Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caut splitter semnal satelit

Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta
 Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 

Seat Ibiza / Noua Mazda 2

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#55
Genesis

Genesis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,044
  • Înscris: 02.07.2007
s-o stapanesti sanatos. Alegere buna, masina fiabila.

#56
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

 Genesis, on Jun 6 2008, 22:48, said:

s-o stapanesti sanatos. Alegere buna, masina fiabila.

Multumesc, am mai avut de ales si dintre polo happy dar era motor de 1.2 70cp.  Am zis ca un motor de 1.4 ajuta la consum pentru ca nu se mai chinuie sa traga masina asa de mult ca de 1.2


Cei de la dealer se lauda ca cica ibiza are toate piesele de Polo numai ca difera caroseria. Dar cutia si motorul e sigur de VAG asta stiu sigur.

* Acum pot modifica semnatura in "Pe volan scria Dacia groupe Renault dar am schimbat am pus Seat ca'mi place mai mult"

Edited by eminem4ever, 06 June 2008 - 21:52.


#57
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
Inca o intrebare daca se poate,

Trebuie platiti 1 milion pentru numere rosii, bun. In cele 30 de zile de nr rosii am si vreo asigurare temporara? Ca din cate stiu eu rca obligatoriu nu se poate face pe nr rosii.

#58
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,641
  • Înscris: 07.10.2005
Poti alege sa faci rca-ul pe 1, 6 sau 12 luni.In cele 30 de zile de numere rosii nu ai asigurare decat daca iti faci.

Edited by catalinmariescu, 07 June 2008 - 22:19.


#59
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,088
  • Înscris: 02.09.2005
toate piesele sunt inscriptionate VW sau audi..ibiza se face in spania, in aceeasi fabrica ca si a3....
eu am luat-o din buc, metrotehnica, nu am platit numerele rosii... insa am platit vreo 3 milioane rca-ul pe un an... nici nu poti pleca altfel...
diferenta de consum in oras aglomerat precum bucuresti sau constanta, nu va fi semnificativa intre 1.2 si 1.4... o difernta va fi afara, unde cei 15 cai se vor simti dar nu atat de tare incat sa impresioneze... s-o stapaniti sanatosi!!!

Edited by jericho, 08 June 2008 - 08:21.


#60
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008
Deabia astept sa vina masina... intrebare: o sa aiba vreun display pe bord? Langa turomentru / vitezometru? Nu scrie in dotari computer de bord dar din cate am vazut pe net are niste mici ecane acolo. Acelea nu repr computerul de bord?




edit: mi'am schimbat userul. cel vechi este banned pentru ca nu imi placea numele

Edited by Flegmatic, 24 June 2008 - 20:22.


#61
bogdancristiann

bogdancristiann

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 644
  • Înscris: 24.05.2005
Are doua ecrane cu cristale lichide, mici, unul sub turometru, unde iti arata ceasul si temperatura exterioara si unul sub vitezometru, unde iti arata numarul total de kilometri parcursi de masina si un contor cu numarul de kilometri de la ultima resetare a contorului.
Masina nu are computer de bord.

Edited by bogdancristiann, 25 June 2008 - 10:39.


#62
Flegmatic

Flegmatic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 508
  • Înscris: 24.06.2008

 bogdancristiann, on Jun 25 2008, 11:39, said:

Are doua ecrane cu cristale lichide, mici, unul sub turometru, unde iti arata ceasul si temperatura exterioara si unul sub vitezometru, unde iti arata numarul total de kilometri parcursi de masina si un contor cu numarul de kilometri de la ultima resetare a contorului.
Masina nu are computer de bord.


Nu conteaza :D atata timp cat are ecrane.


Intrebare, tata pleaca afara din tara pentru cateva luni. Eu vreau sa iau permisul de sofer in sept. Se merita sa ma urc de incepator direct pe Ibiza care va fi noua? Adica nah oricat de pilot as fi eu mi'e sa nu ii fac ceva la masina.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate