Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Romane romanesti despre primul razboi mondial

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007
Dupa primul razboi , sau chiar si in timpul razboiului , au fost scrise romane in care erau expuse secvente din razboi. Unul dintre aceste romane este padurea spanzuratilor , acum am nevoie de inca unul sau mai multa romane aseamanatoare .... Pe gogu nu am gasit mare lucru , sau poate sunt prea obosit ca sa gasesc... In fine , poate ma puteti ajuta pana duminica.... o seara placuta :mellow:

#2
Gabi73C

Gabi73C

    atrophied member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,164
  • Înscris: 11.11.2007

View Postvacea, on Mar 22 2008, 23:04, said:

Dupa primul razboi , sau chiar si in timpul razboiului , au fost scrise romane in care erau expuse secvente din razboi. Unul dintre aceste romane este padurea spanzuratilor , acum am nevoie de inca unul sau mai multa romane aseamanatoare .... Pe gogu nu am gasit mare lucru , sau poate sunt prea obosit ca sa gasesc... In fine , poate ma puteti ajuta pana duminica.... o seara placuta :mellow:
"Ultima noapte de dragoste...", "Jocul cu moartea"...

#3
vacea

vacea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 03.02.2007

View PostGabi73C, on Mar 22 2008, 23:31, said:

"Ultima noapte de dragoste...", "Jocul cu moartea"...
oho , merci  , m-ai salvat .. acum imi dau si eu seama ca am cam gresit aria.....dar e bine macar ca am gasit

#4
Minimosu

Minimosu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.06.2007
"Noaptea cea mai lunga" de Max Seydlitz. Actiunea se petrece in noiembrie 1916 la Predeal, Azuga si Sinaia. Gasesti acolo si duelul de artilerie intre obuzierele romanesti montate pe vagoane de cale ferata vs. Grosse Bertha-urile germane de 42 cm. Cartea e iesita in 2007, asa ca probabil mai e in librarii.

#5
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,575
  • Înscris: 13.06.2004
"Pădurea spânzuraților" de Liviu Rebreanu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate