Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Extraopțiuni la Cartela Vodafone

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19194 replies to this topic

#15211
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Am primit mesaj azi de la Vodafone în legătură cu situația relatată în postul #15196. Însă nu prea îmi dau seama pe unde se activează bonusul ăla, că am tot cât aveam și înainte (mai mult decât am nevoie oricum).

Attached Files



#15212
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Ce oferta e aia cu 30 min/sms?

Era de asteptat sa se rezolve eroarea de afisare :D

Bonusul teoretic ar trebui sa fie preactivat, daca mai ai deja acel bonus pe cont, o sa apara resursele impreuna cum apar si in cazul in care activezi 2 optiuni identice.

#15213
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
Sincer chiar nu mai ştiu exact.

Acum am vreo 105 GB câştigaţi în MysteryBox + 60 GB de la extraopţiunea de 6 Euro + vreo 3 GB de la Net folosesti, net primesti. Pe ăştia 100 GB nu, după cum spuneam, nu că aş avea neapărat nevoie de ei.

#15214
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postliberlamare, on 03 martie 2019 - 18:54, said:

am activat si eu o cartela Vodafone, zis sa o incarc cu 7 euro, mi-a placut numarul si vreau sa-l tin. E normal ca el sa si aleaga o optiune imediat dupa ce are banii fara sa ma intrebe ce si cum ?
Eu vreau doar sa am credit si sa-l folosesc cand am nevoie ( doar internet mobil spre exemplu), e posibil ? Sau ma voi trezi intodeauna cu activare de optiuni fara acceptul meu ?

Daca ai dezactivat optiunea si ti-ai luat banii inapoi trebuie sa ai grija ca, daca suni sau intri pe net, va consuma direct din cei 7 EURO aflati pe cont... si ii faci praf rapid.

Daca totusi ai scos cartela din telefon si nu o folosesti trebuie sa tii cont cand expira (ex 90 de zile de la activare) ca sa incarci din nou sa pastrezi numarul.

Edited by rosix, 05 March 2019 - 10:26.


#15215
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
stiu, are 300 zile (ivcarcare 7 euro) perioada de gratie din ce am citit.
voi folosi rar si doar pentru internet cartela.Dar numarul imi place si pe viitor il voi face numarul meu .

Edited by liberlamare, 05 March 2019 - 10:47.


#15216
Lieutenant

Lieutenant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 13.07.2014
Ideea este ca trebuie folosita cartela (sa existe un eveniment taxabil, fie si primirea de apeluri) intr-un interval de 3 luni daca se ramane pe credit 0 euro.
Desi creditul este valabil 300 de zile, Vodafone poate sa dezactiveze cartela conducand la pierderea creditului si a numarului daca nu se realizeaza acel eveniment taxabil, vezi pagina 6: "(4) dacă timp de 3 luni, Clientul nu se primeşte sau nu se iniţiază niciun apel taxabil, iar pe Cartela SIM nu există credit;" din documentul de aici: https://www.vodafone.ro/TCGcartela/

Cat despre tarifele utilizarii Internetului mobil, din acelasi document, pagina 11: "0,20 eurocredit/MB pentru traficul de Internet;". Aceeasi informatie despre tarif si aici: https://www.vodafone...index.htm#tab-1

La un calcul simplu, cu 7 euro credit poti face un trafic de 35 MB.
(700 eurocenti credit => 700/20 in eurocenti (sau 7/0,20 in euro) => 35 MB.)

Ramane de vazut daca aceasta cantitate corespunde nevoilor tale de utilizare ocazionala.

#15217
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Nu o sa vezi la Vodafone cartela dezactivata inainte de data trecuta la gratie atata timp cat ea este activa intr-un telefon.
Pe partea asta sunt cinstiti, spre deosebire de concurenta care iti dezactiveaza cartela chiar daca a fost reincarcata in ultimele 3 luni si tinuta activa intr-un telefon.

Daca o tii in sertar, atunci e posibil sa te trezesti cu ea dezactivata dupa 6 luni cand iti amintesti sa o scoti din sertar.

Edited by projectfp, 06 March 2019 - 02:25.


#15218
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007

View PostLieutenant, on 06 martie 2019 - 01:38, said:



Ramane de vazut daca aceasta cantitate corespunde nevoilor tale de utilizare ocazionala.
va fi activata o optiune de net cand o voi folosi

#15219
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postliberlamare, on 06 martie 2019 - 06:30, said:

va fi activata o optiune de net cand o voi folosi

Fii baiat destept.. construieste-i valabilitate, macar cateva luni, cat timp mai e concursul ala cu intors cartonase... Activand niste optiuni poti sa-i construiesti valabilittate minim 3-4 luni, interval in care nu va fi musai sa reincarci sau vei reincarca cu o valoare minima.  Plus ca poti activa niste net care s-ar putea sa-ti fie folositor cel putin pana prin luna iunie 2019, fara a plati nimic in plus...

Fii baiat destept, tara-i plina de prosti.

Edited by rosix, 07 March 2019 - 23:33.


#15220
radurus

radurus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 16.06.2006
Azi am vazut un mesaj interesant de la VDF.
Am optiunea aceea 5e la 2 luni pe o cartela a fiicei mele.
Nu sa reinoit deoarece nu am incarcat ieri. Dar vdf zicea ca se poate activa reactivarea automata a optiunii si ai 7 zile la dispozitie sa incarci cu creditul aferent optiunii pe care o folosesti deja.

#15221
RADU-HD

RADU-HD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 20.11.2014
Da e chestia cu" net pe caiet" si inca merge. Dar tre sa te inscrii dinainte sa se termine extraoptiunea. Nu mai stiu la ce nr tre sa trimiti sms...cauta si tu pe net.

#15222
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,530
  • Înscris: 20.10.2006
Wrong, net pe caiet merge si dupa ce s-a terminat optiunea. DA la 366 trebuie trimis.

#15223
projectfp

projectfp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,654
  • Înscris: 17.01.2019
Merge daca dai SMS, nu e din oficiu, trebuie sa confirmi ca intri in contract cu ei.

#15224
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Nu recomand "netul pe caiet"... Daca vi se termina optiunea si vreti sa stati o perioada fara ea activata nu veti mai putea.. se activeaza automat si va ia din credit imediat ce incarcati.. Macar asa, aveti o flexibilitate.  Cand incarcati atunci se activeaza sau activati manual..

Practic netul pe caiet transforma cartela prepay in abonament doar ca plata e amanata cu cateva zile.  Asta va doriti.. sa platiti abonament?  Think about it!

Eu folosesc prepay, tocmai, ca sa incarc cand vrea muschii mei.

Edited by rosix, 09 March 2019 - 09:35.


#15225
bh23sip

bh23sip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 19.11.2013
Mai există extraoptiuni de 3 euro,mar interesa pt un ceas la copil?

#15226
liberlamare

liberlamare

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,427
  • Înscris: 16.05.2007
Oferta Nationala 3
Cost: 3 €
    20.000MB + 200 min/SMS nationale/min internationale fix si mobil + Nelimitat Vodafone. Activarea unei oferte cu roaming conduce automat la dezactivarea ofertelor nationale de pe cont, ele fiind incompatibile. Valabilitate: 14 zile

#15227
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Valabilitate prea mica , nu merita dpmdv .

#15228
rromcic

rromcic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 29.05.2014
Cea de 4 euro cu roaming valabila 35 zile e suficienta pentru ceas.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate