Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Internet mobil...nelimitat si ieftin?exista asa ceva?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007
Salutare.....am si eu un laptop k tot romanu' pasionat de tehnologie.....si as vrea sa am acces la internet tot timpul nu doar acasa si la camin(apropo stau in Tudor Vladimirescu in Iasi ...cei care stau acolo stiu ce penibil merge netu'....asta fiind si unul din motivele pt care am deschis topicul) !!! Exista vrun mod in care sa am acces internet peste tot(acasa/in masina/tren...etc)....si intr-un pret decent....de ex acasa platesc 300 de mii pt banda de 1Mbps, la ClickNet
Am studiat putin ofertele Orange/Vodafone insa ambii ofera internet Unlimited* care e defapt limitat de trafic...WTF....cum vine asta....dau si un exemplu :

"Abonament                     Viteza Trafic     Preț promoțional în €
Unlimited Mobile Internet 1 Mbps Nelimitat 10,71
Abonamentele Unlimited Mobile Internet oferă acces național cu o utilizare rezonabilă de 1 GB pentru abonamentul cu viteză de 1mbps și de 2Gb pentru abonamentul de 3.6 mbps. La depășirea acestui trafic lunar viteza scade la valoarea de 128kbps (download) / 64 Kbps (upload) urmând a reveni la valorile inițiale în următoarea lună de facturare. Traficul făcut peste aceste valori nu este taxat! "

Nu am inteles care e faza....si la Orange aceeasi treaba.
Singurii care ofera pe bune Unlimited sunt cei de la Zapp dar la un pret mult prea piperat...29$ netul propriu zis...15$ cel mai mic abonament la telefon + un telefon care sa permita conectarea pt care tre sa mai platesti inca 129$ . Transformand toate astea in moneda noastra ar veni 3 mil jumate telefonul si un abonament lunar pt a putea sa te bucur de internet oriunde/oricand 1mil 300 !

Daca cineva a gasti o oferta mai buna anuntati-ma si pe mine.....:P....si pe toti ceilaltzi cara mai sunt in situatia mea !!!

Bafta !!

#2
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Eu folosesc opțiunea de internet nelimitat pe un abonament clasic de voce la Zapp. Opțiunea e de 9 usd (acum vreo 11 și ceva). Viteza nu e foarte mare (up to 153 kbit/s, cam 12-15 kB/s în media) dar o am peste tot în mare și am și ip real. Sunt destul de mulțumit.
Desigur, unde găsesc, folosesc FON, vezi semnătura mea.

Edited by jafpefata, 01 March 2008 - 02:07.


#3
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007

View Postjafpefata, on Mar 1 2008, 02:06, said:

Eu folosesc opțiunea de internet nelimitat pe un abonament clasic de voce la Zapp. Opțiunea e de 9 usd (acum vreo 11 și ceva). Viteza nu e foarte mare (up to 153 kbit/s, cam 12-15 kB/s în media) dar o am peste tot în mare și am și ip real. Sunt destul de mulțumit.
Desigur, unde găsesc, folosesc FON, vezi semnătura mea.

Eu am vazut pe site-ul Zapp k sunt doar 3 abonamente la internet....dintre care doar unul nelimitat(celelalte fiind limitate de timp) care costa 29$ fara TVA.
http://www.zapp.ro/o...internet/z810i/
Si pe langa astia 9$ mai platesti si un abonament la telefon....nu?

#4
daniel.grigorescu

daniel.grigorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 06.12.2006
DECI daca vrei internet mobil pt email, browsing, radio online, chat, download de fisiere mici (ex update-uri, referate etc), chiar si un YouTube, exista solutii, vitezele sunt OK pt asta si pt un internet mobil, o prietena si-a facut ab la Vodafone si e super multumita, chiar merge "in parametri" (cel putin pana acum, de vreo 2-3 saptamani de cand il are). Daca vrei internet mobil pt p2p inseamna ca nu ai nevoie de internet mobil, sorry de raspuns da' cam asa stau lucrurile :D

#5
zarzanel

zarzanel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 01.09.2007
As vrea si eu sa ma conectez cu laptopul la internet 10 minute pe zi pentru a citi mailu, care este cea mai ieftina solutie?
o cartela, un abonament ? vodafone, orange.? etc

#6
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Zapp prepaid.

#7
hephyones

hephyones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.01.2008
Salutare indraznesc si eu cu o intrebare aici :)
In curand voi pleca nitel prin Europa de Vest(Germanica) si ar fi tare frumos sa pot sa intru pe net si in perioada respectiva de pe propriul laptop:)
Nimic deosebit: nitel browsing, un yahoo messenger si cam atat :)
Momentan sunt posesor al unui abonament de Orange de voce si nu as dori sa ma leg pe termen lung cu vreun alt abonament doar pt. 1 saptamana de stat pe afara:)
Daca stie cineva vreo solutie fara angajamente suplimentare-deci probabil vreo solutie prepaid ceva banuiesc eu, care sa mi se potriveasca si mie v-as fi recunoscator   :)
:cheers:

Edited by hephyones, 11 March 2008 - 21:40.


#8
gafton26

gafton26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 08.08.2006

View Posthephyones, on Mar 11 2008, 21:39, said:

Salutare indraznesc si eu cu o intrebare aici :)
In curand voi pleca nitel prin Europa de Vest(Germanica) si ar fi tare frumos sa pot sa intru pe net si in perioada respectiva de pe propriul laptop:)
Nimic deosebit: nitel browsing, un yahoo messenger si cam atat :)
Momentan sunt posesor al unui abonament de Orange de voce si nu as dori sa ma leg pe termen lung cu vreun alt abonament doar pt. 1 saptamana de stat pe afara:)
Daca stie cineva vreo solutie fara angajamente suplimentare-deci probabil vreo solutie prepaid ceva banuiesc eu, care sa mi se potriveasca si mie v-as fi recunoscator   :)
:cheers:

Incearca sa citesti aici... Wireless free
Mie imi pare chiar interesant si cred ca merita :)

#9
mightwish

mightwish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 25.02.2008

View Postjafpefata, on Mar 2 2008, 13:03, said:

Zapp prepaid.
Scump si prost.

#10
hephyones

hephyones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.01.2008
Mersi frumos de raspuns gafton26 acum intru pe link :)

#11
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
are vodafone abonament de 9 euro nelimitat - 1 GB la viteza de 1 MB/s dupa care esti limitat la 128 kilo pe secunda...e cel mai rentabil pt posesorii de laptop...si primesti si modem gratis

#12
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Acum are și Orange ceva avantajos.
Acuma depinde cum vrei, abonament, prapaid..

#13
hephyones

hephyones

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 24.01.2008
Pai avand abonament pe Orange, as fi preferat ceva tot acolo ;)
Si eventual prepaid pentru ca in majoritatea timpului intru pe net acasa:)

#14
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View PostGeorge_Catean, on Mar 17 2008, 14:10, said:

are vodafone abonament de 9 euro nelimitat - 1 GB la viteza de 1 MB/s dupa care esti limitat la 128 kilo pe secunda...e cel mai rentabil pt posesorii de laptop...si primesti si modem gratis
Modem gratis cu conditia sa faci pe doi ani abonamentul , daca il faci pe un an , dai niste parai ( intre 40 si 60) ..

#15
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
În ce oraș?

#16
Disturber

Disturber

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 707
  • Înscris: 02.12.2007
Snex ! Iti recomand cel mai mic abonament zapp , cel de 4$ + internetul unlimited de 11$  ....  raport pret\calitate , nota 10 :)

#17
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,529
  • Înscris: 20.10.2006
Nu mai este internet nelimitat la Zapp la 11 $ :( Acum doar Vodafone la 9 euro sau Zapp la 39/29 $. :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate