Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 

"La Familia" <---> BUG Mafia

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
31 replies to this topic

#1
evil`boy

evil`boy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 11.09.2004
Ma mir cum inca nu s`a discutat despre scandal pana acum... poate nu sunteti interesati. Chiar ca e aiurea... oricum parerea mea ca totul a dus la o mini`publicitate pentru amandoua formatiile...

#2
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Puya acuza ca i s-au cerut 15.000 de euro pentru numele trupei

La Familia nu mai exista. Cel putin asa ne-a marturisit Puya, unul dintre componentii trupei, aflat cu viitoarea lui sotie pe litoral. “B.U.G. Mafia a inregistrat in februarie numele nostru la OSIM si mi-au cerut, ca sa-l recuperam, 15.000 de euro”, ne-a declarat el.

Din acest motiv, Puya si Sisu nu mai au dreptul sa apara sub numele care i-a consacrat, dar asta nu inseamna ca au renuntat la muzica. Nici macar faptul ca Sisu (arestat acum citeva luni sub acuzatia de trafic si consum de droguri) va sta la inchisoare pentru inca un an nu l-a determinat pe Puya sa se reorienteze profesional.
“Foame de bani”, noul lor album, asteptat pe piata la finele lunii, va aparea sub semnatura “Sisu si Puya” la Mediapro Music.
“Avem gata si videoclipul piesei care da titlul albumului. Pe portiunile in care se aude vocea lui Sisu vor mima membri ai trupei Codu’ Penal si Morometzii”, ne-a spus Puya, care se afla pe plaja din Venus. El era insotit de Anca, viitoarea sotie. “O sa ne casatorim, dar stii cum e cind n-ai casa ta, e mai greu, n-ai de nici unele... Deocamdata stam impreuna.”
Caddy, de la B.U.G. Mafia, a refuzat sa confirme, sa infirme sau macar sa comenteze acuzatiile lui Puya. “Nu ma intereseaza”, a fost raspunsul lui Caddy.

Source: Evenimentul Zilei

#3
lostu

lostu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 14.05.2003
isi gasesc ei alt nume , nu cred ca platesc suma aia celor de la mafia

#4
Allex

Allex

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,051
  • Înscris: 02.01.2003

evil`boy, on Sep 13 2004, 00:55, said:

Ma mir cum inca nu s`a discutat despre scandal pana acum... poate nu sunteti interesati. Chiar ca e aiurea... oricum parerea mea ca totul a dus la o mini`publicitate pentru amandoua formatiile...

<{POST_SNAPBACK}>


S-a mai discutat aici, insa nu prioritar, intr-un thread dedicat...  ;)

#5
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
scandalul cred ca a fost publicat si in playboy la interviuri. nu stu sigur dar parca asa am auzit. oricum Mafia cred ca se retrage cat de curand iar fostii "familisti" se vor lansa pe piata insa nu cred ca vor ajunge chiar in top. deja s-a discutat prea mult despre problemele de "dupa blocuri" iar scandaluri intre formatii puse pe fundal muzical si rime nu cred ca vor insemna vreun succes.
deocamdata cei de la Parazitii controleaza rap-ul romanesc cred eu (din punct de vedere al calitatii muzicii lor)

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca te referi la melodia foame de bani.. o versiune a acelei melodii o am de prin 2002 (sub o alta instrumentatie) si atunci nu era vorba de numele "la familia", nu? :)
in plus, bug lanseaza in toamna jumatate din albumul aniversar de 10 ani (care de fapt sunt 11) iar in primavara 2005 a doua jumatate a aceluias album.
parazitii au o muzica "de facut misto" daca stai bine sa asculti parazitii, iti dai seama ca ei nu povestesc de fapt mai nimic... sunt rime "instant" (nu ca nu ar fi ok ) in schimb bug.. au un mesaj destul de clar (nu pe toate piesele, cam pe 50% ) "românește" e cel mai bun exemplu.. cine e cu noi, cand te lovesti de realitate, fete suspecte, etc ...
oricum, sunt diferente mult prea mari intre bug si parazitii pentru a face comparatii de genul asta..

initial a fost un thread separat... creat de mine  :)

Edited by Allex, 13 September 2004 - 22:55.


#7
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
stiu ca nu se pot face comparatii intre cele 2 formatii. e absurd. eu ma refeream ca ele is formatiile care domina cel mai mult rapu-ul romanesc (parerea mea. si ei is vetereanii acestui gen in Ro)
cat despre Bug deja tataee a facut un featuring cu bitza si chiar un clip. a inceput sa fie difuzat la Tv (aseara am vazut)
deci albumul si riposta celor de la mafia cred ca va veni curand :)

Kill your Idol!

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
putin probabil sa vina o riposta DIRECTA din partea bug... si pe ultimul album "LA FAMILIA" (ultimul scos sub numele asta) ii atacau pe cei de la bug.. rezultatul? un album bug scos dupa, si abia aduce vorba (foarte subtil, ce-i drept) de familisti. cel mai tare e parca la "discutie pe dig" cand face referire directa la sisu... (husen drogat :drac: )

#9
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
husen drogat nu e folosit doar acolo. mai este un dialog de asta :)
deja a pronit o riposta : Urmatorul Pas -Tataee& Bitza (nu ataca direct dar tot este ceva)

#10
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,964
  • Înscris: 29.05.2004

i0nutzb, on Sep 13 2004, 19:18, said:

parazitii au o muzica "de facut misto"

<{POST_SNAPBACK}>


tocmai de-aia lovesc mai tare prin muzica lor
mie mi se par mai potrivite niste versuri mai pe ocolite (subtilitati) decat mesajul direct

#11
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004
Imi place ca la inceputul melodiei Sisu spune: " Daca aveam 15.000 de euro si daca nu aveam sti ceva daca erau parinti nu cereau banii astia pentru ca stiau ca erau nevoie de bani pentru mine. La televizor sunt baieti, sa vedem unde mai sunt ei baieti....."

Puya:
"Voi sunteti Mafia? Eu sunt golan cu catanii...
va dam la m**e banii, au trecut anii...
Golanii s-au facut afaceristi...
Nu cotizam la CASA voastra de fomisti..."

Melodia asta a fost scrisa special pentru scandalu asta cu Mafia

Edited by DanyBoss, 15 September 2004 - 00:54.


#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Daca au fost fraieri, de aia le-au luat altii numele.
Si oricum, bine ca au facut asta, au mai scos si ei o melodie. Cu ocazia asta o sa inceapa sa asculte lumea din nou "La Familia".

Parazitii sa traiasca.

#13
jenna

jenna

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.03.2004
cel mai mult m-a speriat faptul ca puya se insoara...



cu anca....

#14
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002

jenna, on Sep 15 2004, 02:22, said:

cel mai mult m-a speriat faptul ca puya se insoara...
cu anca....

<{POST_SNAPBACK}>


probabil ca vrea sa aibe si el o viata mai linistita  ;)

#15
jenna

jenna

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 79
  • Înscris: 15.03.2004
saracu'   ;)

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

DanyBoss, on Sep 15 2004, 01:50, said:

Imi place ca la inceputul melodiei Sisu spune: " Daca aveam 15.000 de euro si daca nu aveam sti ceva daca erau parinti nu cereau banii astia pentru ca stiau ca erau nevoie de bani pentru mine. La televizor sunt baieti, sa vedem unde mai sunt ei baieti....."

Puya:
"Voi sunteti Mafia? Eu sunt golan cu catanii...
va dam la m**e banii, au trecut anii...
Golanii s-au facut afaceristi...
Nu cotizam la CASA voastra de fomisti..."

Melodia asta a fost scrisa special pentru scandalu asta cu Mafia

<{POST_SNAPBACK}>


la inceputul melodiei spune daca erau BAIETI nu parinti :)

si puya zice:
"voi sunteti mafia, eu sunt corrado cattani.. " (vezi la piovra) :P
sunt si ei niste copilasi... incearca sa se ridice, dar nu starnesc decat o furtuna mica...  dar intr-un pahar cu apa... :drac:  :death:

#17
Indianu

Indianu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,322
  • Înscris: 21.08.2003
oricum sisu si puya mai zis pe albumul asta nou
"noi suntem o mare familie vin-0 si tu in ea (parca) suntem La familia)
deci inca nu au renuntat complet la nume. doar partial.
cum am mai zis: cred ca pe Sevraj va fi si o riposta pt ei :)

#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
putin probabil.. SEVRAJ e albumul BITZA care nu are nimic de-a face cu sisu si puya. iar ca au folosit pe albumul foame de bani numele la familia... cred ca asta ar fi motiv de dat in judecata.. (incalcarea copyright), nu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate