Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Mașina de spălat vase

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Pe mine chiar ma relaxeaza spalatul vaselor. Imi produce o stare, cum sa spun, de visare.

#20
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Am auzit că Agatha Christie scria romanele alea crîncene după ce spăla vasele.  Mă gîndesc că dacă s-ar fi inventat mașina asta mai devreme, cîteva cărți bune n-ar mai fi existat.  Hercule Poirot a fost un tip norocos.

#21
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Cate crime mai inventez si eu...:drac:

#22
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003
Cand s-o inventa masina de spalat cu senzor de mizerie si perii de frecat jegul de prin oale si cratitzi, mai putin teflon( ca se zgarie si emana noxe toxice si-l imbolnavesc pe vecinul @netar ) ....atunci mi-oi lua.
Until then ....tot 2 maini si 2 ochi sunt mai bune la spalat vase  ;)

#23
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postshiva, on Feb 11 2008, 14:58, said:

Cand s-o inventa masina de spalat cu senzor de mizerie si perii de frecat jegul de prin oale si cratitzi, mai putin teflon( ca se zgarie si emana noxe toxice si-l imbolnavesc pe vecinul @netar ) ....atunci mi-oi lua.
Until then ....tot 2 maini si 2 ochi sunt mai bune la spalat vase  ;)


Daca nu esti atenta si lasi mancarea sa se prinda! :nonobad:

#24
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 03.06.2006

View Postshiva, on Feb 11 2008, 15:58, said:

Until then ....tot 2 maini si 2 ochi sunt mai bune la spalat vase  ;)
Asa am zis si eu, pana mi-am luat una. Nici nu exista comparatie intre un pahar/farfurie/castron spalat la masina si unul spalat cu manuta, indiferent cat de gingasa este aceasta din urma. Paharul iese "cristal clear" daca imi este permisa comparatia. La manuta mai trebuie si sters cu o laveta curata, antistatica, etc.

#25
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
acu ce sa-i faci? fata a dat banii pe masina aia de brutari. cred ca urmatoarea investitie a ei va fi un razboi, ca - nu-i asa? - de ce sa-si cumpere covoarele din magazin, cand poate sa se aseze comod pe scaunel si sa si le teasa singura? :D

#26
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,083
  • Înscris: 22.06.2004

View PostLaberta, on Feb 11 2008, 14:50, said:

Pe mine chiar ma relaxeaza spalatul vaselor. Imi produce o stare, cum sa spun, de visare.
iti dau adresa mea? daca ma stresez un pic umplu chiuveta de vase nespalate. sa te tii visare atunci...

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,889
  • Înscris: 06.10.2003

View PostVineri, on Feb 11 2008, 20:48, said:

acu ce sa-i faci? fata a dat banii pe masina aia de brutari. cred ca urmatoarea investitie a ei va fi un razboi, ca - nu-i asa? - de ce sa-si cumpere covoarele din magazin, cand poate sa se aseze comod pe scaunel si sa si le teasa singura? :D
Bre' @Vineri ... taci, ca azi e luni! :P
Urmatoarele in plan sunt: bicicleta eliptica, cantar de baie, print server wireless, casa, masina ....Si deja m-am indepartat de aria Gastronomicus.

On-topic: Chiar nu vad utilitatea unei masinii de vase ...Adica nu vad cum ar putea spala vasele mai bine ca mine. Nu cred pana nu vad. Ia sariti cu niste poze, voi, astia mai avuti! :D

#28
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 03.06.2006
OK, iti fac poze macro la pahare si farfurii. Si o bicicleta eliptica chiar merita. Are baiatu' si face 30 min la fiecare 2 zile. Asa ca nu mai zemflemi (ce frumos suna)!

#29
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Au mai fost 7 pagini pe tema asta.

Luati de aici:

http://forum.softped...t...t&p=2806522

#30
netar

netar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 06.01.2008
observ ca au disparut reclamele de pe forum si am venit sa aflu daca vineri o bagat forumu in masina de spalat vase. cum e: tu le-ai eliminat sau ceilalti cu aia de spalat rufe?

#31
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005
Eu am masina de spalat vase de 1 an jumate. Indesit de 45 cm.
Folosesc detergent pastila, sare de dedurizare, in plus am un lichid special de uscare rapida care scoate paharele ca de reclama.
Singurul inconvenient este faptul ca vesela pictata manual se zgarie in timp. Dar vesela normala nu pateste asa ceva.

Eu una sunt foarte multumita de ea si o gasesc utila in gospodarie.

#32
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
adevaru e ca am bagat forumu in masina de spalat, numai ca am uitat sa pun detergent. si murdariile s-au mutat dintr-o parte in alta (in posturile 2 si 7 de pe fiecare pagina).

atasez aici o mostra de murdarie:


Edited by Vineri, 16 February 2008 - 19:22.


#33
aechimov

aechimov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.03.2008
si eu am o masina bosch de spalat vase. E lux.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate