Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Respectare orar magazin

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006
As avea si eu o intrebare, la care nu am gasit raspuns.
Un magazin alimentar, care are orar pana la ora 22:00, are sau nu dreptul sa interzica unui client accesul in magazin la ora 21:55 (de exemplu pentru ca le trebuie timp sa numere banii, sa scoata bonul Z, etc) ? Exista vreun text de lege care sa reglementeze problema?

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Daca e om destept pune un afis mititel cu "ne rezervam dreptul de a ne selecta clientii" si e acoperit 100%. Probabil ca si fara afis este ok.

#3
normal

normal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 26.03.2008
ideea e ca, daca tu ai bagat de seama ca s-a sters pe jos si lumea face curatenie, grabeste-te si incearca sa ajungi si tu pe viitor la fara 15-20 minute. nu e deloc greu. doar trebuie sa ai putina intelegere. daca ai lucra si tu intr-un astfel de loc cu siguranta nu ti-ar conveni. dar cu siguranta nu are dreptul sa te goneasca din magazin, daca ora inchiderii nu e aceeasi cu cea de pe programul orar.

#4
LuvRaluK

LuvRaluK

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,579
  • Înscris: 27.09.2006
Problema nu e ca m-a "gonit" din magazin, ci ca nu mi s-a dat voie sa intru decat dupa ce am solicitat sa vorbesc cu sefa de sala (magazinul fiind ceva mai mare, cu 3 case de marcat si vreo 10-15 angajati).
Mie mi se pare normal ca daca ai orar pe usa pana la ora 22, atunci pana la ora 22 servesti clienti. Ce faci dupa ora inchiderii e treaba ta.
Ce s-ar intampla daca s-ar trezi fiecare angajat de magazin ca el trebuie sa inchida cu 10-15 minute mai devreme, pe motiv ca trebuie sa numere banii, sau sa faca curatenie, sau sa numere cine stie ce produse de pe raft?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate