Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Cu masina spre Portugalia

Acoperis mansarda - am nevoie de ...

Bmw seria 3 zgomot in sarcina
 Samsung S21 FE - nou cu poze in el

Smart Meter

Problema infiltratie apa

Elon Musk prezinta robotul Optimu...
 La multi ani @laurstef!

Plita gaz Arctic ARNGN64127SB

Vaccin - alergie polen, ambrozie ...

E labrador sau nu?
 Generator Honda EU22i

Situatia masinilor cu volan pe dr...

Noul legamant

ecranul laptopului se intuneca ri...

Primul test AntiVirus din 2008

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

Cap-shoot

Cap-shoot

Un fel de doua feluri

• Grup: Senior Members

View Postalexcrist, on Jan 30 2008, 15:40, said:

Sincer iti spun... exagerezi. Am mai vazut cazuri de useri exasperati ca Stau de 2 ore, si antivirusul nu se mai actualizeaza!! Chiar crezi ca cele 45 de minute cat ai asteptat reprezinta o problema?

Haide sa fim seriosi. Da, virusi noi apar in fiecare minut, insa treaba asta cu am stat cu antivirusul neactualizat X minute este o exagerare MULT prea mare. Ce crezi ca poti pati in 45 de minute? Acasa am un antivirus pe care il actualizez eu, manual, odata la 2 saptamani, iar calculatorul nu s-a infectat pana acum.

Pana la urma, totusi, vorbim de Avira :D La ultimul test AV-Comparatives, cu semnaturi vechi de 2 luni (deci mult mai mult decat 45 de minute), Avira a detectat peste 80% dintre virusi. Deci, repet intrebarea: ce crezi ca ti se poate intampla in 45 de minute??

Apoi... problema asta, cu lipsa actualizarilor, poate aparea la orice antivirus, nu este o problema specifica doar unora. Iar problema este cauzata (pe langa serverele posibil supra-solicitate) si de o conexiune la internet instabila sau probleme la ISP (poate s-a intamplat ceva, iar adresa de update a antivirusului a fost blocata...se mai intampla. Am mai vazut cazuri in care unele adrese nu puteau fi accesate de unele persoane, pe cand la altii mergeau perfect). Deci nu este 100% problema Avira, si aceeasi problema poate aparea orice antivirus ai folosi.

oricum merge acum.  AV-ul decat era instalat si semnaturile erau de vreo 6 luni... 45 min nu conteaza... insa 6 luni...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate