Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Ce abonamente aveți?
 

Ce Sa Nu Iti Cumperi...

- - - - -
  • Please log in to reply
308 replies to this topic

#73
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Plăci de bază Albatron; de fapt, din câte am auzit e o firmă proastă... :death:

#74
hipppaul

hipppaul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 13.01.2005

Black_Knight, on Sep 21 2005, 12:28, said:

placa de baza gigabyte

discutabil. eu am un GA 7 VAX de 3,5 ani si nu am avut absolut nici o problema cu ea. mai cunosc oameni care au astfel de placi si nu i-am auzit plingindu-se.

#75
cjmm

cjmm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 26.07.2004
orice produs de la magazinele x-data. "Absolut tot" ceea ce au ei acolo se intoarce garantat de 3-4 ori inapoi in service, daca stau sa ma gandesc un sfert din magazin este pt vanzare si celelalte 3 sferturi pentru service. Exemple de produse: receiver digital CAT (se ard periodic la 2,3 luni cate o iesire audio, binenteles tot alta de fiecare data apoi cu timpul tot cate 2,3), dvd player SIG care se blocheaza, nu se mai deschide, etc; fax termic care ramane simplu telefon. De cand ma stiu eu, am cumparat in general vreo 6-7 produse de la ei, de fiecare data ma duc inapoi cu cate ceva pentru service....

#76
flex21

flex21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 25.10.2003
Ce sa nu iti cumperi ... ?
Bilete la loto si la pariuri sportive !

#77
Invisigoth

Invisigoth

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 11.08.2003

hipppaul, on Sep 21 2005, 19:12, said:

discutabil. eu am un GA 7 VAX de 3,5 ani si nu am avut absolut nici o problema cu ea. mai cunosc oameni care au astfel de placi si nu i-am auzit plingindu-se.

<{POST_SNAPBACK}>


Same here: placa de baza Gigabyte GA-7VA, o am de aproape de 3 ani si inca merge ceas.

#78
marianculturistul

marianculturistul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 09.09.2005
avon ca nu au termenul de expirare scris la nici un produs


   si nici data fabricatiei

#79
Kidu

Kidu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,092
  • Înscris: 19.10.2003
marianculturistu: cred ca e a 3 a oara azi cand scrii chestia asta... ai un avertisment si inceteaza cu spam ul.

#80
tommasino

tommasino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.10.2005

DarkLight, on Sep 15 2005, 00:30, said:

switch-uri si placi de retea REPOTEC
:cursing:

am la activ 4 placi de retea repotec cumparate in edcurs de cateva luni de la ultrashto si NICIUNA n-a vrut sa functioneze.De nici o culoare ("this device cannot start).Dupa lupte cu windowsu si ceva timp pentru a instala driverele lor( cu toate ca folosesc chipset RTL 8139 care e "cunoscut" de windows , are nevoie de custom driver)
si asta in windows xp ..ca in 98/ME nu am reust sa fac nimic cu ele

Switch-urile (modelul metalic) tot ultrashto de 5-8 porturi nu au deloc conectorii entru rj54 finisati.Parca ar fi taiati la foarfeca(de vie) si luati la pila.ca sa nu mai zic de faza ca intre carapacea de tabla si integrat este o folie de 0.0000000001 mm , care impreuna cu montarea switchului ( prin sistemul ala de mounting pe holzsuruburi ) duce la arderea porturilor prin scurt.

<{POST_SNAPBACK}>



Switchurile Repotec modelul carcasa de plastic, functioneaza mult mai bine decat cele metalice si sunt mai rezistente decat Trendnet si Assus metalice chiar in conditiile in care nu au impamantare.

Switchurile rack de la Repotec sunt foarte fiabile.
Switchurile Planet nu duc decat exact 100 de metri, iar altele gen Repotec, Trendnet, Assus duc pana la 150 de metri

#81
tommasino

tommasino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.10.2005

flex21, on Sep 28 2005, 05:08, said:

Ce sa nu iti cumperi ... ?
Bilete la loto si la pariuri sportive !

<{POST_SNAPBACK}>


B) ai uitat sa precizezi mah, asa ca rectific eu :

Bilete la loto si lozuri necastigatoare .

#82
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
suzuki jimny, caroseria e din plastic si consuma f. mult...
noua serie de sucuri teddy care au acelasi format de sticala dar chimicale din greu, vezi eticheta, scrie mic, mic, mic...
melci daca esti fan al alimentatiei tradional romanesti...
flytaxi, de la otopeni pana la mall vitan 650.000 si a incercat sa ma fraiereasca ca nu e tva-ul inclus, buna poanta  :) ...

Edited by Nicanor, 28 May 2006 - 19:05.


#83
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Stiu ca s-a mai spus, dar mai zic si eu odata:

Bicicleta de la DHS: totul, dar absolut totul este de cacao.

1. Mi se desumflau camerele la 20 de minute dupa ce le umflam (asta dupa vreo 20 de km de folosire a inceput); am verificat si camerele si cauciucurile si jentile - nimic care sa fie gaurit, sa scape aer sau sa intepe.
2. Jentile se descentreaza al naibii de usor.
3. Butucii se tocesc extrem de repede.

M-am dus la ASSport si mi le-au rezolvat pe cele de mai sus - foarte profesionisti baietii.

4. Schimbatoarele extrem de proaste, trebuie sa stai cu patentul pe ele sa schimbi + sistemul de schimbare din spate (nu stiu cum se numeste) care schimba prost si scartaie in draci de vreo 2 zile desi nu a atins niciodata apa.
5. Angrenajul de la pedale scartaie ca naiba si a inceput sa se si frece.
6. Amortizorul spate - si asta scartaie  :w00t:  !
7. Era sa incalec o Dacie care venea spre mine cu vreo 40-50 la ora pentru ca s-a slabit ghidonul; bine macar ca au tinut franele.

Asta e, sunt fraier ca nu m-am interesat inainte ce sa-mi iau; acum macar stiu! Treptat o sa schimb totul la ea.

Bicla de la First Bike: si-a luat var-miu, si e la fel de rahatita!

1. Filetul de la pedale (cel de pe cadru) este un pic mai mic decat cel de pe angrenajul pedalelor - din cauza asta ii mananca rulmentii (urmatorul termen e peste o luna :D ).
2. Schimbatorul spate nu face niciodata ce i se spune.
3. I se misca mereu ghidonul, oricat ai strange.
4. Mai sunt si alte chestii, dar nu mai am chef de scris!

Bafta mare!

#84
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
de acord cu preache. luati de la magazinul magelan de pe pantelimon sau daca va faceti concediul in europa cu masina, luati de acolo una in portbagaj, daca e si din austria sau germania, o s-o aiba si nepotii. si nu veti da o avere pe ea....

#85
yoshi_656

yoshi_656

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 30.03.2006
siemens a75 de la cnx , am avut si nici mesaje nu puteai sa scrii pe el , mergeau butoanele intarziat... Am scapat totusi repede de el. Ciudat : dupa IMEI era original.....

#86
bogdanozaurus

bogdanozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.02.2006
[quote name='biloiu' date='Sep 15 2004, 23:54' post='370621']
acumulatori SANYO !!!!
NEVER !!!!

aiurea! am de 6 luni 4 buc acumulatori sanyo de 2500mAh si se comporta impecabil. sa fie de vina faptul ca sunt "Made in Japan" si nu China-made?!

#87
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003
subscriu la Gigabyte, ca aveti voi (respectiv VA si VAX ) sunt ultimile placi calumea scoase de Gigabyte

#88
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004
Bilete de avion la Low-cost!
O sa aveti "ride of your life" - avion cu petice si aratand ca proaspat trecut de revizia de 50 de ani.

#89
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

 add, on Jun 1 2006, 23:57, said:

subscriu la Gigabyte, ca aveti voi (respectiv VA si VAX ) sunt ultimile placi calumea scoase de Gigabyte

K7 Triton Pro2 here, no problem. Cam majoritatea pe care ii stiu eu au Gigabyte si nu au probleme nici chiar cu modelele noi. :huh:

#90
IONELL

IONELL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 14.04.2006
lentile de contact sau ochelari de la optinova, sunt tepari!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate