Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Ce program pot sa folosesc pentru marirea unei poze (pixelii) inclusiv calitatea ei!?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
a-z

a-z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.12.2007
Vreau si eu sa stiu ce program pot sa folosesc pentru marirea unei poze (pixelii) inclusiv calitatea ei!? De ex: am o poza de dimensiunea 798x1200 si vreau s-o transform intr-un wallpaper, aducand-o la marimea de 1200x1024 Se poate? Daca da , atunci cu ce program?MS.

#2
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Orice program ai folosi se pierde din calitate cu cat o maresti mai mult. Si doar ca sa o folosesti Wallpaper in Windows nu e nevoie de niciun program ci pur si simplu de optiunile windowsului: clic dreapta pe desktop - Properties - Desktop - dai Browse pana la fotografie si la Position alegi Stretch

#3
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Pentru ce vrei tu, incearca ORICE program de grafica (mai putin MS Paint, nici nu stiu daca are resize ;) ).
Repet, ORICE program. GIMP este chiar si free !!
Stretch cred ca intinde poza dar o si deformeaza, mai ales ca ai o rezolutie nestandard (e mai inalta decit lata).

#4
a-z

a-z

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.12.2007
Multumesc de ajutor , mult de tot  :D  :D Intr-adevar deformeaza cal. imaginii  :huh:

#5
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,239
  • Înscris: 24.02.2007
Daca din 798x1200 vrei sa o faci 1200x1024 ori o intorci cu 90 de grade, ori o deformezi rau.

#6
JOBY PROTOSS

JOBY PROTOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 739
  • Înscris: 21.03.2004
http://www.benvista....=photozoompro_1
Poate iti place rezultatul acestui program...minuni in acest domeniu nu prea exista insa...

#7
S O D

S O D

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 20.01.2006
Magie pentru poze nu exista, doar daca o faci de la inceput sa aiba dimensiuni mari.

#8
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
http://www.irfanview.com/ ce ziceti de programul asta? mi se pare ca are si o functie sa mareasca calitatea
pe mine ma intereseaza un program care daca am o imagine de 450x450 si o vreau 124x124 de exemplu sa o faca asa cum vreau, adica sa o redimensionexefara multiplii.

#9
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postqueensoft, on Jan 23 2008, 10:05, said:

Pentru ce vrei tu, incearca ORICE program de grafica (mai putin MS Paint, nici nu stiu daca are resize ;) ).
Repet, ORICE program. GIMP este chiar si free !!
Stretch cred ca intinde poza dar o si deformeaza, mai ales ca ai o rezolutie nestandard (e mai inalta decit lata).

Nu inteleg "Rezolutie nestandard".rezolutia este standard sau nu in functie de formatul monitorului(4:3,16:9 s.a.m.d)?Altfel nu vad rostul rezolutiilor multiple. pe un crt 4:3,1024x768 e basic,si imaginile sunt proportionate corect,dar la 1280x720 se vad da parca le-ar atrage gravitatia de pe jupiter,altfel e pe un lcd/tft 16:9

#10
darius_monitor

darius_monitor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 360
  • Înscris: 10.10.2007
Incearca cu photoshop...si trebuie sa ai pluginul Topaz Vivacity.. priveste acest 2 imagini

Attached Files



#11
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004
Poti incerca cu IrfanView (resample), apoi un noise filter cu Noiseware Comunity Edition (http://www.imagenomi...SetupXP2601.exe).

Ambele sunt FreeWare (Photoshop nu e).

#12
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
parerea mea e ca nu se modifica calitatea la marime ci ramane aceiasi,doar ca vezi mult mai mare:P
ca program foloseste si tu paint.net :P

#13
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Genuine Fractals > plugin pentru Photoshop. E cel mai bun pe care l-am folosit pana acum.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate