Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mașina noua cu cheder zgaria...

Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen
 Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950
 Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...
 Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...
 

Cu masina spre Bulgaria

* * * * * 3 voturi
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5028 răspunsuri în acest subiect

#1837
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.578
  • Înscris: 01.03.2007
28.07.2016-ora 17:45  In Bulgaria,spre pod.Sirul de camioane stationate.Podul nu se vede inca in zare.Autoturismele merg fara probleme...

Fișiere atașate



#1838
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
Eu plec din Pitesti, si ma gândeam daca ar fi o varianta sa ies de pe A1 pe la Vânătorii Mici si sa merg spre Giurgiu pe DN61, adica prin Crevedia si Clejani. Incerc sa evit centura de sud a capitalei.
Asadar stie cineva cum se pezinta DN61?

#1839
digi2011

digi2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 09.01.2011
Vineri 12 aug plec spre Albena din Buzau. Googlemaps-ul imi da doua variante de drum:
-A2 si trecere prin Negru Voda;
-BAC la Calarasi si mers mai mult prin Bulgaria;
Care credeti ca este varianta optima(km, timp, starea drumului)? La BAC/vama se sta mult? Care drum este mai bun?
Multumesc!

#1840
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.946
  • Înscris: 31.03.2003
A2 si Negru Voda sunt ok, nu stiu celalta varianta.

#1841
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.777
  • Înscris: 21.08.2008
Când am trecut cu bacul (23.07) am stat aproape doua ore in vama la Silistra. Nu stiu acum...
La întoarcere prin Vama nici un minut...

#1842
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 20.345
  • Înscris: 14.06.2006
Te pomenesti ca ai stat la coada la NON-EU :)))))
Si noi cand am revenit anul trecut era o coada infernala, dar era la NON-EU. La EU erau 2 masini :)

#1843
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.777
  • Înscris: 21.08.2008
Nu, la EU, pe stânga.

#1844
Radel

Radel

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 266
  • Înscris: 28.07.2007

 digi2011, on 03 august 2016 - 12:46, said:

Vineri 12 aug plec spre Albena din Buzau. Googlemaps-ul imi da doua variante de drum:
-A2 si trecere prin Negru Voda;
-BAC la Calarasi si mers mai mult prin Bulgaria;
Care credeti ca este varianta optima(km, timp, starea drumului)? La BAC/vama se sta mult? Care drum este mai bun?
Multumesc!
Salut. Tocmai m-am întors din Kranevo (între Albena și Nisipurile de aur.). 340 km din Voluntari. Anul trecut am fost la Albena prin Vama veche. Acum pe acest traseu am scutit 50km. Deci...Am mers pe varianta Negru Vodă. Astfel: Ciocârlia - Ciocârlia de sus - Mereni - Topraisar - Amzacea - Negru Vodă - Kardam - General Sanchevo - Dropla - Tsarichno - intrare pe Drumul european, apoi pe lângă Balchic și Albena. Drumul și foarte liber și bun. În ambele țări. Enervant a fost statul la vama.6 mașini în față (la dus) am stat 35 minute. La întoarcere 20 minute (am nimerit un ucrainean în fața mea). Scanează actele sau nu știu ce naiba fac de durează atât. Asta e tot.

#1845
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.946
  • Înscris: 31.03.2003

 Radel, on 03 august 2016 - 15:52, said:

Negru Vodă - Kardam - General Sanchevo - Dropla - Tsarichno -
aaaa?
Posted Image

#1846
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.676
  • Înscris: 22.02.2010
E General Toshevo dar, oricum, aia din vama Negru Voda au luat-o razna. Te verifica si-n chiloti de parca toti teroristii lumii se duc la Kranevo la plaja..

#1847
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 31.946
  • Înscris: 31.03.2003
Am stat si eu si la dus si la intors, pana au scanat actele, destul de mult.

#1848
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.676
  • Înscris: 22.02.2010
Anul trecut treceam prin frontiera Vama Veche in 10 minute. Anul asta am stat o ora la dus si o ora la intors in Negru Voda.
Nu stiu cum mai e trecerea pe la Vama Veche anul asta..

#1849
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.777
  • Înscris: 21.08.2008
La dus prin Silistra am zis ca-mi cresc radacini, la intoarcere prin Vama am stat sub un minut (eu ca masina). In fata erau 5 masini, a mers extrem de repede.

#1850
digi2011

digi2011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 66
  • Înscris: 09.01.2011
Ma gandesc ca, din doua variante spre Albena(Negru voda si Vama veche), cineva m-ar putea sfatui care este mai rapida.Pe Negru voda e mai scurt dar DN, pe Vama mai lung dar A2 si european.Mai intervine in discutie statul in vama(se pare mult mai lung pe Negru voda) si aglomeratia litoralului romanesc.
Ce ziceti?

#1851
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.676
  • Înscris: 22.02.2010

 digi2011, on 04 august 2016 - 15:15, said:

Ma gandesc ca, din doua variante spre Albena(Negru voda si Vama veche), cineva m-ar putea sfatui care este mai rapida.Pe Negru voda e mai scurt dar DN, pe Vama mai lung dar A2 si european.Mai intervine in discutie statul in vama(se pare mult mai lung pe Negru voda) si aglomeratia litoralului romanesc.
Ce ziceti?

M-am gandit la o chestie de aplicat la anul. Incearca sa mergi pe A2 - Negru Voda si sa cobori spre Vama Veche de la Negru Voda in paralel cu granita bulgareasca. Iar trecerea in Bulgaria sa o faci prin Vama.
O fi fezabil? Sau e scarpinat aiurea?

Oricum urasc traseul Agigea - Mangalia..

#1852
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
Pana la urma am fost nevoit sa aleg exact varianta pe care voiam sa o evit. Pitesti-Bucuresti( cu traversarea orasului prin centru)- Constanta-Agigea- Mangalia. Si a fost bine. Am facut 4 ore jumate Pitesti-Mangalia fără sa depasesc viteza legala. Acum sa vedem cum o sa fie in Vama.

#1853
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.144
  • Înscris: 04.03.2006
A fost bine si in Vama. Am trecut in 10 minute. Aveam cam 10 masini in fata.

#1854
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.275
  • Înscris: 14.11.2006
Am trecut ieri pe la Negru Voda in... 5 secunde. Vamesul s-a uitat la cartile de identitate si asta a fost tot. Am schimbat euro in vama la un curs de 1.90. Acelasi curs este si aici, la Nessebar.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate