Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

istram-ispol

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
boerica07

boerica07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.03.2008
exista un trial pentru istram-ispol
sunt interesat dar am gasit doar manual si tutoriale

#2
radouta

radouta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2007

View Postboerica07, on Mar 4 2008, 23:38, said:

exista un trial pentru istram-ispol
sunt interesat dar am gasit doar manual si tutoriale

Din pacate pentru Romania nu exista o versiune trial.
Pentru firmele mari ....de perspectiva... care nu cunosc soft-ul compania de aici imprumuta o licenta pt realizarea unui proiect la alegere, asigurind si asistenta tehnica gratuita de-a lungul realizarii proiectului cu pricina.

#3
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
si eu sunt interesat de ISTRAM cu modulul ISPOL, pentru infrastrauctura dar mai ales pentru generare DEM/DSN. din pacat,e pe site-ul lor www.istram.net nu prea vad foarte multe optiuni de download. am descarcat ceva tutoriale, insa nu am vazut niciun trial sau evaluation version.

are cineva asa ceva?

#4
radouta

radouta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2007

View Postmihaic99, on Mar 18 2008, 22:50, said:

si eu sunt interesat de ISTRAM cu modulul ISPOL, pentru infrastrauctura dar mai ales pentru generare DEM/DSN. din pacat,e pe site-ul lor www.istram.net nu prea vad foarte multe optiuni de download. am descarcat ceva tutoriale, insa nu am vazut niciun trial sau evaluation version.

are cineva asa ceva?

Salut
Dupa cum precizam anterior, din informatiile mele, compania nu dispune de o versiune trial in limba romana.....si cred ca nici in alta limba nu exista o versiune trial.
Privind performantele soft-ului va pot spune ca, concureaza cu succes cu orice soft de pe piata aplicatiilor de profil. Interesant este fapt-ul ca de-a lungul celor 20-30 ani soft-ul s-a "ingrasat" pe baza cerintelor utilizatorilor......mai concret un utilizator nu trebuie sa astepte versiunea noua un an de zile pentru a putea beneficia de ultimele noutati. Ca utilizator inregistrat puteti beneficia in fiecare zi de ultima versiune descarcand-o gratis de pe net.......totodata in banii platiti anual ca intretinere utilizatorii beneficiaza de asistenta tehnica prin telefon ....si cred ca au si remote control...asta nu stiu sigur.
Pentru a cunoaste aplicatia este necesar sa luati legatura cu departamentul comercial si sa solicitati o prezentare....o demonstratie.

Succes

#5
degea

degea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.12.2006
Au venit la mine la firma si nici ei nu au stiut sa lucreze pe el, le-am dat de la mine o bucatica de drum (topo) si .....pauza....nu au stiut sa-mi arate ce poate programul, pe mine unul nu ma convins.
Vreau si eu un Soft de Drumuri cu ceva documentatie...are cineva???

#6
radouta

radouta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2007

View Postdegea, on Mar 27 2008, 15:44, said:

Au venit la mine la firma si nici ei nu au stiut sa lucreze pe el, le-am dat de la mine o bucatica de drum (topo) si .....pauza....nu au stiut sa-mi arate ce poate programul, pe mine unul nu ma convins.
Vreau si eu un Soft de Drumuri cu ceva documentatie...are cineva???


Referitor la capacitatea si asistenta tehnica oferita de cei de la ISTRAM nu sunt de aceeasi parere cu tine. La mine la firma folosim soft-ul si am ajuns la un nivel de detaliu f ridicat.....iar... documentatie....soft-ul este in limba romana la fel si manualele.

#7
degea

degea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.12.2006
:) Sunt sigur ca esti vreun angajat de-al lor, nu faci ceva decat RECLAMA in posturile tale, nu ai cum sa stii atatea detalii in postura de cumparator, te asigur ca oamenii nu au stiut in afara de demonstratia lor de  ROBOT nimic, nu am nimic cu firma "TA" chiar vreau un program de drumuri BUN dar vreau sa vad ceva concret, daca el ca angajat nu a stiut sa-mi arate......poate chiar e bun programul, nu ma pot pronunta deoarece NU MI SA ARATAT NIMIC, ca oamenii au venit bine intentionati sa-mi arate o prezentare...dar nimic..... BAFTA!!  :wave:...si ca sa-ti demonstrez ca am dreptate da-mi pe PM numarul de la firma la care lucrezi si numele si te contactez LUNI sa-mi spui cum e cu ISTRAM, poate poti sa-mi faci o prezentare mai buna ca a "colegilor" tai ;)

Edited by degea, 29 March 2008 - 09:18.


#8
mihaic99

mihaic99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 31.12.2003
si daca ar fi angajat de-al lor, nu vad unde e problema. eu vreau sa stabilesc o intalnire cu unul din reprezentantii lor pentru a-mi arata posibilitatile softului. au sediul pe undeva prin unirii.

#9
radouta

radouta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.07.2007

View Postdegea, on Mar 29 2008, 10:09, said:

:) Sunt sigur ca esti vreun angajat de-al lor, nu faci ceva decat RECLAMA in posturile tale, nu ai cum sa stii atatea detalii in postura de cumparator, te asigur ca oamenii nu au stiut in afara de demonstratia lor de  ROBOT nimic, nu am nimic cu firma "TA" chiar vreau un program de drumuri BUN dar vreau sa vad ceva concret, daca el ca angajat nu a stiut sa-mi arate......poate chiar e bun programul, nu ma pot pronunta deoarece NU MI SA ARATAT NIMIC, ca oamenii au venit bine intentionati sa-mi arate o prezentare...dar nimic..... BAFTA!!  :wave:...si ca sa-ti demonstrez ca am dreptate da-mi pe PM numarul de la firma la care lucrezi si numele si te contactez LUNI sa-mi spui cum e cu ISTRAM, poate poti sa-mi faci o prezentare mai buna ca a "colegilor" tai ;)

:) Mi-ar place sa muncesc la ei....au conditii bune. Nu vreau sa ma contrazic cu nimeni.... D4etaliile oferite....yo cred ca le stiu toti utilizatorii. Iar parerile....erau ale mele ....personale ...doar este un forum.....nu???

#10
Pamfi

Pamfi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.01.2008

View Postdegea, on Mar 27 2008, 14:44, said:

Au venit la mine la firma si nici ei nu au stiut sa lucreze pe el, le-am dat de la mine o bucatica de drum (topo) si .....pauza....nu au stiut sa-mi arate ce poate programul, pe mine unul nu ma convins.
Vreau si eu un Soft de Drumuri cu ceva documentatie...are cineva???

Recomand Advanced Road Design (ARD)
De departe cel mai fain si rapid de utilizat.
Cu toate normativele 863-85, Forestiere, Autostrazi si 10140 in curs de implementare

rapid, eficient..

4Km/zi la PT si DE fara probleme - planse, cantitati, detalii..etc...

www.maxcad.ro
Ing. Florin Balcu

#11
bo8o2004

bo8o2004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.07.2007
Da...iti arat eu un soft meserias  ;) ...ma poti suna oricand...0721268245.Ciao

Salut Pamfi,

Numai probleme cu acest ISTRAM vad... Inca nu au auzit baietii de ARD se pare.

Bafta.

#12
degea

degea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 07.12.2006
Am invatat ISTRAM si sunt foarte multumit de el, nu este greu deloc, are si el incluse normativele.

#13
Ionita_Teodor

Ionita_Teodor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.04.2008
La noi la firma s-a cumparat o licenta
Sefu mi-a dat mie cheia USB de licenta de la program ca sa il invat
M-am apucat dupa aia de ceva proiecte cu termen limita sa le termin in Acad
Dupa 2 saptamani cheia disparuse fara urma
Sefu mi-a spus ca ma descurc
Am dat tel la firma si mi-au spus ca in caz de pierdere sau de furt nu se inlocuieste licenta
6000 de euro nu am pentru licenta de topo+lucrari liniare
Daca aveti vreo solutie va multumesc anticipat

#14
alexpromd

alexpromd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2010
tutorial video istram pe youtube

http://www.youtube.com/user/alecss000

cine doreste mai multa informatie nu ezitati sa ma intrbati , va pot ajuta

este un soft fr bun, tot ce am avut nevoie sa fac, am facut, inca nu a existat ceva sa zic ca nu face

Edited by alexpromd, 11 September 2010 - 20:19.


#15
alexpromd

alexpromd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 11.09.2010
http://alexpromd.blogspot.com

tutoriale istram

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate