Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Caut realizator de circuite imprimate.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Val'R Dunin

Val'R Dunin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 19.04.2005
Cunoașteți pe cineva din Timișoara care poate să facă (contra cost bineînțeles)  niște forme de genul : http://rosco.com/us/...ages/78217.html ?
...din tabla subtire de cupru sau alama. Grosimea cred că de cca 0,2 - 0,5 mm(...verificăm cu o mostră pe care o am). Forma trebuie să fie de 8 cm diametru.

Bănuiesc că tehnologia ar putea fi aceeași ca și la realizarea unor circuite (electronice) imprimate PCB, ( cine face așa ceva ar putea găsi încă o sursă de venit, va mai fi nevoie și de altele similare http://rosco.com/us/...alog/steel.html
Să aibă și materialul (tabla) sau sursa de procurare.
E urgent!!!
...foarte urgent!

Edited by Val'R Dunin, 31 January 2008 - 23:13.


#2
Val'R Dunin

Val'R Dunin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 19.04.2005
E în continuare urgent. :)

#3
Val'R Dunin

Val'R Dunin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 19.04.2005
up

#4
Val'R Dunin

Val'R Dunin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 19.04.2005
Nu mai e urgent,.... dar oferta unei colaborări viitoare rămâne valabilă.

#5
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007
Daca vrei sa faci modelele respective cu tehnologie PCB te pot ajuta cu sfaturi, nu e mare lucru, poti sa le faci si tu, mai ales ca nu sunt asa pretentioase ca si circuitele electronice. Daca te intereseaza da-mi de stire sau urmareste sectiunea de electronica, am postat acolo inclusiv poze:

http://forum.softped...m...t&p=4063039

#6
Val'R Dunin

Val'R Dunin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 19.04.2005
Îți mulțumesc pentru răspuns, dar crede-mă...chiar nu am deloc timp să mă apuc de așa ceva. :)
Aș prefera să fie cineva care a făcut deja, știe tehnologia, are logistica (materiale, etc) și timpul necesar. Eu îi voi comanda modelele și plata se va face per bucată. Negociat în funcție de cât consideră că fac materialele și manopera sa.
Eu pot importa chestiile respective, dar durează ( transportul rapid mai adaugă un cost deloc de neglijat), iar un "fabricant" autohton ar putea fi probabil ceva mai rapid...și mai ieftin. :)
Apropos...cum evaluați voi această muncă....cât face un circuit astfel realizat ...să zicem de 100/100mm.
...Sau modelul postat de mine, cât evaluezi că ar costa făcut cu tehnologie PCB? Așa...estimativ. :)

Edited by Val'R Dunin, 15 February 2008 - 19:48.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate