Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

A Haunting

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
Ultimul a fost din 98'.Eu nu sustin ca sunt adevarate intamplarile,v-am zis,nu cred in fantome pentru ca nu exista nicio dovada concreta ca ele chiar sunt reale.Ideea imi place la aceasta emisiune.teama aceasta de fantome nu o putem controla,cum am mai zis,este o teama aproape nativa.Chiar daca nu cred in ele,tot ma trec fiorii cand mai vad cate un episod din A Haunting sau cand mai aud despre o casa bantuita.Asta e in subconstientul nostru,e un lucru pe care noi nu il putem controla!

#20
djpaulro

djpaulro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 01.08.2006

View Postcosmin_targoviste, on Feb 11 2008, 14:47, said:

Ultimul a fost din 98'.Eu nu sustin ca sunt adevarate intamplarile,v-am zis,nu cred in fantome pentru ca nu exista nicio dovada concreta ca ele chiar sunt reale.Ideea imi place la aceasta emisiune.teama aceasta de fantome nu o putem controla,cum am mai zis,este o teama aproape nativa.Chiar daca nu cred in ele,tot ma trec fiorii cand mai vad cate un episod din A Haunting sau cand mai aud despre o casa bantuita.Asta e in subconstientul nostru,e un lucru pe care noi nu il putem controla!


Stiti careva unde as putea gasi subtitrare pentru a haunting, pentru toate seriile?????

#21
sorin_george92

sorin_george92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.12.2007
De unde pot lua serialele? si eventual pe urma subtitrarile?

#22
Amanda_water

Amanda_water

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.08.2008
Pai nu am vazut serialul dar tocmai azi mi sa spus de el si vreau sal vad,si cred in fantome,mai nou dupa parerea mea am o teorie ca dca crezi in ele,exista deci pt cei care zic ca daca nu sa dovedit nu pot exista,ei bn cat timp ai fost tu nascut nu sa dovedit ca isus este pe pamant deci nici in Dumnezeu nu crezi deoarece nu exista dovezi ca el exista?Oricum ai luao uni oameni au experiente reale cu lucruri inexplicabile iar stiinta nu le stie pe toate ,dumnezeu nu e stiintific deci nu exista?Orice om de  stiinta crede in dumnezeu dar nu crede in fantome.E aiurea putin,nu credeti?

#23
cipri92

cipri92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 596
  • Înscris: 03.12.2007
Am patit asemenator intr-o seara. Cand ma schimbam, auzeam in geam lovituri usoare. Cand am verificat, nimic. Si bunica a avut o experienta paranormala cand era mai tanara, dar si acum 2-3 ani impreuna cu sora-mea.

#24
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
eu pot sa spun ca cred in fantome chiar dak nu prea s-a dovedit de ele.cat despre serial e foarte tare te trec fiorii mai ales cand o dat un episod cu un demon ce o controlat un copil s iacel demon l-a vazut tatal sau cand se pregatea sa plece iar dupa episod cand mam dus la baie parca lam vazut si eu mam speriat de nu am mai putut

#25
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008

View Postandreeuu, on Jan 18 2009, 18:34, said:

dupa episod cand mam dus la baie parca lam vazut si eu mam speriat de nu am mai putut

Ce tare esti  :lol:   :lol:

#26
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
zicetimi si mie de unde pot lua vreo serie din a haunting cu o viteza mai mare

#27
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 23.12.2008
Ca sa te sperii din nou cand te duci la baie ?  :lol:  :D

#28
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
da,e horror rau,si chiar uneori nu stiu daca e fals sau nu.Chiar voiam sa deschid topic cu asta,pentru ca l-am urmarit pe tot.De exemplu sunt personaje reale:am verificat,faza cu John Zaffis e adevarata,cu Ed si Lorraine Warren(Ed a murit si a fost un episod din serie in memoria lui) si mai era o chestie,dar trebuie sa povestesc episodul:
Deci,erau doi tipi,barbat si femeie,care locuiau in acelasi apartament,si barbatul practica wicca.Si in casa lor era fantoma unui baietel care vorbea doar cu barbatul,si pe femeie o speria.Si a aflat barbatul ca are cancer,si de atunci a devenit fascinat de baietel si tot mai agresiv cu femeia.Si odata,a vrut femeia sa vorbeasca cu el,sa il convinga sa renunte,dar el era tot mai agresiv,si n-a vrut sa o asculte,era violent,si femeia a vrut sa il paraseasca.Dup-aia,femeia a plans mult si a vazut baietelul,care de fapt era un demon,si apoi a plecat.Dar,a spus in show ca a fondat o societate paranormala.Am verificat pe net si chiar exista.In plus,poza femeii se potrivea cu cea care a aparut in documentar,si chiar scria la ei pe site ca au fost prezentati pe Discovery..
  Si chiar am scris pe alte forum-uri sa vad daca e fals sau nu...si cica nu e!:(

#29
dorel100076

dorel100076

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.08.2012
Voi puteti spune orice doriti insa in mintea voastra stiti ca exista RAUL. Diavolul exista... scrie si in Biblie despre el si fenomenii stranii se intampla peste tot in lume. De exemplu voi nici in magie nu credeti dar uitati-va la Dynamo si vedeti cate lucruri a facut de fatza cu toata lumea pe strada... Sunt lucruri care noi nu le putem explica trebuie sa recunoastem. Dynamo mergea pe apa ca si cum am merge noi pe strada. Poate are puteri satanice... nu stiu dar foarte multi oameni l-au vazut. De ce va dati aiurea cu parerea daca nu cunoasteti? In Dumnezeu de ce credeti? L-ati vazut? Tot asa si Demonii EXISTA. Lucruri rele se intampla si NU datorita lui Dumnezeu ci Diavolului pentru ca Diavolul este stapanul acestei lumi, daca nu credeti cititi in Biblie.
Iar cateva episoade din A Haunting subtitrate in Romana puteti viziona aici: http://documentare.d...itat-2005-2007/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate