Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Proiecte medicina

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ursssu

ursssu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2008
Salutare ,as vrea sa stiu si eu unde pot gasi anumite referate de medicina sa fie cat mai complete,mie imi trebuie numai unul de fapt si anume 'Ingrijirea pacientilor cu hepatita virala A'.Am cautat pe tot felul de siteuri cu referate si am gasit ceva dar era cam prost facut.Am cautat si pe huburi dar nimic.Daca stie cineva ceva lasati-mi un raspuns va rog.Plssssss!!Orice informatie e binevenita!

#2
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Pai nu crezi ca mai bine ai pune mana pe cateva tratate de medicina ? Poate afli de acolo.  :naughty:

#3
delsim

delsim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 17.03.2006
La ce te referi cand zici ingrijire?Tratament, regim igienodietetic? Mi se pare aiurea sa va ceara referate cu asa ceva . De unde sa adunati voi informatiile astea? Aveti voi tratate de boli infectioase sau medicina interna?

#4
ursssu

ursssu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2008

View Postdelsim, on Feb 1 2008, 20:53, said:

La ce te referi cand zici ingrijire?Tratament, regim igienodietetic? Mi se pare aiurea sa va ceara referate cu asa ceva . De unde sa adunati voi informatiile astea? Aveti voi tratate de boli infectioase sau medicina interna?
Ca sa fiu mai explcit,am gasit referatul cu ingrijirea pacientilor cu hepatita virala de tip A.Dar ca sa fie mai complet la sfarsit imi trebuie (3 cazuri).De cand se interneaza bolnavul pana cand iese si acesta se numeste plan de ingrijire.Trebuie sa cuprinda 14 nevoi fundamentale,adica mai mult decat se practica in spital de obicei,asta incluzand si tratamentul ,absolut tot si ca i-ai schimbat patul,ca i-ai deschis geamul sa se aerisesasca etc.!!Este sub forma unui tabel si e cam aiurea de facut,ma gande-am poate gasesc gata facut!!Lenea astaaa!!!!

#5
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Si tu o sa ingrijesti oameni cand o sa te faci mare?

#6
ursssu

ursssu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 31.01.2008

View PostLoveDemon, on Feb 14 2008, 10:37, said:

Si tu o sa ingrijesti oameni cand o sa te faci mare?
Da,dar voi face numai tratamentul,asa se obisnuieste peste tot,dar acum era vorba de proiect!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate