Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

laptop Toshiba - low budget

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
m-am decis intr-un final si pentru ca am gasit o oferta ok la emag mi-am luat acest lenovo.
am primit si 512 "cadou", practic vine tot cu 1 gb de Ram asa ca momentan, in ceea ce priveste configuratia "pe hartie" sunt f multumita pentru cei 1700 de ron cat am dat pe el.

sa vedem ce stie sa faca mai departe.... :)

thx pentru ajutor, am vazut mai multe modele din cele de mai sus dar per total l-am ales pe acesta pentru ca ieseam cel mai bine ca raport pret-calitate

#20
ans

ans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 02.01.2007
Poate ne scrii un mic review despre cum ti se pare.

#21
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postans, on Apr 4 2008, 19:12, said:

Poate ne scrii un mic review despre cum ti se pare.


am laptopul de aproape o luna...ne intelegem super :)
imi place f tare ca e solid, nu ii clampane clapeta aiurea ca la hp-ul de la munca, are super taste (daca mai tineti minte tastele de la laptopurile ibm de cand eram mai mici :) asta e de departe cel mai tare punct dpdv al design-ului)...se aude ok, desi se putea si mai bine cred (aici probabil ca toshiba are un punct in plus)...nu se incalzeste deloooooooc, coolerul e genial, il tin deschis 5 ore si n-are nicio treaba, de-abia e putin cald, e f silentios, se aude rar hardul, doar cand ii dau ceva mai greu de gandit :D bateria tine 3-3.5h, dar doar cu muzica, net si transfer de fisiere din calc cu care ma aflu in retea, cu film pe baterie nu stiu inca

partea cea mai slaba e ca are unghiuri scurte de imagine, nu se vede din orice directie dar pt mine nu e o problema pt ca-l folosesc doar eu, stau cu el in brate...e ok

per total, sunt f multumita, se misca super, xp-ul s-a instalat fara probleme, la fel si driverele de pe site-ul lenovo...totul very smooth. merge si bluetooth-ul, wireless se misca super bine, iau net de la reteaua lan din casa printr-un access point. card reader-ul citeste repede, cu usb-ul nu am avut probleme...

nu stiu ce sa va mai zic, eu zic ca merita 1700 cat am dat pe el si imi place ca e simplu, mat, basic, dar classy in acelasi timp
daca mai aveti intrebari, va raspund cu placere :)

#22
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,474
  • Înscris: 04.05.2006
Isi merita banii, dar e departe de a fi un laptop solid :). Am si eu un Satellite, alta serie, dar plasticele sunt la fel. Sincer...am fost dezamagit. Inainte am avut un Toshiba Qosmio...ala DA! Trainic, serios, plastic ca lumea, performante ca lumea....din pacate a baut bere :D. Dar, sare din buget un Qosmio. La asta, nu-mi place tastatura si carcasa...sunt "chinezesti" sa zic asa. Dar, il am de peste un an si nu mi-a facut belele pana acum. Repet, banii si-i merita....

#23
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008

View Postrichelieu, on Apr 24 2008, 13:03, said:

Isi merita banii, dar e departe de a fi un laptop solid :) . Am si eu un Satellite, alta serie, dar plasticele sunt la fel. Sincer...am fost dezamagit. Inainte am avut un Toshiba Qosmio...ala DA! Trainic, serios, plastic ca lumea, performante ca lumea....din pacate a baut bere :D . Dar, sare din buget un Qosmio. La asta, nu-mi place tastatura si carcasa...sunt "chinezesti" sa zic asa. Dar, il am de peste un an si nu mi-a facut belele pana acum. Repet, banii si-i merita....

eu vb de lenovo, nu de toshiba.... :huh:
spusesem mai sus ca m-am decis la un lenovo si i-am facut un mic review
de toshiba ce sa zic, ca design lasa muuuult de dorit, seria A200-210 imi displace total, e cam alien style pentru mine...dar sunt laptopuri bune, eu initial toshiba am vrut, dar lenovo e clar o alegere mai buna in ceea ce ma priveste

Edited by adrianatoma, 24 April 2008 - 13:40.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate