Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

A Haunting

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
in fiecare vineri de la ora 22:00 pe Discovery Channel exista o emisiune care studiaza fenomenele misterioase.De obicei este vorba despre familii care se muta in case noi si au de a face cu entitati,spirite,fantome etc.Cateodata sunt cazuri de exorcizare.Ce parere aveti despre acest serial?Mie mi se pare OK.

Attached Files



#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
discovery a luat-o razna. nu exista entitati, spirite si fantome. daca e cineva pe-aici care are o casa in care se manifeste entitati, spirite si fantome care-l ingrozesc, il rog sa mi-o dea mie ca sa nu se mai chinuie

#3
petremihai

petremihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 23.09.2006
Salut. Tot din Targoviste sunt. Intradevar, emisiunea e OK, dar atat. Doar nu crezi ca exista fantome sau alte prostii din astea? La cat de avansati suntem dpdv al tehnologiei, tot nu a fost nimeni in stare sa aduca o dovada incontestabila a existentei acestor fantome. In concluzie, tot ce inregistreaza gadgeturile lor sunt perfect explicabile stiintific. Nu este nimic paranormal in emisiunea aceea. Dar este interesanta.

#4
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
Nu cred nici in ruptul capului ca exista asa ceva,dar imi place emisiunea.Eu o iau ca pe un film horror.Sunt tari efectele,ideile sunt OK.

#5
ciprica2

ciprica2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.03.2007
Emisiunea este super, nu din punct de vedere al fenomenelor studiate, ci a modului in care e realizat serialul. Efectele sunt grozave, story-ul consistent, iar ora este potrivita pentru a te tine un pic cu sufletul la gura :D. Oricum, cred ca echipa de filmare se distreaza grozav cand realizeaza emisiunea...

#6
ant

ant

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 11.05.2004
zice unu ca nu crede in fontome si spirite mai vine unu si zice la fel si gata nu mai iti susti idea deloc . nu mai fi asa pampalau , de ce te mai uiti la emisiune daca nu crezi in ce vezi acolo , uitete la filme au efecte speciale mult mai bune .

Edited by ant, 03 February 2008 - 17:41.


#7
Shelley

Shelley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 05.04.2007
in ultima perioada vad ca astia reiau vechiile episoade...inainte imi placea documentarul (daca pot sa-i spun asa),ma uitam,dar sincera sa fiu banuiesc ca e regizat,sunt cam sceptica in privinta faptului ca ar fi reale cazurile...  :eheyebrow:

#8
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007
Si eu ma uitam la documentar, dar , da, au inceput sa le reia si e deja plictisitor.
Este bine facut documentarul, dar daca ati observat, exista o diferenta de zeci de ani intre momentul in care a avut loc intamplarea si momentul in care e povestita.
Nu sunt reale.

#9
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
vad ca suntem impotriva existentei fantomelor, vrajitoarelor , strigoilor etc insa nici unu nu are tupeu sa doarma o noapte intr'un cimitir mai indepartat de la munte de ex. ;)

Edited by shadowgign, 05 February 2008 - 00:39.


#10
caroline_hi

caroline_hi

    One moon shows in every pool, in every pool the one moon.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,813
  • Înscris: 04.12.2007

View Postshadowgign, on Feb 5 2008, 00:28, said:

vad ca suntem impotriva existentei fantomelor, vrajitoarelor , strigoilor etc insa nici unu nu are tupeu sa doarma o noapte intr'un cimitir mai indepartat de la munte de ex. ;)
Pai, ele nu exista, dar imaginatia o poate lua razna uneori si nu mai rationezi atunci.
Daca as face pariu cu cineva, as avea tupeu.

#11
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007
Am vazut cateva episoade, insa mie mi se pare realizat cam irealist.
Ce pot sa zic...eu cred ca exista fantome insa nu stiu sa explic ce reprezinta ele.

#12
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
In legatura cu dormitul in cimitir...Nu as avea curaj.Recunosc.Dar asta nu inseamna ca eu cred in existenta fantomelor.Cred ca teama aceasta de cimitire ne este cultivata de catre oamenii din jurul nostru din timpul copilariei.SI daca dormi intr-un cimitir dovedesti ca ai sange in...tine :lol: ?

#13
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007

View Postcosmin_targoviste, on Feb 8 2008, 22:25, said:

SI daca dormi intr-un cimitir dovedesti ca ai sange in...tine :lol: ?


intr-un fel sau altu dovedeste cat se poate de clar in sensul ca luam cimitirul drept piatra de referinta.

#14
Altaris

Altaris

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 06.04.2007
E inteligent sa dormi in cimitir. Nu mai bine dormi in mijlocul soselei? Nu vine nicio fantoma asa.
Nu as dormi in cimitir. Cred in fantome, insa mi se pare prostesc.

#15
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
nu s'a intors nimeni din mormant sa ne spuna daca e ceva pe cealalata lume, astfel nu putem stii cu siguranta ce sunt alea fantomele si daca exista...
ata timp cat nu avem nici o dovada clara, nu trebuie sa afirmam raspicat: nu cred in fantome sau fantomele nu exista

#16
cosmin_targoviste

cosmin_targoviste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 26.12.2007
Eu zic ca atata timp cat nu exista dovezi nu exista nici fantome.E ca treaba cu "esti nevinovat pana la proba contrarie".Si eu pot sa sustin multe,dar daca nu ma pot baza pe dovezi si pe argumente concrete,sigur ca nimeni nu ma va crede.
Mie imi place ideea,am zis si mai sus,dar nu cred ca exista fantome.
Au fost aseara doua cazuri la "A Haunting".Pe primul nu l-am vazut,iar pe al doilea l-am vazut pe fragmente.Era vorba despre o familie cu 3 copii care se mutase intr-o casa noua.Una dintre fet a simtit inca de cand a vazut casa ca ceva e in neregula.Au inceput si fenomenele stranii si fiecare dintre membrii familei sufereau cam aceleasi lucruri:se miscau paturile,cartile etc.Au decis sa cheme niste experti in paranormal care au simtit imediat ca in casa este un spirit malefic.De fapt erau mai multe.Spiritele au inceput sa le posede pe mama si chiar si pe una dintre femeile aduse pentru a rezolva problema.In cele din urma a avut loc o exorcizare a femeii despre care vorbeam.Pentru un timp au incetat fenomenele,dar peste cativa ani,o echipa de sapatori au descoperit in curtea casei niste ramsite umane despre care banuiau ca erau ale amerindienilor.De atunci au reinceput fenomenele,insa rar si nu de o gravitate majora.Trebuie sa precizez ca povestea se intampla prin 1998.

#17
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postshadowgign, on Feb 5 2008, 00:28, said:

vad ca suntem impotriva existentei fantomelor, vrajitoarelor , strigoilor etc insa nici unu nu are tupeu sa doarma o noapte intr'un cimitir mai indepartat de la munte de ex. ;)

cit dai?

Quote

Au inceput si fenomenele stranii si fiecare dintre membrii familei sufereau cam aceleasi lucruri:se miscau paturile,cartile etc.

e fumata

http://www.imdb.com/title/tt0084516/

Edited by Mosotti, 09 February 2008 - 14:56.


#18
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
ati observat ca toate cazurile au avut loc in anii `70, `80, inceputul`90 ?
de ce nu prezinta si povesti recente? dupa 2000... ?

mi se par putin credibile mai ales ca sunt niste povesti de peste 10 ani care nu pot fi verificate in nici un fel.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate