Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

20 de rate fara costuri - Mediagalaxy

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Cristaly

Cristaly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 19.03.2007
Am achizitonat zilele trecute un laptop, dintr-un magazin Mediagalaxy, in perioada promotiei - pana la sfarsitul lui ianuarie cu plata in 20 de rate, fara dobanzi.
E prima oara cand nu cumpar ceva cu banii cash dar n-am mai avut rabdare.
Pentru inceput lucrurile nu mi s-au parut extrem de transparente, nu mi s-a dat nici un contract clar in care sa apara concret rata pe luna (ei spun ca impart pretul produlsului la 20!), ca prima oara platesc cardul 30 ron si pe luna inca un comision de administrare de 3 roni. Nu imi este nimic clar, daca ati incercat astfel de ofere poate ma lamuriti si pe mine. Am inteles ca voi plati ratele la Bancopst dar cine imi spune cand si imi actualizeaza suma pe care o voi mai avea de platit? Daca vreau sa platesc mai repede si sa inchid acest cont se poate?!!!

#2
nelu97

nelu97

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 19.11.2006
Eu am luat anul trecut, printr-un sistem asemanator, un aparat foto. 10rate fara dobanda. Numai ca mai era un comision de 10%, deci am platit 11rate a cate 10% din valoarea produsului. Acest lucru nu mi s-a spus la achizitionare, dar am observat in momentul in care mi s-a dat contractul. Oricum, am fost multumit.
este foarte posibil acum sa nu fie nici acest comision, oricum preturile sunt umflate cu cel putin 10%, asa ca stai linistit, e inclus in pret totul :)

#3
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
Eu zic sa nu te nelinistesti. Eu am achizitionat pe 9 decembrie un PC si un microsistem audio. Pretul total se imparte la 20. Plus aia 3lei. Am platit deja prima rata. Vei primi acasa extrasul de cont in care este specificata suma de plata la Bancpost. Inca nu mi s-a inclus si pretul cardului. Mai astept. Perfect adevarat  ca sunt cam...cetzoshi. Am dat de o pupaza mormoloaca, cu prune in gura, care mi-a gresit adresa, desi eu completasem corect formularul. Mi-a trecut-o pe aceea la care am locuit acum 20 ani! Noroc ca extrasul de cont, cardul si PIn-ul le-a primit frate-miu, care sta acolo! Am sesizat printr-um mail(la telefon nu am reusit deloc sa-i prind) si m-a sunat sefa lor. Acum m-am linistit si eu!

Edited by jderjerpelit, 28 January 2008 - 21:22.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate