Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sony HVR1000 HD

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007

View Postdotunderground, on Apr 8 2008, 00:03, said:

Pt. cine intereseaza, de aici se poate lua user manualul de la Sony HVR-HD1000E. Si aici puteti citi mai multe despre aceasta camera. Sper sa va fie de folos! ;)

---------------------------------------
cutter-grass 4 dogs
Multumesc frumos pt. link-uri,sper sa ma "dezmeticesc" putin .Ar fi de folos daca DonaldAlex ar vrea sa  ne edifice in legatura cu problemele ridicate de bydede si anume de 1. autofocus lent; 2. probleme in low light,si la urma de 3. Ergonomia camerei.Daca stie altcineva raspunsul la aceste intrebari rog sa raspunda,multumesc frumos.

#20
DonaldAlex

DonaldAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.03.2006
1. Focus lent - nu mai mare ca la un vx 2100 si asta in conditii de iluminare scazuta si miscarea camerei cu viteza mare

2. Probleme in low light - ca si vx 2100 la lumina scazuta camera setata pe manual e secretul

3. Ergonomia camerei - viewfinder reglabil, LCD cu comenzi touch screen, e o camera de umar, setarea comezilor facila

Personal sunt foarte multumit de cat stie sa faca la banii pe care i-am dat.

#21
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Multumesc frumos,acum cred ca ai mai limpezit apele pe aici.Nu vreau sa fac abuz de bunatatea ta dar as vrea sa imi iau si o lampa,ce zici dintre aceste doua , Sony HVL 20W sau Kaiser Top  35W care ar fi mai buna pt. camera in discutie? Multumesc frumos.

#22
DonaldAlex

DonaldAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.03.2006
Folosesc HVL-20DW2 - 1m - 10W 400lux, 20w 800 lux, 10m-10W  3lux  20W 6 lux

#23
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Topicul asta nu mai trebuia deschis,fiindca s-a mai discutat AICI,,detaliat. ;)

#24
florinel

florinel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,114
  • Înscris: 29.06.2005

View PostDonaldAlex, on Apr 8 2008, 21:24, said:

1. Focus lent - nu mai mare ca la un vx 2100 si asta in conditii de iluminare scazuta si miscarea camerei cu viteza mare

2. Probleme in low light - ca si vx 2100 la lumina scazuta camera setata pe manual e secretul

3. Ergonomia camerei - viewfinder reglabil, LCD cu comenzi touch screen, e o camera de umar, setarea comezilor facila

Personal sunt foarte multumit de cat stie sa faca la banii pe care i-am dat.

Poti sa ne pui cateva impresii si despre eficienta stabilizarii? Din ce am vazut "mostre" pe net se pare ca nu sta prea bine.Evident... problema e posibil sa fie la cei care au filmat.As vrea totusi impresii de la cineva din Ro care o detine.
Multumesc.

#25
DonaldAlex

DonaldAlex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 06.03.2006
Test privind stabilizarea si nu numai http://www.vimeo.com/851688
Downtown miami and bridges shot while testing a new sony hvr-hd1000u in auto mode http://www.vimeo.com/702024

#26
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Pentru Ateu2004,inca nu am avut timp sa o testez doar vreo 7-8 minute filmate dar pot sa spun ca in Hd e destul de buna   in lumina slaba cel putin in comparatie cu Md9000, zilele viitoare voi face mai multe teste si mai vorbim.Oricum e cam grea,3kg+ o lampa+bateria mare si problema la ea este ca e prea grea in fata (spre obiectiv),nu sint obisnuit dar asta se rezolva cu timpul.

#27
ateu2004

ateu2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.03.2008
De unde ai cumparat ?Globalmediapro ?

#28
rovid

rovid

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 08.12.2007
Toti lasa la pretul asta,de la Iordache,dar si Mihai de la Camerepro- spam.spam sper sa nu am probleme de reclama

#29
ateu2004

ateu2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 29.03.2008
Merci .

#30
cippi969

cippi969

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 01.07.2008
http://www.camerepro.cabanova.ro/    ce spui de acest pret ?

#31
flaviu_p

flaviu_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.06.2007
Salutari, tuturor.
Am o rugaminte catre posesorii acestui model de camera: am gasit una al carei proprietar sustine ca are 70 ore de REC; in poza facuta de el la cererea mea pe STATUS CHECK exista urmatoarele valori: Operation - 115x10H, Drum Run - 49x10H, Tape Run - 43x10H si Threading - 117x10.
E pacaleala ce mi-a spus proprietarul? Sau interpretez eu eronat informatiile afisate?
Multumesc anticipat pentru raspuns!
ps: daca puteti sa-mi dati un raspuns cat mai repede, va sunt recunoscator!

#32
CristianAdrian

CristianAdrian

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 11.08.2009
daca luam cel mai mic nr de acolo, 43 x 10h ne da 430 de ore, nicidecum 70.

#33
leonard_222003

leonard_222003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 10.07.2009
Flaviu , cat vrea pe ea ? de curiozitate ca am si eu o bomba din asta si sa stiu cati 2 lei voi lua pe ea cand o voi da.

#34
flaviu_p

flaviu_p

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.06.2007
@leonard: 3500 lei, dar asa spunea in anunt - 70 ore rec - de aceea ma interesa sa o cumpar; evident ca la orele astea de functionare nu mai are rost sa ma complic. Sa inteleg ca nu esti multumit de aceasta camera?
Multumesc tuturor!

#35
leonard_222003

leonard_222003

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 10.07.2009

View Postflaviu_p, on 6th December 2011, 08:44, said:

Sa inteleg ca nu esti multumit de aceasta camera?
Un telefon de ultima generatie filmeaza mai bine decat camera asta , atat de proasta e.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate