Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Cum cheltuim banii?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007
M-am gandit sa postez aici decat sa postez la Money & Business , unde sunt discutii numai intre oameni mari.
Deci prin urmarare : Daca ai 14-16 ani spune si tu cum iti cheltui banii. Poate e o idee si pentru altii.

Iti cheltui banii de buzunar in oras ? Pui bani cu prietenii? Mergi cu fetele la suc? Iti iei de mancare ca ti-e foame?
Sau ii strangi ca sa iti iei altceva?
De sarbatori/ziua ta cum ii cheltui?

#2
Cus

Cus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 18.09.2006
beau ca porcu

#3
twism007

twism007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 14.09.2007
daca ai prea multi bani si nu ai pe ce sa ii cheltui dami-i mie!  :fear:

#4
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,194
  • Înscris: 09.09.2003
ii sparg instantaneu pe tigari , toale si beutura

#5
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
daca nu stii cum sa ii cheltuiesti invata sa pui deoparte...nu se stie ce vremuri vin, poate parintii in viitor nu isi vor mai permite sa iti dea asa multi bani (banuiesc ca sunt multi daca nu stii cum sa ii cheltui) :unsure:
deci..be smart si baga la ciorap :coolspeak:

#6
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postkappa_man84, on Feb 6 2008, 13:42, said:

daca nu stii cum sa ii cheltuiesti invata sa pui deoparte...nu se stie ce vremuri vin, poate parintii in viitor nu isi vor mai permite sa iti dea asa multi bani (banuiesc ca sunt multi daca nu stii cum sa ii cheltui) :unsure:
deci..be smart si baga la ciorap :coolspeak:
Mi-ai luat vorba din gura.  :P In zilele noastre ai nevoie de un ban pus deoparte mai mult ca oricand.
Vezi ca ciorapul nu mai e la moda si nici salteaua, baga-i la banca, macar iti acopera inflatia  :photo:

Edited by duculeana, 06 February 2008 - 14:08.


#7
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008

View Postduculeana, on Feb 6 2008, 13:51, said:

Mi-ai luat vorba din gura.  :P In zilele noastre ai nevoie de un ban pus deoparte mai mult ca oricand.
Vezi ca ciorapul nu mai e la moda si nici salteaua, bag-i la banca, macar iti acopera inflatia  :photo:
la varsta lui nu are cum sa ii bage la banca decat daca ii deschid parintii un cont :lol:

Quote

M-am gandit sa postez aici decat sa postez la Money & Business , unde sunt discutii numai intre oameni mari.
Deci prin urmarare : Daca ai 14-16 ani spune si tu cum iti cheltui banii. Poate e o idee si pentru altii.

Iti cheltui banii de buzunar in oras ? Pui bani cu prietenii? Mergi cu fetele la suc? Iti iei de mancare ca ti-e foame?
Sau ii strangi ca sa iti iei altceva?
De sarbatori/ziua ta cum ii cheltui?

mai exact cati ani ai?14?15?16?
la varsta asta majortitatea banilor ii cheltui pe prostii,mancare,dulcuri,toale,si ce iti mai trece prin cap
de pe la 17-18 incepi sa ii cheltui pe bautura si fete,dicotecibaruri,cluburi si povestea se termina pe la 19-20 ani,dupaia la facultate depinde de starea materiala ii cheltui ca sa te intretii sau sa te distrezi
bine asta e un exemlu oare care poti sa dai banii pe prostii si dupa 20 de ani :D eu ti`am dat o imagine ca idee nu inseamna ca e chiar asa ,depinde de fiecare persoana in parte :D

#8
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View PostDj_Blizzard, on Feb 6 2008, 14:06, said:

la varsta lui nu are cum sa ii bage la banca decat daca ii deschid parintii un cont :lol:



mai exact cati ani ai?14?15?16?
la varsta asta majortitatea banilor ii cheltui pe prostii,mancare,dulcuri,toale,si ce iti mai trece prin cap
de pe la 17-18 incepi sa ii cheltui pe bautura si fete,dicotecibaruri,cluburi si povestea se termina pe la 19-20 ani,dupaia la facultate depinde de starea materiala ii cheltui ca sa te intretii sau sa te distrezi
bine asta e un exemlu oare care poti sa dai banii pe prostii si dupa 20 de ani :D eu ti`am dat o imagine ca idee nu inseamna ca e chiar asa ,depinde de fiecare persoana in parte :D

Am 14 ani.
Eu banii de buzunar ii cheltui de cele mai multe ori pe mancare si bautura. Cu fetele am avut foarte putine ocazii sa cheltui banii. Nu ca nu as umbla dar ... in cazul asta imi iau gume. Odata eram nerabdator ce o sa fac cu o fata si fara sa stiu , m-am trezit cu 4 gume in gura :).
Si cand am mai multi bani, adica de sarbatori, imi iau ce imi lipseste ( alt telefon , alt pc etc... ). Dar nici o data nu dau banii pe haine :(.

#9
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008

View Postm1cha3l, on Feb 6 2008, 15:06, said:

Am 14 ani.
Eu banii de buzunar ii cheltui de cele mai multe ori pe mancare si bautura. Cu fetele am avut foarte putine ocazii sa cheltui banii. Nu ca nu as umbla dar ... in cazul asta imi iau gume. Odata eram nerabdator ce o sa fac cu o fata si fara sa stiu , m-am trezit cu 4 gume in gura :).
Si cand am mai multi bani, adica de sarbatori, imi iau ce imi lipseste ( alt telefon , alt pc etc... ). Dar nici o data nu dau banii pe haine :(.
daca ai posibilitatea sa iti iei haine,cumparati! cat mai multe si cat mai faine,fetele vor aprecia cum esti imbracat si iti vei creea alta imagine,stii tu vorba aia...haina face pe om...sa fie cat mai de bun gust si de calitate..iar incaltamintea cat mai la moda,fetele adora asta,modul cum esti imbracat si cat de bine esti imbracat pot spune multe chestii bune despre tine :) si asta atrage si fetele dupa sine :lol:

#10
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007

View PostDj_Blizzard, on Feb 6 2008, 19:40, said:

daca ai posibilitatea sa iti iei haine,cumparati! cat mai multe si cat mai faine,fetele vor aprecia cum esti imbracat si iti vei creea alta imagine,stii tu vorba aia...haina face pe om...sa fie cat mai de bun gust si de calitate..iar incaltamintea cat mai la moda,fetele adora asta,modul cum esti imbracat si cat de bine esti imbracat pot spune multe chestii bune despre tine :) si asta atrage si fetele dupa sine :lol:
Haina face pe om ?
Cât materialism in lumea asta !

#11
AndutzU_DarKRage

AndutzU_DarKRage

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 20.10.2005
Componente pentru PC de obicei :D

#12
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Da banii la tigani sa nu te mai bata. ;)

#13
m1cha3l

m1cha3l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 17.04.2007

View Post934, on Feb 7 2008, 10:10, said:

Da banii la tigani sa nu te mai bata. ;)

Nu mai bine ti dau tie :lol: ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate