Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 

Legal sau ilegal

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
kinetik

kinetik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.11.2007
As avea doua intrebari:

1) E legal  www.scribd.com?  (ceva de genul youtube.com dar cu documente, carti, etc.)
2) Banuiesc ca raspunsul la intrebarea ar cam fi nu; in acest caz eu risc ceva daca pun documente de la ei (embed) pe site-ul meu? De exempu daca pun filme de pe youtube si sunt probleme cu drepturile de autor eu nu risc nimic, doar ei; e valabil si aici?

Care ar fi cele mai mari necazuri pe care le-as putea avea?

Edited by kinetik, 16 April 2008 - 17:20.


#2
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004

View Postkinetik, on Apr 16 2008, 16:56, said:

As avea doua intrebari:

1) E legal  www.scribd.com?  (ceva de genul youtube.com dar cu documente, carti, etc.)
2) Banuiesc ca raspunsul la intrebarea ar cam fi nu; in acest caz eu risc ceva daca pun documente de la ei (embed) pe site-ul meu? De exempu daca pun filme de pe youtube si sunt probleme cu drepturile de autor eu nu risc nimic, doar ei; e valabil si aici?

Care ar fi cele mai mari necazuri pe care le-as putea avea?

ba din cate stiu eu daca tu afisezi filmul la tine pe site si nu ai doar link catre youtube poti avea probleme legale.

#3
kinetik

kinetik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 09.11.2007

View Postpitagora, on Apr 16 2008, 22:37, said:

ba din cate stiu eu daca tu afisezi filmul la tine pe site si nu ai doar link catre youtube poti avea probleme legale.

Sunt foarte impartite parerile si toata treaba asta mi se pare cu adevarat ambigua.

#4
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Fa un "TOS" bun. Eu stiu ca daca nu-l stochezi tu nu ai probleme, in lumea asta web important e sa ai pe cine sa dai vina.:))
Eu am un script care ia din YouTube video-uri, exact de parca ar fi locale si are peste 1.000.000 de filme indexate si il am cam pe 5 site-uri dar nu am avut probleme...

#5
r3ddr

r3ddr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 29.11.2001
daca e ilegal si o faci la scara mica... ai sanse sa scapi... dupa ce capeti vizibilitate, atunci sa te tii :lol:

#6
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Nu inteleg, de ce sa se ia de mine (de ex)? Cand eu doar import ceva public? E ca la rss, daca eu iau rss de la tine care scrii despre hosting sau mai stiu eu ce si tu pui un post in care il injuri pe x pe care scriptul meu il importa automat, atunci ce vina am eu?
N-oi sta zilnic sa-mi verific feedurile importate ca am cateva sute :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate