Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Masina Noua Fara Dotari Pana In 5000 Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
mihai.valcea

mihai.valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.11.2003
care ar fi un clasament dpdv calitate/pret (max 5000 euro) al masinilor noi ce s-ar putea cumpara ?

nu ma intereseaza dotari extraordinare, adica clima, abs etc.

merci

Edited by mihai.valcea, 15 October 2004 - 11:57.


#2
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 16.08.2002
Hombre, ai uitat sa pui o cifra cumva? Din cate stiu, singura masina NOUA sub 5000 de euro, era defuncta Dacie berlina, clasica.

Quote

nu ma intereseaza dotari extraordinare, adica clima, abs
Cred ca threadul merge la FUN, daca nu-i aduci ceva corectii.  :D

#3
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,150
  • Înscris: 05.12.2002
si matiz. dar < 5000 inseamna masina chioara.

#4
mihai.valcea

mihai.valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.11.2003
se pare ca toata lumea in tara asta s-a nascut in masina care prepara cafeaua si iti aduce aminte sa nu adormi la volan, sau poate mai parcheaza si singura...

eu vorbesc de masini de oameni normali, care traiesc din salariu, si nu de patroni sau de alergatori prin Europa dupa fericire si mertzane obosite de acum 20 ani.

atat de meseriasi ne-am facut cu totii ca au ajuns de rusine cei ce se mai gandesc sa mearga in masini fara a/c, casetofon cu 4*30 W sau mai stiu eu ce zorzoane de intors capul dupa ele.

nu vad de ce e de fun topicu asta atata timp cat astea sunt resursele si suntem nevoiti sa ne descurcam cu ele, pentru cei care se cred prea buni dar ofera prea putin continuarea nu are rost.

in concluzie daca stiti asfel de masini si poate aveti si experienta cu ele nu va mai distrati pe seama unor astfel de subiecte ci oferiti informatii pertinente si utile.

#5
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,150
  • Înscris: 05.12.2002
scuza-ma, dar si eu tot om normal sunt, si tot din salariu traiesc.
dar decat sa-mi cumpar o masina care nu are nici macar parasolar dreapta sau lampa (vezi solenza) sau o masina la care trebuie sa tin bine de covrig cand trece un camion mai mare pe langa mine, sa nu zbor de pe sosea (vezi matiz) si la un accident mai nasol (nu neaparat din vina mea) sa risc sa-mi imprastii creierii pe volan, prefer sa mai astept, sa mai strang niste bani, si sa-mi iau o masina care sa aiba dotari bune, sau macar acceptabile. vezi solenza clima, Logan ambition, etc.
solenza confort era in jur de 6000 eur, nu e o diferenta asa mare fata de 5000. dar nu mai este.

#6
rudy

rudy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 08.10.2004
La 4.800 EUR iti iei un Matiz E cu AC. La bugetul mentionat e cam singura alegere si nici nu-i rea!

#7
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Da, in afara de Matiz nu cred ca mai exista la ora asta vreo masina noua pina in 5000 E. Sa stii ca nu e o masina rea. Oricum e mai buna decit defuncta Dacie 1310. Unde mai pui ca ai si AC. Si o fiabilitate mai mare. Si un consum mai mic. E spatioasa pentru dimensiunile ei. Garantie buna. Merita sa mergi la un drive test cu ea.

#8
Phileas

Phileas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 29.07.2003
Nu mai exista si Solenza Europa la 4600 euro ? Iar Solenza Confort nu era pe undeva pe la 5200 din cate stiu eu ?

#9
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
N-ar trebui sa apara un sLogan mai ieftin? parca ala de 5700 nu era cel mai ieftin. E unul care are bara de plastic negru, si probabil doar motor, volan si scaune, parca ziceau de 5100E.

Daca mai astepti putin, astia mai ieftinesc solnitza (si scot solnitzele cu optiuni pe ele, ca sa nu faca concurenta loganului), si s-ar putea sa poti lua Solnizta comfort sub 5000E.

iar in rest ramine doar Matiz, cum s-a mai zis un E cu A/C si cam atit.

Sau un second hand...dar inteleg ca intri (ca si mine de altfel) in categoria prea sarac sa te risti la un sh...mai bine ceva mai slab, dar nou si cu ceva garantie.

Multa bafta

#10
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,150
  • Înscris: 05.12.2002
eu nu as lua Logan de 5000e pt. ca viata mea este mai importanta decat cei 700e pe care ar trebui sa-i dau pt. versiunea urmatoare care are airbag sofer... asta in caz de doamne-fereste.

#11
mihai.valcea

mihai.valcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 03.11.2003
dar se laudau ca scot loganu de 5000 euro.
sau e doar reclama?
pe undeva citeam ca prin septembrie 2005 iese loganu  ala de 5000 euro.

oricum decat cel mai nedotat Logan mai bine o solenza mai incarcata.

multa lume se planga ca daciile tot dacii raman, dar eu cred ca depinde si de cum o ingrijesti sau cate gropi eviti.

sincer am vazut si BMW seria 7 ce avea cutia de vit. dusa de la demaraje de F1.

asa ca ..... merita solenza sau nu ?

#12
pelican_xro

pelican_xro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 15.05.2004
Masinile la mana 2 intra la socoteala?

#13
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
scrie destul de clar NOUA sus in primu post

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate