Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Iordănescule, mă faci cu nervii...!

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

#19
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
Rahat...  sa fim seriosi! pe langa Iordanescu (care sa fim seriosi e de toata jena...) d-astia ca Andone, Rednic, Pitzi... au experienta internationala tinzand la zero...  nu comparati fotbalul intern (daca-l putem numi fotbal) cu cel extern, de campionat...

cat despre mutu, decat 5 vedete ca el , eu sa fiu antrenori as vrea mai degraba 3 baieti ca Cernat care sa dea tot din ei ca inca nu sunt "briliantzi" si vor sa demonstreze ce pot...  macr aia nu dau pase in sictiur si dupa aia isi pun mainile in cap 5 minute.. Bleah!  intr-un lot normal cu antrenor normal aia 3 care au plecat din cantonament erau exclusi...

#20
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004

Quote

Originally posted by add
Rahat...  sa fim seriosi! pe langa Iordanescu (care sa fim seriosi e de toata jena...) d-astia ca Andone, Rednic, Pitzi... au experienta internationala tinzand la zero...  nu comparati fotbalul intern (daca-l putem numi fotbal) cu cel extern, de campionat...


Nu știu despre ce experiență internațională vorbești tu... Toți antrenorii care-au venit din spate, aveau mai puțină experiență (indiferent de care) decât cei pe care i-au înlocuit. După logica asta, singurele opțiuni ar fi Angelo Niculescu, Mircea Rădulescu, Emerich Enei... nu? De fapt, ar fi trebuit să rămână Angelo Niculescu pe viață că, la vremea lui, era cel mai tare...

și te mai întreb, Iordănescu, ce performanțe la nivel de antrenor de club avea când a fost numit selecționerul naționalei...? Fusese chibițul lui Enei?!?

#21
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,468
  • Înscris: 04.10.2002
Lasatzi-o mai moale cu visele astea ...

Iordanescu o sa ne mai manance nervii inca doi ani de zile, o sa asistam neputinciosi la calificarea Cehiei si Olandei la mondiale, Mutu o s-o ia pe traseul lui Raducioiu, samd...

Maine o sa fie Pancu capitan. Tare-s curios cum o sa tina echipa in frau...

Pacat ca nu sunt mai dese concursurile de gimnastica...

#22
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,146
  • Înscris: 09.09.2003
@philo... recunoaste ca nu avem antrenori destul de valorosi la ora asta pt echipa nationala!  (Lucescu ar fi o solutie, dar eu in locul lui n-as veni!)

alta solutie ar fi sa angajam unul de afara, dar suntem prea patrioti!

in concluzie cred cu tarie ca ne-o vom lua reau de tot dupa meciul cu andora...  Cehia si Olanda or sa ne nenoroceasca...  ca aia joaca fotbal, nu fac pe artistii..

#23
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Si eu sunt anti  Iordanescu - Sandu. Nu am nici o propunere. Ma abtin.

#24
axxa424

axxa424

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 22.03.2003
sa-l aducem trainer la nationala pe Burvi...

#25
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Așa-i... trebuie să ne-mpăcăm cu situația cel puțin până mâncăm bătaie, dar nu de la cehi sau olandezi, că asta-i deja în program...

Deabia după aia se pune problema să-l  :death:  pe Iordănescu... Întotdeauna prea târziu...

#26
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Cred ca-l judecati prea aspru pe Iordanescu. Am trecut nesperat de bine peste acest debut greu de calificare si am reusit sa obtinem toate punctele din aceste prime trei intalniri. Cehia a demonstrat ca are puncte slabe ce se pot transforma in unul din atuurile noastre. Avem jucatori cu capacitati tehnico-tactice de invidiat, ce pot decide usor un meci. Chiar daca jocul echipei nationale nu a stralucit pana in prezent, incercati sa vedeti partea plina a paharului. In Cehia putem face un meci ce ne-ar apropia mai mult de Germania(si un egal intra in calcul).

#27
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003

philo, on Sep 9 2004, 21:32, said:

Așa-i... trebuie să ne-mpăcăm cu situația cel puțin până mâncăm bătaie, dar nu de la cehi sau olandezi, că asta-i deja în program...

<{POST_SNAPBACK}>

:roflmaofast:  Misto faza, dar e cam adevarata...

@lien, on Sep 10 2004, 14:35, said:

Am trecut nesperat de bine peste acest debut greu de calificare si am reusit sa obtinem toate punctele din aceste prime trei intalniri.

<{POST_SNAPBACK}>


Tu glumesti sau...  :huh:
Daca si asta a fost debut greu, atunci "nationala" ar trebui denumita "generatia de platina", ca doar a castigat toate meciurile, n-au primit decat 3 goluri in 3 partide si, cel mai important, nu ne-au facut sa stam cu smochina decat la un singur meci.
Si, sa nu uit, Mutu e victima unei conspiratii. El e bun si "are valoare" si e titular la Chelsea, dar e presa rea si invidioasa si-l calomniaza.  ;)

#28
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004

Slash, on Sep 10 2004, 14:52, said:

:roflmaofast:  Misto faza, dar e cam adevarata...
Tu glumesti sau...  :huh:
Daca si asta a fost debut greu, atunci "nationala" ar trebui denumita "generatia de platina", ca doar a castigat toate meciurile, n-au primit decat 3 goluri in 3 partide si, cel mai important, nu ne-au facut sa stam cu smochina decat la un singur meci.
Si, sa nu uit, Mutu e victima unei conspiratii. El e bun si "are valoare" si e titular la Chelsea, dar e presa rea si invidioasa si-l calomniaza.  ;)

<{POST_SNAPBACK}>


Nu stiu cum ai putea sa spui ca n-am avut emotii in primele doua intalniri. Sa nu uitam ca la 0-0 un finlandez a dat bara singur cu poarta goala. Ca Mutu a avut noroc si a marcat asta-i altceva, dar nu stiu cat o sa-l mai tina bulanul pe baiatul asta!

In legatura cu faptul ca e titular la Chelsea, cred ca glumesti. Diferenta intre didier, mateja si adi e ca intre radoi si soava.

#29
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 30.09.2003
:huh:  @lien, mai citeste odata postul meu anterior...

#30
fed_up

fed_up

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 16.06.2004

@lien, on Sep 10 2004, 15:00, said:

Nu stiu cum ai putea sa spui ca n-am avut emotii in primele doua intalniri. Sa nu uitam ca la 0-0 un finlandez a dat bara singur cu poarta goala. Ca Mutu a avut noroc si a marcat asta-i altceva, dar nu stiu cat o sa-l mai tina bulanul pe baiatul asta!

In legatura cu faptul ca e titular la Chelsea, cred ca glumesti. Diferenta intre didier, mateja si adi e ca intre radoi si soava.

<{POST_SNAPBACK}>


@lien cam are dreptate...victoria cu Finlanda destul de chinuita, cea cu Madeconia.... :death: (cuvintele nu sunt necesare)....iar la meciul cu Andorra m-a deranjat ca am luat gol (sa spunem ca golul s-a luat datorita relaxarii jucatorilor nostri)

PS Eu nu merg pe principiul "Scopul scuza mijloacele"(jucam ca Grecia la Euro si castigam toate punctele)....imi place sa fie un joc fluent, placut... sa placa ochiului...
Bineinteles ca asta e parerea mea....

#31
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Trebuie sa avem rabdare si jocul o sa functioneze iara. Nu putem sa-l desfiintam pe Iordanescu atat timp cat are rezultate.

#32
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
@alien...pentru tine scopul scuza mijloacele? Eu unul ma uit si dincolo de rezultate...omogenitate, incredere, atitudine, efort depus, echidistanta, ... Cel putin asa studiez eu problema...SI pe langa toate astea...ceea ce vedem noi nu sunt "rezultate" ci este rolul unui secund destept nicidecum al unui antrenor principal supranumit "nea Puiu". Crede-ma ca nici la piata nu am modalitatea asta de adresare.
Bafta!

#33
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
Realizez ca nu m-am facut inteles prea bine. Nu ma ghidez pe principiul scopul scuza mijloacele. Sa nu uitam ca aceasta nationala atat de mult criticata a reusit un neverosimil 5-1 cu Germania, cu aceeasi echipa, strategie si tactica. Cum am mai spus mai sus, jocul nostru nu a excelat la mai multe capitole.Cu Macedonia puteam avea 3-0 daca intrau capul lui Mutu si sutul lui Danciulescu in poarta.Am vazut echipe mari care s-au chinuit cu unele mici. Intr-un meci cu Israelul, Franta ar pleca favotita la cotele de pariuri, dar pe parcursul meciului s-a vazut un echilibru.

Sa nu ma intelegeti ca-l apar pe "tata puiu", dar nu mai avem jucatorii de alta data, iar de la acesti jucatori nu ma astept la mult mai multe.

#34
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003
Ok Ok nu asteptam inca prea multe...dar hai sa-i facem o echipa in adevaratul sens al cuvantului. Sa aducem idei noi, oameni noi, tineri, dornici de munca si sa lasam un intarziat al vremii deoparte sa-si vada de politica. Interesele sunt mari. In stilul asta nu vad primele locuri pe podium.

#35
@lien

@lien

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 710
  • Înscris: 12.03.2004
O sa le vina si randul lor sa confirme, dar asa e romanul: cand nu te mai satisface incerci sa scapi de el chiar daca te-a purtat pe culmile gloriei. Sa nu uitam cine a fost antrenorul echipei in '94 cand aproape ca eram de neoprit. Sir Alex Ferguson este antrenor la Manchester United de 17 ani si da in continuare randament. Dupa primii ani nimeni nu-l vedea bine, dar a confirmat in timp.

#36
philo

philo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 07.03.2004
Cu riscul de a enerva multă lume, vreau să vă amintesc faptul că, spre exemplu, Dinu a fost înlocuit de la națională după un singur rezultat prost (Kosice, 2-5 - cu toate că pe vremea aia jucam cel mai spectaculos fotbal românesc - amintiți-vă acel 5-1 cu Austria), ori că Pițurcă a fost lepădat după ce calificase naționala la europene...

Nu vi se pare că, totuși, un anume selecționer e judecat după alte reguli? și n-a avut nici bunul simț să demisioneze după ratarea calificării la Europenele trecute... :confuzzled:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate