Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

O problema foarte enervanta....!

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Cand sunt pe net, mi se tot inchid aplicatziile legate de net si anume: Internet Explorer, Messenger. In plus, mai primesc o eroare ciudata legata de Generic Host Process for win32 app, cum ca s-ar fi inchis. Si chestia se intampla la intervale de timp random. Din cand in cand se mai inchide si explorerul. (oricum stiu ca e fratiorul lui Internet Explorer, asa ca nu e de mirare)

Am toate updateurile, norton antivirus, trojan remover, zone alarm.  :rolleyes:

Citisem pe undeva ca un anume update poate sa te faca sa nu mai accesezi nu stiu ce pagini.

M-am gandit la o sol, dar e cam drastica si lunga: Instalez XP din nou, si pun cate un  update, apoi testez pe net, etc., apoi alt update, apoi etc. Sisif, nu?

Oricum chestia esta este extraordinar de enervanta! M-a innebunit complet!  :crazy:

#2
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
Nu cumva ai instalat Zone Alarm ? Daca il ai, atunci trebuie sa permiti FULL acces la net ptr. Generic Host Process care este de fapt una din instantele lui svchost.exe care se ocupa in acel moment de serviciile necesare conectarii tale.

Daca nu, atunci atunci probabil ca este activa acea setare care iti inchide conexiunea dupa ce a fost idle o perioada buna de timp.

Daca nu, atunci unul din update-uri este de vina. Incearca sa refaci din nou wizard-ul pentru conexiune.

EP

#3
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
S-a rezolvat! :yeah baby Am dezinstalat din Add-Remove vreo trei updateuri care mi s-au parut inutile (Background Intelligent.., SNMTP, si inca unul, nu mai stiu precis). Am testat cu vreo 10 ferestre de IE, Messengeru', Winamp, etc. Nu s-a intâmplat nimic neobisnuit. Merge just fine!


O chestie off-topic:

Aveam mai demult un post cu „IRQ sharing” sub XP... Am izolat in sfarsit problema: TV Tuneru. In momnetul cand il scot de pe mobo, totul merge smooth... ;) Asta e! Sfat: nu va luati tunere, mai bine TV.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate