Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 

Lichidare/Dizolvare SRL

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dani_sb

dani_sb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 28.06.2005
Am un SRL care nu mai are activitate de aprox. 1 an. Nu am datorii, as avea de recuperat ceva TVA si mai am cateva bunuri pe firma. Care este procedura de lichidare? Ce se intampla cu bunurile? Este necesara ceva comisie sa verifice/evalueze bunurile? Mai trebuie sa platesc ceva impozit pe acestea? Aproximativ care sunt costurile lichidarii?

#2
Gogu Steriade

Gogu Steriade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 04.12.2005

 dani_sb, on Jan 2 2008, 20:00, said:

Am un SRL care nu mai are activitate de aprox. 1 an. Nu am datorii, as avea de recuperat ceva TVA si mai am cateva bunuri pe firma. Care este procedura de lichidare? Ce se intampla cu bunurile? Este necesara ceva comisie sa verifice/evalueze bunurile? Mai trebuie sa platesc ceva impozit pe acestea? Aproximativ care sunt costurile lichidarii?
Aceeasi problema si la mine..SRL-ul are activitatea suspendata de aprox. 18 luni. Ma seaca birocratia cretina din RO, asa ca inainte de a pleca intr-un loc civilizat doresc sa termin cu hartiile. Daca cineva vede si cunoaste, poate ne explica pasii de urmat pt lichidarea unei societati. Cei de la ONRC, nu prea sunt darnici in informatii (peste tot se specifica o carca de cheltuieli pt nu stiu ce balarii de hartii). Am inteles ca varianta ieftina este sa-ti cesionezi partile sociale 4 free unui doritor (pe el l-ar costa preluarea cam 1200 lei, cat una noua...doar ca iti preia vechimea (ce o face cu ea, nu stiu)). M-am tot uitat pe diverse site-uri (mai ales de avocatura), peste tot informatii contradictorii si preturi care mai de care...romanism!

#3
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
poti sa nu mai depui bilantul cateva semestre la rand si ti-o inchid ei...parca!

#4
xxgeoxx

xxgeoxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 22.07.2006
Hello, subscriu si eu la topicul acesta... am un SRL de aprox 18 luni, asociat unic, fara activitate vreodata, si vreau sa o desfiintez, dar m-a luat groaza cand am auzit cat costa si ce presupune...e adevarat ca este absolut obligatorie evaluarea firmei de catre un "Lichidator " ??astept si eu detalii...

#5
szv

szv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 05.10.2007

 xxgeoxx, on Jan 8 2008, 19:58, said:

Hello, subscriu si eu la topicul acesta... am un SRL de aprox 18 luni, asociat unic, fara activitate vreodata, si vreau sa o desfiintez, dar m-a luat groaza cand am auzit cat costa si ce presupune...e adevarat ca este absolut obligatorie evaluarea firmei de catre un "Lichidator " ??astept si eu detalii...
eu tocmai doresc sa infiintez 2 firme si m-ai cam speriat,ce ai auzit depsre costuri si ce presupune, spune-ne in detalii  :huh:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate