Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Cum sa am un trafic de calitate pentru un site de licitatii online?

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
vezi ca asta n-are treaba cu seo.

1. daca nu accepti trimiterea catre cutii postale, atunci e relativ ok

2. o poti face obligatorie in x luni (de ex 3). si pur si simplu mentionezi pe site ca omu nu e verificat. si cellalt care are de gand sa interactioneze va decide daca isi asuma riscu ori ba. evident, vei pune un mesaj cu rosu ca riscul este 100% al celui care accepta (vanzator or cumparator)

#20
Scorpiono

Scorpiono

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.09.2008
Te vad un dezvoltator foarte bun, in ideea ca domeniul este foarte bun (bids.ro - small and on target)
Incearca sa branduiesti "bids.ro", incearca pe site-urile bloggerasilor o altfel de campanie, ceva mai interactiva. Un buzz, ideea tb sa-ti apartina.
Incearca sa schimbi radical grafica, fa-l web.20, ce este acum este cam oldies, chiar daca arata bine, tabele cu text in ele nu prea da bine, sper sa intelegi.

Daca vrei sa mai discutam despre web, astept un PM, iti las ID de YMSR sau MSN.

Multa bafta,

Edited by ciuly, 25 November 2008 - 22:18.
reclama


#21
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006
Multumesc pentru apecieri. Am facut modificari la template, sper ca noua imagine a site-ului sa fie mai placuta. Sper ca maine sa adaug si posibilitatea de inregistrare mult mai rapida, fara atatea solicitari cate sunt acum.

Legat de SEO, ce parere aveti despre acest mod, merita sa-l cumpar?

http://www.probidv6m...auction_details

Va dau linkul pentru ca include o descriere si niste poze despre rezultatul modificarii

Multumesc

#22
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmircea.t, on Dec 1 2008, 15:34, said:

Multumesc pentru apecieri. Am facut modificari la template, sper ca noua imagine a site-ului sa fie mai placuta. Sper ca maine sa adaug si posibilitatea de inregistrare mult mai rapida, fara atatea solicitari cate sunt acum.

Legat de SEO, ce parere aveti despre acest mod, merita sa-l cumpar?

http://www.probidv6m...auction_details
Va dau linkul pentru ca include o descriere si niste poze despre rezultatul modificarii

arta mai bine dar:
1. info, ultimii useri si publicatiile trebuie optimizate. la moment sunt aruncate pe displeu ca si cum zeus arunca fulgere pe pamant.  :lol:
2. trebuie sa revizuesti lista cu articole interzise. dupa parerea mea arata mai mult ca un site de licitatii a unei tari cu 99% din populatie hoti si infractori. esti in crestere deci cu asa conditii nu vei ajunge departe.
3. totus site-ul inca mai are pagini care nu se deschid.

#23
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006

View Poststarpom, on Dec 2 2008, 12:38, said:

arta mai bine dar:
1. info, ultimii useri si publicatiile trebuie optimizate. la moment sunt aruncate pe displeu ca si cum zeus arunca fulgere pe pamant.  :lol:
2. trebuie sa revizuesti lista cu articole interzise. dupa parerea mea arata mai mult ca un site de licitatii a unei tari cu 99% din populatie hoti si infractori. esti in crestere deci cu asa conditii nu vei ajunge departe.
3. totus site-ul inca mai are pagini care nu se deschid.

Faina comparatia :D

Spre rusinea mea, nu am compus eu acea lista, am luat-o de pe alt site de licitatii online, bine de stiut cum apare catre utilizatori.

Imi poti indica paginile respective, te rog?

Si nu in ultimul rand, ce parere ai despre modulul respectiv, merita sa-l cumpar? Ar adauga un plus de vizibilitate in google?

#24
starpom

starpom

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,953
  • Înscris: 06.09.2006

View Postmircea.t, on Dec 2 2008, 13:28, said:

Faina comparatia :D

Spre rusinea mea, nu am compus eu acea lista, am luat-o de pe alt site de licitatii online, bine de stiut cum apare catre utilizatori.

Imi poti indica paginile respective, te rog?

Si nu in ultimul rand, ce parere ai despre modulul respectiv, merita sa-l cumpar? Ar adauga un plus de vizibilitate in google?

de la inceput limiteaza lista doar la cazurile penale. droguri, arme si femei. :D

paginile sunt greu de cautat pentru ca necesita mult timp. un raspuns ti-l poate da sistemul in care faci site-ul prin report special sau intrun site de analiza precum http://sitescanga.com sau de genul.

despre design nu ma intreba, din mine designer ca din popa presedinte. :lol: vizibilitatea in google este diferita de vizibilitate pentru utilizator.

#25
RAGE

RAGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 04.09.2003
Plateste un designer sa iti faca un layout calumea.

#26
Miclea Adrian

Miclea Adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 20.05.2005

View PostRAGE, on Dec 2 2008, 22:04, said:

Plateste un designer sa iti faca un layout calumea.

Sunt foarte de acord...de curand am vazut pe net un alt site de licitatii http://www.shop-bay.com ...pare acelasi script,dar este total diferit de al tau...cel putin mie mi se pare mai placut.

#27
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006

View PostMiclea Adrian, on Dec 15 2008, 23:33, said:

Sunt foarte de acord...de curand am vazut pe net un alt site de licitatii http://www.shop-bay.com ...pare acelasi script,dar este total diferit de al tau...cel putin mie mi se pare mai placut.

Stii cum e, chestie de gusturi :) Formatul folosit de shop-bay este un template pre-existent pentru acest script, doar culorile sunt schimbate. Eu am folosit ultima versiune a template-ului pentru acest script cu ceva modificari. Da, poate ca un designer ar fi o idee buna a.i sa am un template unic

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate