Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Mașina de spălat vase

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
mi-am cumparat o masina de spalat vase whirlpool si am facut o adevarata pasiune pt ea.

voi?

#2
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Cati membri numara familia dumneavoastra?

sa nu prind pe careva ca face vreun Prtsc acum, ca nu stiu ce-i fac! :angry:

Edited by Laberta, 09 February 2008 - 23:13.


#3
Gunar

Gunar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 02.01.2007

View PostVineri, on Feb 9 2008, 22:09, said:

mi-am cumparat o masina de spalat vase whirlpool si am facut o adevarata pasiune pt ea.

voi?

Noi ?...Nu.

Eu fac pasiune pt femei. Cand se intampla asa stiu ce-i fac femeii respective, tu ce-i faci masinii ?  :w00t:

#4
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007

View PostLaberta, on Feb 9 2008, 23:12, said:

Cati membri numara familia dumneavoastra?
Attached File  members.JPG   2.53K   52 downloads

View PostGunar, on Feb 9 2008, 23:30, said:

Noi ?...Nu.

Eu fac pasiune pt femei. Cand se intampla asa stiu ce-i fac femeii respective, tu ce-i faci masinii ?  :w00t:
o exploatez. la maximum.



o sa pun si poze cu vase mai spalate, mai putin spalate... asa cum se practica "prin vecini".

#5
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008
Merita o astfel de masina? Considerand raportul consum elctric/apa si detergent versus spalatul manual?
Ma gandesc ca pentru o familie formata din 2 persoane .... nu reprezinta o investitie inteligenta.

#6
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
pai io-ti spun ca aici e vorba de pasiune si tu ma iei cu investitiile inteligente?

#7
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View PostVineri, on Feb 9 2008, 23:50, said:

pai io-ti spun ca aici e vorba de pasiune si tu ma iei cu investitiile inteligente?


:lol: Cu scuzele de rigoare .... pot totusi sa te intreb serios?! Cred cu sinceritate in pasiunea ta :lol: dar ai recomanda obiectul pasiunii unui cuplu? :D Acum fara gluma....ma batea si pe mine gandul si sunt curioasa :P

#8
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
depinde de fiecare. daca tu crezi ca 1500 (+/-500) lei + factura un pic mai mare la curent < timpu pierdut cu spalatu vaselor + efortu + disconfortu, atunci merita. si viceversa. dpdv al timpului, e invers ca la masina de facut paine. pe aia o iei ca sa-ti ocupi timpu liber, iar pe asta o iei ca sa viceversa.

intrebare pt moderatori:
se poate face o arie de "versus", ca pe "auto", caci vreau sa fac un "masina de spalat vase vs. masina de facut paine"?
cineva mai propunea dincolo si un "jurnal de bord".

#9
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Da si tu detalii: cate vase spala, ce detergent folosesti. Se pot folosi si combinatii? Adica farfurii cu cratiti. Spala si farfurii de unica folosinta?

#10
netar

netar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 06.01.2008
vineri, ceva poze cu proaspata achizitie nu ai?
e full options?

#11
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
spala tot felu de vase, in orice combinatie, asta tine de fantezia utilizatorului (adica a mea).

poze nu am, dar o sa ma straduiesc sa va fac o schema. de asemenea, puteti observa cum arata o farfurie inainte si dupa spalare.

Attached File  masina.JPG   38.55K   100 downloads

#12
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View PostVineri, on Feb 10 2008, 21:57, said:

spala tot felu de vase, in orice combinatie, asta tine de fantezia utilizatorului (adica a mea).

poze nu am, dar o sa ma straduiesc sa va fac o schema. de asemenea, puteti observa cum arata o farfurie inainte si dupa spalare.

Attachment masina.JPG

:lol: Hai ca-i tare!!!

Trebuie ca resturile sa fie inlaturate atent din farfurie inainte de spalare, nu?

#13
Vineri

Vineri

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 16.03.2007
nu stiu, ca eu mananc tot si nu las nimic in farfurie.

#14
geo13ana

geo13ana

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 08.02.2008

View PostVineri, on Feb 10 2008, 22:20, said:

nu stiu, ca eu mananc tot si nu las nimic in farfurie.


EU una m-am facaut butoi cu informatii :lol: :lol:

#15
gvincentiu

gvincentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 814
  • Înscris: 03.06.2006
Am si eu o Electrolux. Nici nu se compara cu spalatul de mana. Folosesc ingrediente separata: sare de dedurizare, detergent si solutie de clatire. Asa de bine spala ca pe farfuriile/paharele curate se vad pana si cele mai fine zgârieturi. Dar sunt mai curate decât atunci cand au fost noi.

Edited by gvincentiu, 11 February 2008 - 08:07.


#16
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Avantaje fata de spalatul de mina sunt multe - cistigi timp, vasele se spala mai bine, economisesti apa. Dezavantaje - ocupa loc si costa bani. Generatia urmatoare cred ca va privi masina de spalat vase la fel de normal cum o privim noi pe aia de rufe - cine ar chestiona in ziua de azi utilitatea aleia de rufe? Isi mai pune cineva intrebari de genul merita banii, timpul cistigat, ca doar poti sa speli si de mina etc.? Daca pierzi mai mult de 30 minute pe zi cu vasele io zic ca merita, sau daca gatesti macar o data pe saptamina, si mai ai si musafiri din cind in cind. Daca murdaresti zilnic 3 furculite si 2 farfurii nu merita.

#17
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
30 de minute zilnic sa speli vase? Inseamna sa ai un batalion in casa.
Daca sunt doar 2 persoane, merge sa faci jumi-juma cu vecinii (tot 2) si sa speli la comun? :D

#18
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 07.07.2006
Inlocuiti 30 minute cu destul de mult cit sa te enerveze.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate