel vechi... :))

Edited by Lizard, 22 October 2004 - 21:20.


#7
Tweetyyyy

Tweetyyyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.08.2004
Am si eu 6610i si cred ca e un tel bun ( parerea mea...) pana acum am fost f multumit de el cat despre poze nu se vad prea bine pe telefon dar pe pc se vad super in ciuda faptului ca au rezolutie cam mica,parerea mea este deci ca este un telefon  :  :first:  coolspeak:

#8
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
in banii aia un Sony Ericsson K500i sau chiar K700i face totzi banii.

#9
DarkBoy

DarkBoy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 316
  • Înscris: 13.05.2004
corect

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate