Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

"La Familia" <---> BUG Mafia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#19
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
ai dreptate. m-am incurcat eu cu Sevraj. oboseala asta!
mie nu mi se pare chiar o ilegalitate ceea ce au fcut mai ales ca lumea inca ii cunoaste sub numele de LA Familia. ca au fost mafiotii hoti asta e altceva. dar dpdv legislativ ai dreptate.
oricum Mafia si-a luat o bila neagra la faza asta cel putin din partea fanilor :)

#20
madman2711

madman2711

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,134
  • Înscris: 18.12.2003
in romania nu functioneaza sistemul de copywright decat pt produsele de import

#21
Bandit

Bandit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,269
  • Înscris: 09.09.2004
Astept cu nerabdare replica mafiotilor...

#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
replica mafiotilor ... foarte probabil sa vina DIRECT..nu vor face o melodie in care sa-i atace in felul in care a facut-o puya...
am vazut inregistrarea emisiunii lianei stanciu, unde au fost invitati puya si codu' penal. baietii.. sunt penali :) puya e proste de bubuie... a fost sunat in emisiune un telestectator avocat, care, a spus ca el se ocupa cu marci inregistrate, furturi intelectuale&other shit.. i-a explicat ce sa faca sa-si recapete numele, etc.. puya tot zicea ca nu, ca nu se poate, ca a vb cu n avocati, etc...
pe de alta parte, toanta de liana stanciu, a aruncat o vb in vant, care avea avea noima: daca BUG lanseaza o formatie cu numele... La Familia? nu se pisa de la distanta pe puya si sisu? puya tot spunea ca nu o sa lanseze, ca lumea tot de la familia ii cunoaste, etc.. daca apare ALTA trupa, la familia, o sa uite lumea de ei destul de repede.. in 1-2 ani max ;) cel mai tare  fost cand a sunat unu' sa spuna ca download-eaza albumul... si puya a inceput sa zica ca nu e bine, etc.. daca vrem ca trupa sa mai existe, sa cumparam albumul, cu cat facem mai mult download, vor apare mai putine albume, etc (in cazul asta, eu zic sa facem download :drac: )

#23
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
niste tarani....   o shleaptca de analfabeti si inculti, cati din ei or fi terminat liceul?

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca te referi doar la ei, iti du dreptate, daca te referi SI la bug, te contrazic :P pt ca toti au terminat liceele, iar tataee a fost 1 sau 2 ani la facultate. nu mai stiu exact care, dar a fost :P

#25
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
la mafia asa este toti au facut liceul.
cei de la LA Familia nush exact dar parca Sisu nu a terminat liceul.
la Parazitii toti au facut liceul (Ombladon mai greu l-a terminat)

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
a ramas repentent in clasa 11 si-a 3-a (dupa cum zicea intr-o melodie:) )

#27
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
Cheloo a invatat in Lic. de arte plastice N. Tonitza. clasele 7-11. dupa a 11-a a fost exmatriculat

si cand te gandesti k invat pe aceleasi banci pe care a invatat si Cheloo:p

Edited by Tzepi, 26 September 2004 - 13:32.


#28
Hawkie

Hawkie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 28.11.2001
Adevarati idoli..ce mai...exemple care trebuie urmate de pustii hip-hoperi :puke:

#29
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
hawkie, majoritatea hip-hop-istilor (care canta) nu spun FACETI CA NOI.. spun doar ce fac ei. e la fal ca la vacanta mare: radeti de ei, dar nu faceti ca ei :drac:

#30
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
ionutzB aia e melodia lui ombladon si se numeste confidential :)

revenind la faza cu bancile scolii...nu tre sa crezi ca, Cheloo e nush ce (s-a schimbat bancile de atunci :P ). iar legat de faza "nu faceti ca noi" chiar cei de la LA FAMILIA si anume Sisu are un fel de intro in care zice: "nu spun nimanui sa se drogheze sau sa nu se drogheze. fiecare face ce vrea" nush daca e exact chiar asa citatul dar e pe aproape
ei nu zic doar de ce fac ei pt ca pe nimeni nu intereseaza chiar ce fac ei pas cu pas sau stiu eu ce... mesajul transimis de melodiile respective este un mesaj pe care ei il dau, un sfat...zis din proprie exeperintza. oricum asta nu e ceva general. mai mult cei de la MAFIA si LA FAMILIA faceau asa in trecut. acum s-au mai schimbat temele din muzica lor.
nu stiu sigur daca m-am facut asa de inteles (dar abia am venit de la sc si is  fffff obosit)

#31
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,986
  • Înscris: 04.08.2003
@indianu: nu am o mega parere despre Cheloo, sau Ombladon, FDD or bug, la familia
cat despre bancile scolii, de abia anu asta au mai schimbat din ele:p

cya guys

#32
ThEDaMn3d

ThEDaMn3d

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 02.04.2004
Apropo... de faza cu Puya si download-ul : mie mi se pare normal din partea lui sa-i spuna acelui tip ca nu e bine ce face ptr. ca daca el downloadeaza in loc sa cumpere albumul trupa si casa de discuri pierde bani. Adevarul e ca nu e buna nici pirateria de muzica. Dar cand un album e peste 150.000 n-ai ce sa-i faci... romanul e sarac si zgarcit! ;)
In legatura cu acest scandal, parerea mea este ca totusi inregistrarea la OSIM a "La Familia" de catre Tatae a fost facuta cu un anumit scop, ori pentru razbunare (de la ceva care le-au facut Sisu si Puya), sau, dupa cum zic Sisu si Puya, pentru bani. Probabil ca cei de la MAFIA vor bani, ca acuma nu mai canta despre cum e "Dupa blocuri" si nu mai fac nici o "Poezie de strada", ci s-au ridicat, sunt mai "smekeri", au mai multi bani si canta despre masini (40 kmh), "iarba" si alte chestii de-astea. Chiar acum am bagat un "Dupa blocuri" si l-am comparat cu "40 kmh" si se vede faptul ca s-au mai schimbat baietii. Dupa cum zic ei in "Dupa blocuri":"Sa faci bani, sa traiesti, sa fii un pic mai sus/Nu stiu ce crezi tu, poate tu nu esti ca mine/dar cu bani in buzunar te simti mult mai bine".

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate