Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

NU MAI CUMPARATI DE LA PC GARAGE !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
251 replies to this topic

#235
bolo

bolo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,012
  • Înscris: 01.11.2005
NU am avut pretentia sa o am intr-o zi.Ci doar sa ma trateze cu respect si sa-mi dea niste termene mai exacte nu amanari de pe o zi pe alta.Si tu cam cate mii de componente crezi ca are importatorul la garantie???Imi vine greu sa cred ca ar fi asa multe.Si nu ma intereseaza cum e la altex.Stiu ca peste tot e cam la fel.Eu am avut si 2 experiente fericite si am un "reper".Daca acolo s-a putut nu vad  de ce in alta parte nu.

#236
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
eu in 2006 de craciun am primit o placa video noua...in prima seara i-am facut update la bios...si din greseala am uploadat alt fisier in bios si s-a bulit direct :D
am pus inapoi pe cel vechi si l-am returnat, si dupa zeci de telefoane pe data 02.04.2007 au trimis placa video cea noua :)
deci ca urmare sa nu ai probleme cu ce ai cumparat ca daca trebuie sa-l returnezi ai de asteptat :lol: indiferent de magazin...ca pana iti testeaza piesa si incearca sa-l repare, etc ;) Sa nu crezi ca-ti inlocuiesc asa usor piesa respectiva ca doar costa si pentru ei sa-ti dea o piesa noua

Edited by Aronka, 08 February 2008 - 14:29.


#237
DeDeRa

DeDeRa

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,080
  • Înscris: 22.06.2006
repet eu am comandat o gramada de componente de la pcgarage...nu am avut problema...nu am nimic de reprosat...totu` a mers ca uns...
ghinion poti avea la absolut orice firma...

#238
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007

View PostDeDeRa, on Feb 8 2008, 14:33, said:

repet eu am comandat o gramada de componente de la pcgarage...nu am avut problema...nu am nimic de reprosat...totu` a mers ca uns...
ghinion poti avea la absolut orice firma...
Ce le tot spun si eu? Si au mai si deschis un topic special pentru a critica PC Garage  <_<. Deschidem cate un topic pentru fiecare magazin care ne face probleme :lol:? Deci ma, nu spun ca nu aveti dreptate, dar aceste probleme pot aparea la orice magazin. Si stiti ce reiese din aceste 8 pagini? Ca cei mai multi cumpara de la PC Garage  :D.

#239
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
eu inca nu am cumparat nimic de la pcgarage :angel:
pana acum am cumparat online o placa video de la intend, si un notebook de la emag :lol:
si sunt perfect multumit cu amandoua :) mai putin cu garantia de la intend, dar asta este...mai bine cumperi unul nou decat sa trimiti la garantie asta daca nu ai timp sa astepti pana til inlocuiesc :D

Edited by Aronka, 08 February 2008 - 15:01.


#240
herren

herren

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 871
  • Înscris: 25.03.2006
Da reiese ca cei mai multi se aurca sa cumpere de acolo ca au preturi mici dupa care regreta:D

#241
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View PostGalacticul, on Feb 8 2008, 15:51, said:

Ce le tot spun si eu? Si au mai si deschis un topic special pentru a critica PC Garage  <_<. Deschidem cate un topic pentru fiecare magazin care ne face probleme :lol:? Deci ma, nu spun ca nu aveti dreptate, dar aceste probleme pot aparea la orice magazin. Si stiti ce reiese din aceste 8 pagini? Ca cei mai multi cumpara de la PC Garage  :D.

sunt oricum deschise pana acum topicuri despre multe magazine IT cu probleme. si da, cei mai multi cumpara de la PCgarage, e chestia ca au de obicei pe stoc componentele spre deosebire de altii. :D eu ca sa fiu sigur ca o sa am procesorul ala cat mai repede, am dat comanda din nou la PCgarage dupa el. deh, vreau sa il am acasa, ma omoara asteptarea asta...

pana acum eu unul nu am ce le reprosa, a mers totul ok.

#242
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Galalacticul:

Quote

Si stiti ce reiese din aceste 8 pagini? Ca cei mai multi cumpara de la PC Garage


Si cum , ma rog , ai tras  tu concluzia asta ? Mai e vreun thread despre alt magazin online ? Poate altul ar fi avut peste 10 pagini .... ah ... si ... astea 8 pagini sunt , majoritatea , umplute cu post-urile unor oameni dezamagiti de serviciile prestate de PcG .

#243
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007
Bine eu inca nu am patit-o cu PC Garage pana acum si sper sa nici nu o patesc  :notangel:, dar de fiecare data am fost servit ca la carte, si pe langa asta, si colegii mei tot de la PC Garage comanda, si ei comanda de ~3 ani de la ei si nu au patit asa ceva niciodata.

#244
driver11

driver11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 338
  • Înscris: 14.10.2005
Sa cumperi de la un magazin online implica intodeauna un risc. Cred ca aceste probleme se pot intampla la or
ice magazin online din Romania nu numai la PcGarage. 

#245
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006
Hai sa lasam un pic PCGarage si sa vb. despre UltraPro.

Magazinul Unirii, luna ianuarie, intru la UltraPro si vad o tiganca ca baga 2 jocuri sub haina. Ok, zic eu ...tiganca s-a uitat la mine si a taiat-o cu dvd-uri cu tot intre rafturi. Ma duc la casa, unde intreb vanzatoarea daca are Cartele Prepay pt. WoW. Vanzatoarea in timp ce isi sugea o masea mi-a dat de inteles ca nu.
Eu i-am zambit si am plecat frumos acasa linistit si impacat cu mine, la fel si tiganca cu jocurile ei de 400 de lei. :D

#246
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007

View PostAsassin, on Feb 8 2008, 16:47, said:

Hai sa lasam un pic PCGarage si sa vb. despre UltraPro.

Magazinul Unirii, luna ianuarie, intru la UltraPro si vad o tiganca ca baga 2 jocuri sub haina. Ok, zic eu ...tiganca s-a uitat la mine si a taiat-o cu dvd-uri cu tot intre rafturi. Ma duc la casa, unde intreb vanzatoarea daca are Cartele Prepay pt. WoW. Vanzatoarea in timp ce isi sugea o masea mi-a dat de inteles ca nu.
Eu i-am zambit si am plecat frumos acasa linistit si impacat cu mine, la fel si tiganca cu jocurile ei de 400 de lei. :D
Trebuia sa o asasinezi  :deadtongue:. Si aia chiar nu au observat nimic? God Bless Romania.

#247
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Si ce treaba au cocalarii care fura din "UltraPro(sti) in calculatoare" cu pcgarage?

#248
Galacticul

Galacticul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,152
  • Înscris: 14.05.2007

View Postwalking^human, on Feb 8 2008, 20:16, said:

Si ce treaba au cocalarii care fura din "UltraPro(sti) in calculatoare" cu pcgarage?
Pai nu are treaba dar a vrut sa mai schimbe subiectul :P.

#249
ble

ble

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 16.09.2007

View PostAsassin, on Feb 8 2008, 17:47, said:

Hai sa lasam un pic PCGarage si sa vb. despre UltraPro.

Magazinul Unirii, luna ianuarie, intru la UltraPro si vad o tiganca ca baga 2 jocuri sub haina. Ok, zic eu ...tiganca s-a uitat la mine si a taiat-o cu dvd-uri cu tot intre rafturi. Ma duc la casa, unde intreb vanzatoarea daca are Cartele Prepay pt. WoW. Vanzatoarea in timp ce isi sugea o masea mi-a dat de inteles ca nu.
Eu i-am zambit si am plecat frumos acasa linistit si impacat cu mine, la fel si tiganca cu jocurile ei de 400 de lei. :D

bravo!!! esti made in romania 100% :puke: nu vad,nu aud,nu vorbesc...

Edited by ble, 08 February 2008 - 20:27.


#250
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Puteai face altfel :angel:

1.Te duceai la agentu de paza si ii spuneai ce a facut tanti Tigan ... faceai o fapta buna
2.Te duceai apoi la directoru de acolo si ii spuneai ca nu iti convine de vanzatoare ... ca se cauta de ramasite printre dinti si mai faceai a doua fapta buna
3. Ieseai din magazin si te asteptau tiganii  ....:roflmao:

#251
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postjd3rul, on Feb 8 2008, 21:15, said:

3. Ieseai din magazin si te asteptau tiganii  ....:roflmao:

unirii are vreo 2 iesiri plus aia de la MC Do si la ce aglomeratie e de obicei pe acolo....nu cred ca l-ar fi reperat usor. ;)

dar sa revenim la subiect, destul offtopic.

ce nu inteleg eu, este faptul ca cererea e mai mare decat oferta, si zic asta in general. Adica ca firma, daca vezi ca multi clienti vor un produs, dai comanda la importatori (ca de obicei sunt 2) macar jumate cat cererea. Pentru ca te gandesti la profit. Deci sa ma lamureasca cineva, de ce anumite componente nu exista pe stoc atunci cand e clar ca sunt extrem de cautate ? De exemplu acu vreo 3 ani era destul de cautat Samsung 997MB, imi zicea o cunostinta care lucra la o firma ca a vandut zeci de monitoare de genul in decurs de 3 luni.

#252
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,861
  • Înscris: 06.10.2003
Mai este un topic pe tema PcGarage aici.

Topic closed.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate