Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?
 Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...
 Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica

Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...
 Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...

apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri
 

Problema cu garantia la orange

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
31 răspunsuri în acest subiect

#19
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 836
  • Înscris: 05.02.2005
Eu zic sa te duci inapoi si sa te certi cu aia.
Sa-ti dea altul nou nout in tipla...ce-te fac ei pe tine ?!

#20
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.215
  • Înscris: 18.01.2004

View Postscypax, on Apr 8 2008, 19:44, said:

problema e ca inlocuirea presupune inlocuire integrala nu inlocuire de interior.uite d-aia suntem in service cu n ani in urma decat europa.

ce-are domne?nu-ti merge?

mentionez ca telefonul e spv e650,deci clasa bussiness.du-te tu cu mercedesul la garantie la nemti sa-ti schimbe totul in afara de caroserie.


da dute tu la garantie la mercedes in Romania ca daca tot traim in Romania si vezi ce se intampla.

#21
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.08.2007

Quote

exact asta e problema.de unde stiu eu ca cel din service nu avea componente vechi la indemana si le-a pus in tel-ul meu...


ba oameni buni!temerea mea e aia de mai sus.si ce va agitati ca-n caldare ca n-am dat cu paru in voi.
cand o sa munciti voi de banii aia ca sa va luati telefon de clasa bussiness atunci mai dati cu nasu p-aici.ca deocamdata
nokia "e" cele mai bune telefoane pentru voi.am dreptate sau gresesc?

View PostEPoX, on Apr 8 2008, 23:58, said:

da dute tu la garantie la mercedes in Romania ca daca tot traim in Romania si vezi ce se intampla.

am fost si mi-au schimbat prost doua garnituri de chiulasa care nu aveau nimic.

#22
cielo

cielo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.523
  • Înscris: 09.02.2004
Si de ce nu suni la relatii cu clientii sa te plangi de "problema" ta?
In nici o lege nu scrie ca trebuie sa-ti inlocuiasca aparatul atata timp cat ei au reusit sa repare defectul

#23
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.08.2007

View PostCRISTAKEM10, on Apr 8 2008, 23:43, said:

Eu zic sa te duci inapoi si sa te certi cu aia.
Sa-ti dea altul nou nout in tipla...ce-te fac ei pe tine ?!


vad ca majoritatea posturilor tale au o tenta de misto.nu cumva esti vre-un manelist(probabil fost rrom,ca sa nu facem discriminare rasiala,actualmente romanizat?)

View Postcielo, on Apr 9 2008, 08:33, said:

Si de ce nu suni la relatii cu clientii sa te plangi de "problema" ta?
In nici o lege nu scrie ca trebuie sa-ti inlocuiasca aparatul atata timp cat ei au reusit sa repare defectul


ba voi sunteti turci????MI-E TARSA CA UNU MI-A PUS COMPONENTE FOLOSITE IN TELEFONU MEU CA IMI MERGE LA FEL DE GREU....E CHIAR ATAT DE GREU DE INTELES??????????

EDITEZ:cristakem10:dap.faci parte din categoria aia de baieti buni care confunda forumul cu strada (care e a lor!!!!!)
ramai tu la nokia,motorala v3 si alte telefoane de fitze si la bisnitareala.ca-n rest esti degeaba.pun pariu ca habar n-ai ce-i aia smartphone,probabil ca acum ai auzit de cuvantul asta,si acum dai in disperare search pe google sa afli ce-i aia.vezi ca gasesti pe wikipedia,asta daca stii ce e si asta,si vezi ca e si in limba romana,ca engleza cred ca stii putina,asa.....cum stiu altii sa numere doar bani ca ce dom'le? alceva ce-mi trebe sa stiu??

si apropo,tu ai citit vreodata regulamentul softpedia?sau intrii aici doar ca sa vinzi si sa faci misto?

Editat de scypax, 09 aprilie 2008 - 07:56.


#24
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.521
  • Înscris: 14.06.2006
Ba da smecher mai esti tu pe-aici mai carnatule! Ne dai noua lectii amaratule? Esti incredibil de penibil...de fapt ai postat ca sa te lauzi ca ti-ai luat si tu un SPV si-un Mercedes! Daca esti asa bazat, du-te si cearta-te cu aia de la Cirma sa vezi ce te iau la suturi!

P.S. Daca ai Mercedes, mai mult ca sigur ca esti tigan!

#25
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Omu' cu telefonul buziness, ce probleme intampini in folosirea telefonului si ce componente uzate crezi ca ti-au bagat astia in telefon? :huh:

Sau doar ti-e tarsa (tre sa ma duc pe dictionarurban.ro ca sa ma inteleg cu unii mai nou), adica nu esti sigur dar mai bine bati toba pe forumuri ca te-or tepuit si nu ti-or dat totul nou.

Ca sa stii si tu, daca mergi cu masina ta cu 90k km la bord la service pe garantie ca sa iti schimbe o componenta nu iti da alta masina cu 0 km.

#26
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.047
  • Înscris: 23.02.2007
@SCYPAX :  Tu esti unul din clientii aia care daca ai pica la noi la firma cu astfel de idei, noi numa de-ai dracu ti-am face tot felu de probleme, ca sa te inveti minte  :P

                  Orice aparat se repara intai prin inlocuire de subansamble / componente, de-abia cand se constata ca nu mai are rost, se recurge la inlocuirea completa a aparatului.

#27
cocor

cocor

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 348
  • Înscris: 13.04.2008
Si eu am patit la fel. Am lasat telefonul la reparat in service si a venit cu tipla rupta si zgariat pe carcasa spate. M-am adresat O.P.C. si conform Legii 449/2003, cap.3 art.12 si urmatoarele mi s-a inlocuit mobilul cu altul. Da-le peste nas, ca merita baietii de la service, lucreaza cu ranga si ciocanul!! Bafta!

#28
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.408
  • Înscris: 09.03.2006

View Postscypax, on Apr 8 2008, 18:25, said:

am mai gasit ceva:pe site-ul firmei care ofera garantia exista o baza de date in care iti poti introduce imei-ul ca sa iti verifici  stadiul de reparare in care se afla telefonul.problema este ca dupa introducerea  imei-ului meu mi se spune ca telefonul mi-a fost inlocuit.


Scypax da-mi si mie un link ca sa vad in ce stare se afla telefonul deoarece am dat si eu la orange shop un nokia 6120c la garantie luat de o luna :( E in service de o saptamina si ceva si vad ca nici pina azi nu mi l-au adus. Cred ca telefonul avea o problema cu softul deoarce raminea ecranul alb apoi se inchidea automat.

#29
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.08.2007

View Postjuannn, on Apr 20 2008, 15:27, said:

Scypax da-mi si mie un link ca sa vad in ce stare se afla telefonul deoarece am dat si eu la orange shop un nokia 6120c la garantie luat de o luna :( E in service de o saptamina si ceva si vad ca nici pina azi nu mi l-au adus. Cred ca telefonul avea o problema cu softul deoarce raminea ecranul alb apoi se inchidea automat.


http://www.cetelec.ro/imei.php

View PostHidralazina, on Apr 9 2008, 19:20, said:

Ba da smecher mai esti tu pe-aici mai carnatule! Ne dai noua lectii amaratule? Esti incredibil de penibil...de fapt ai postat ca sa te lauzi ca ti-ai luat si tu un SPV si-un Mercedes! Daca esti asa bazat, du-te si cearta-te cu aia de la Cirma sa vezi ce te iau la suturi!

P.S. Daca ai Mercedes, mai mult ca sigur ca esti tigan!

1.nu am mercedes.masinile coloanei oficiale a germaniei sunt mercedes.aia-s tot tigani......si ca sa stii si tu...smartphone am de vreo 7 ani.tu probabil nici nu stii ce-i aia.

View PostAlexIP, on Apr 10 2008, 03:56, said:

Omu' cu telefonul buziness, ce probleme intampini in folosirea telefonului si ce componente uzate crezi ca ti-au bagat astia in telefon? :huh:

Sau doar ti-e tarsa (tre sa ma duc pe dictionarurban.ro ca sa ma inteleg cu unii mai nou), adica nu esti sigur dar mai bine bati toba pe forumuri ca te-or tepuit si nu ti-or dat totul nou.

Ca sa stii si tu, daca mergi cu masina ta cu 90k km la bord la service pe garantie ca sa iti schimbe o componenta nu iti da alta masina cu 0 km.

ok.am ajuns pe data de 22 aprilie.de cand am postat si pana acum am fololsit telefonul si are aceleasi probleme.asa ca CIOCU MIC !!!

View PostSINEKT, on Apr 10 2008, 06:55, said:

@SCYPAX :  Tu esti unul din clientii aia care daca ai pica la noi la firma cu astfel de idei, noi numa de-ai dracu ti-am face tot felu de probleme, ca sa te inveti minte  :P

                  Orice aparat se repara intai prin inlocuire de subansamble / componente, de-abia cand se constata ca nu mai are rost, se recurge la inlocuirea completa a aparatului.

d-le muncitor in service,telefonul imi merge la fel.tu in schimb faci parte din categoria aia de jmecheri care iau componenta cu 35 de mii si o asambleaza(C***-*** in ea de componenta) la pret final de 800 de mii

#30
scypax

scypax

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 187
  • Înscris: 26.08.2007
astea fiind spuse ma voi duce din nou la garantie.

#31
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 4.047
  • Înscris: 23.02.2007

View Postscypax, on Apr 22 2008, 11:11, said:

d-le muncitor in service,telefonul imi merge la fel.tu in schimb faci parte din categoria aia de jmecheri care iau componenta cu 35 de mii si o asambleaza(C***-*** in ea de componenta) la pret final de 800 de mii

D-le asta care esti tu, eu fac parte din categoria aia care face ce zice sefu' :D Jmekerii care iau componenta cu 35 de mii si o asambleaza la pret final de 800 de mii se afla mai sus in ierarhia firmei, dar mersi ca m-ai pus pe un rang atat de ridicat... sa dea domnu' sa ajung acolo :D

Editat de SINEKT, 28 aprilie 2008 - 10:10.


#32
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.505
  • Înscris: 08.12.2006
Daca se vorbeste despre cirma, as vrea si eu sa spun un lucru negativ despre ei.
Prietena mea a avut telefonul 2 luni la ei in service, si n-au dat nici un semn de viata. Ea scapase putina apa pe el si nu mai mergea microfonul + casca, dar nu asta conta, pentru ca era dispusa sa plateasca. Cred ca am mers in fiecare saptamana din alea 2 luni sa intrebam si ni se tot spunea ca nu a venit inca. In cele din urma, dupa 2 luni a aparut la service. (inainte sa-l dea la garantie, tastatura era putin zgaraiata si un buton scos.) A fost OBLIGATA sa plateasca si o alta tastatura noua pt ca altfel nu i se repara telefonul. A platit 60ron, si cand a ajuns acasa cu el, ghiciti ce?! Era la fel ca inainte, numai ca era tastatura schimbata  :mellow:.
Pe urma ne-am dus inapoi cu el acolo, le-am zis una, alta... si intr-o saptamana i-a venit telefon nou cu tipla... (pentru ca au zis ca nu se mai poate repara)
Bine, una peste alta au si ei momente. Eu am fost cu telefonul meu pt lipire contacte si resoftare, si intr-o saptamana il aveam reparat :D...

Editat de FallenAngel, 01 mai 2008 - 10:55.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate