Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Noul Klip Softpedia

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003

pstdgt, on Oct 4 2004, 20:30, said:

Sorry, dar si eu am incercat o gramada de chestii. Klip-ul foloseste mult klipscript custom asa ca nu e usor de depanat.

In mod normal ar tebui sa mearga dar inca are problema cu nodata... astept un raspuns de la serence ca sa vad care ar putea fi cauza

<{POST_SNAPBACK}>


Am o experienta proasta in legatura cu reply-ul la mail-uri de la serence ...
Pana nu m-am inregistrat si am expus problema pe forum-ul lor, ea a ramas nerezolvata. Iti recomand aceasta metoda.

#20
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Well, eu am apelat de alte 2 ori pana acum la support si mi-au raspuns destul de rapid. Nu stiu daca pentru ca e vorba de Softpedia sau din alte cauze...

Daca nu se rezolva o sa incerc si pe forum (l-am frecventat pe vremea cand documentatia Klipscript se gasea numai acolo)

#21
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Da, dupa cum ma asteptam am primit raspuns destul de prompt (ieri dimineata). De-abia azi am reusit sa si implementez modificarile propuse de cei de la serence support.

Ar trebui sa va apara update la Klip-ul Softpedia, daca nu, dati manual din "preferences".

Am nevoie de feedback de la cei care il au instalat + l-au updatat azi.

Thanks!

#22
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Tot nu merge dupa ce dai "delete al items" ...
Stiu ca vrei sa faci o treaba profesionala cu impartirea klip-ului pe categorii, dar nu vad ce rost are acest lucru.
Gandestete ca atunci cand activezi sa zicem "Software" si "Forum Romanesc" (cum e la mine momentan), ele sunt despatite prin niste string-uri care si ele sunt la randul lor generate din scriptul .klip-ului. In momentul cand le stergi, klipfolio le catalogheaza ca citite si nu le da voie sa reintre in klip-ul propriuzis. Probabil din aceasta cauza nu se mai face update-ul la refresh. Daca vrei sa desparti categoriile, de ce nu le desparti complect!? In acest fel ai avea mai multe klipuri separate, deci mult mai simplu de intretinut, iar noi utilizatorii le-am instala doar pe cele de care avem nevoie. Ne mai vorbind de faptul ca ai putea urmari mult mai eficient popularitatea categoriilor.

Sper ca nu te superi pentru acest sfat prietenesc.

#23
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
uuuupppssss
nu mai merge
baieti, ce i-ati facut? ieri era ok, azi... lipsa!


later edit
am upgradat la klipfolio 2.6, am sters tot continutul si...  merge totusi!

Edited by tEo, 06 October 2004 - 15:47.


#24
violentandblue

violentandblue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.01.2003
Pare sa mearga, dar nu reusesc sa dezactivez nici o sectiune. O data ce este activata, nu mai dispare din klip, chiar daca o debifez din setup.

#25
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
inca mai sunt "issues", sper ca maine se vor rezolva, sunt in discutii cu Peter Matthews de le Serence pt a gasi o solutie.

#26
violentandblue

violentandblue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.01.2003
Inca ceva. I-am dat delete all la klipul softpedia si acum imi spune ca "no items to display", desi cred ca dupa vreo ora ar avea ce sa imi arate. Mai ales ca primesc  neweesfeeds (in Opera). Tot respectul pentru promtitudinea raspunsurilor.

#27
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Thanks for the feedback.

Asta este unul din issue-urile de care am zis mai sus.

Vezi ca am pus un update la klip care previne disparitia heading-urilor. Sa dai check for update din klipfolio preferences.

#28
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Da heading-ul ramane, nu se mai stege cand dai "delete al items".
Mai raman urmatoarele probleme:

1. nu se updateaza
2. cand debifezi o categorie, ar trebui sa dispara din display heading-ul, iar la bifare sa apara

#29
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Pune, te rog, un link direct catre klip-ul updatat aici!
Cred ca e mai sigur ca folosesc ultima versiune daca-mi pui tu la dispozitie link-ul, decat daca fac "check for update" din klipfolio.

#30
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Exista o optiune sa verifice automat daca exista vreun update. Asa stii ca e nou, ca doar nu o sa dau de stire aici de fiecare data cand updatez klip-ul (o voi mai face totusi pana cand se rezolva complet problemele de acum)

Anyway, linkul este: http://www.softpedia.../softpedia.klip

#31
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Stiu, optiunea de "check for updates" la mine este bifata. Ti-am cerut link-ul pentru ca la descarcarea klip-ului de pe klipfarm.com, nu se pune la dispozitie ultima versiune. Eu personal sterg klip-ul (in caz ca mai sunt probleme) dupa ce verific functionalitatea lui, dupa care revin pe acest topic sa vad daca exista update sa-l reinstalez.  In concluzie mi se pare normal sa am un link direct catre ultima versiune.

Quote

Am nevoie de feedback de la cei care il au instalat + l-au updatat

Quote

ca doar nu o sa dau de stire aici de fiecare data cand updatez klip-ul

Observ un dram de iritare in vocea ta, daca deranjez, ....

Edited by eRwin, 07 October 2004 - 09:33.


#32
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Linkul KLIP-ului era vizibil chiar in sursa lui. Acel link este verificat de KlipFolio cand cauta updates.

Nu e nici o iritare, am specificat clar ca dupa ce se rezolva problemele de acum, nu voi mai anunta aici cand fac o mica modificare la Klip, ar fi stupid. Prin urmare optiunea de verificare automata e f utila.

#33
_seti_

_seti_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 31.08.2004
Am facut update si am luat ultima versiune.
Am bifate trei optiuni : Disscusion Board / Stiri Ro / Forum Ro (ultimele trei)
Nu se vede decit un singur header  (cel pt. Disscusion B..) si nu face nici un fel de update...

#34
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
Inca nu am rezolvat toate problemele, astept un raspuns de la serence.

#35
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
La mine merg toate categoriile mai putin stirile in romana  :confuzzled:

#36
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Minunat, de ieri pare să funcționeze bine. Apar și posturile forumului în română! Asta mă interesa cel mai mult. Sper să nu mai apară "No data" și alte prostii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate