Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

yahoo doua iduri

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
buna. un prieten are 2 iduri de yahoo messenger si nu stiu cum face, dar se conecteaza pe amandoua idurile deodata. mie mi-a zis ca sunt legate idurile intre ele, dar n-am inteles cum. cineva imi poate explicat cum se pot "lega doua iduri intre ele"? multumesc anticipat. scuzati daca nu am pus in sectiunea corespunzatoare

Edited by MembruAnonim, 05 April 2008 - 19:17.


#2
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Pentru a te loga cu doua id-uri deodata trebuie sa instalezi softul multi messenger (gasesti acolo mai multe detalii).

#3
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostMembruAnonim, on Apr 5 2008, 20:14, said:

buna. un prieten are 2 iduri de yahoo messenger si nu stiu cum face, dar se conecteaza pe amandoua idurile deodata. mie mi-a zis ca sunt legate idurile intre ele, dar n-am inteles cum. cineva imi poate explicat cum se pot "lega doua iduri intre ele"? multumesc anticipat. scuzati daca nu am pus in sectiunea corespunzatoare
al 2-lea e profil nu id :)

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
am caut unde ii cu profilele (vezi daca de am facut bine), dar nu se conecteaza pe amandoua idurile. eu nu cred ca e multi-messenger.

Attached Files



#5
crispP

crispP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.01.2008
are yahoo extra mail.
http://help.yahoo.co...s/tools-21.html

Edited by crispP, 06 April 2008 - 09:32.


#6
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Nu e nici o mare filozofie cu legare de id-uri sau profile ci e vorba doar de o modificare in registri pentru a permite executarea mai multor instante de Yahoo Messenger.
Am scris despre asta aici: Yahoo Multi Messenger
PS. @darkangelbv: daca nu e binevenit link-ul scoate-l tu insa eu cred ca e la subiect.
Toate bune!

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostcrispP, on Apr 6 2008, 09:29, said:


merci. era cu extra maill adresses. am facut acolo inca un mail si toate mesajele primite pe ele se redirectioneaza la messenger la primul mail si ambele iduri se logheaza :lol: . mersi mult

Edited by MembruAnonim, 06 April 2008 - 14:33.


#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
sorry de double post (nu merge editul). la extra mail addresses iti creaza el inca o adresa de mail, dar pentru una deja existenta cum sa fac? am incercat sa dau add de sus, mi-a trimis cod pe celalalt mail, l-am scris acolo si a adaugat-o, dar nu merge conectarea dubla la messenger.

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
am incercat si eu acum si asa este... merge doar pt e-mailuri dar nu si pt messenger

#10
crispP

crispP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 02.01.2008
Pai ti-ai rezolvat cu extra mail address sau nu?
Intr-un post ai spus ca te loghezi cu ambele id-uri si ai reusit, si in postul urmator....

Eu nu am Multi messenger, dar am extra mail address si pot intra cu amble iduri pe mess in acelasi timp si fiecare ma vede dupa cum ma are in lista.. unii au prima adresa , altii cealalta, altii ambele. Si de asemenea pot alege, cand dau dublu click pe unul din lista imi pot alege cu care din cele 2 iduri sa vb cu el
cred ca multimessenger e ceea ce cauti, caci altfel nu mai poti lega 2 adrese diferite. . daca nu le=ai facut de la inceput, una sa fie extra mail address pt cealalta

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
acum merge si la mine cu extra mail adress

ca sa legi un cont deja existent, poti doar daca il stergi si apoi il adaugi la extra mail adress, oricum nu prea e recomandata metoda asta daca ai multe email-uri in inbox, contactele le poti salva extrem de usor si la fel de usor le poti importa mai apoi

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostcrispP, on Apr 6 2008, 19:40, said:

Pai ti-ai rezolvat cu extra mail address sau nu?
Intr-un post ai spus ca te loghezi cu ambele id-uri si ai reusit, si in postul urmator....

Eu nu am Multi messenger, dar am extra mail address si pot intra cu amble iduri pe mess in acelasi timp si fiecare ma vede dupa cum ma are in lista.. unii au prima adresa , altii cealalta, altii ambele. Si de asemenea pot alege, cand dau dublu click pe unul din lista imi pot alege cu care din cele 2 iduri sa vb cu el
cred ca multimessenger e ceea ce cauti, caci altfel nu mai poti lega 2 adrese diferite. . daca nu le=ai facut de la inceput, una sa fie extra mail address pt cealalta


merge cu ambele iduri daca al doilea l-ai creat atunci cu extra mail addresses, dar daca al 2 id e deja existent, nu merge -_-

#13
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
e posibil sa mearga cu varianta descrisa de catre mine, oricum recomand sa testati acest lucru cu niste conturi noi, ca sa nu ma injurati mai tarziu :)

#14
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Nu trebuie sa te poti loga de pe profile.
Pe yahoo messenger te loghezi pe id si cand ii scri ceva unei persoane poti alege sub ce nume trimiti mesajul.

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postgumball3000, on Apr 6 2008, 21:59, said:

e posibil sa mearga cu varianta descrisa de catre mine, oricum recomand sa testati acest lucru cu niste conturi noi, ca sa nu ma injurati mai tarziu :)

am aflat eu inca ceva cu profilele. te poti conecta cu idul creat prin extramail address, si parola e ca si la primul mail. mai studiez chestia cu mailurile cum sa vina de pe cel vechi pe celalalt nou :)

LE: ca sa primesti de pe mailul vechi pe cel nou, intra cu cel nou la Mail Addresses, Yahoo! Mail, Edit si pui la Reply to... adresa noua de mail.

Edited by MembruAnonim, 07 April 2008 - 19:00.


#16
mendis

mendis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 392
  • Înscris: 27.09.2006
Sper sa te ajute:
http://www.softpedia...Messenger.shtml

(sper ca nu considerati spam link catre softpedia:)))

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
n-are treaba cu multi messengerul. se conecteaza el automat pe doua iduri, dar tie iti apare doar unul si primesti mesajele de la ambele iduri pe acela. macar daca citeai mai sus. oricum s-a rezolvat treaba :)

#18
iuli1234

iuli1234

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.09.2010
Buna...

Spune-mi si mie pas cu pas cum se procedeaza...am tot incercat si...nimic...Nu imi merge. :confuzzled:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate