Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

Reclame TV

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Elena21

Elena21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2007
Buna!
Am facut topicul asta deoarece  au fost multe situatii in care as fi vrut sa aflu ce melodie a fost folosita la spotul publicitar X sau vesnica intrebare: " De unde n**** il stiu pe ala???" :P
Nu stiu daca mai exista un topic asemanator, insa daca aveti curiozitati de gen feel free to write here!
  By the way, SARBATORI FERICITE si un An Nou cat mai sarac in reclame stresante!

Edited by Elena21, 28 December 2007 - 10:26.


#2
Elena21

Elena21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2007
Sa incep eu...de cateva saptamani tot incerc sa aflu de unde il stiu pe tipul care joaca rolul consultantului ING la spotul cu pensiile private. Reclama e aici:http://www.youtube.com/watch?v=ADW7aq35-aI

E actor sau ceva asemanator, a mai jucat si alte roluri in alte reclame? Chiar ma enerveaza, pentru ca mi se pare foarte cunoscut. Daca l-a mai vazut cineva pe undeva sau stie cum il cheama, pls reply si aici...

#3
Zuy

Zuy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 19.11.2006
Sarbatori fericite.
Uite aici  http://forum.softped...p?showforum=205 ai sa gasesti o gramada de raspunsuri la intrebarile legate de muzica din reclame.

Un An nou fericit. :peacefingers:

#4
veyron_3G

veyron_3G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 16.01.2007

View PostElena21, on Dec 28 2007, 10:32, said:

Sa incep eu...de cateva saptamani tot incerc sa aflu de unde il stiu pe tipul care joaca rolul consultantului ING la spotul cu pensiile private. Reclama e aici:http://www.youtube.com/watch?v=ADW7aq35-aI

E actor sau ceva asemanator, a mai jucat si alte roluri in alte reclame? Chiar ma enerveaza, pentru ca mi se pare foarte cunoscut. Daca l-a mai vazut cineva pe undeva sau stie cum il cheama, pls reply si aici...

Prezinta emisiunea de dimineatza de la B1TV "7-10"  :P se cheama emisiunea si e de luni pana vineri ... dar nush cum il cheama  :unsure:

#5
Elena21

Elena21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.12.2007

View Postveyron_3G, on Dec 29 2007, 17:20, said:

Prezinta emisiunea de dimineatza de la B1TV "7-10"  :P se cheama emisiunea si e de luni pana vineri ... dar nush cum il cheama  :unsure:

Multumesc pentru raspuns.Din pacate nu vorbim de aceeasi persoana.Tipul de care spui este cel din reclama "Stii de la ING"-cea facuta in stilul "Veriga slaba"a lui Andrei Gheorghe. Eu ma refeream la reclamele in episoade cu consultantul ING. Thx anyway. :)

#6
lucianp67

lucianp67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2008

View PostElena21, on Dec 28 2007, 10:24, said:

Buna!
Am facut topicul asta deoarece  au fost multe situatii in care as fi vrut sa aflu ce melodie a fost folosita la spotul publicitar X sau vesnica intrebare: " De unde n**** il stiu pe ala???" :P
Nu stiu daca mai exista un topic asemanator, insa daca aveti curiozitati de gen feel free to write here!
  By the way, SARBATORI FERICITE si un An Nou cat mai sarac in reclame stresante!


Daca te mai intereseaza...este vorba de Silviu Geamanu. A mai jucat si in "La bloc"- probabil de acolo il stii.
Numai bine!

#7
pufulici25

pufulici25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2008
hello :) nu stiu daca m-am incadrat in topicul bun... dar am si eu o intrebare :P  isi mai aminteste careva reclama cu Mariana de la connex? era acum cativa ani la tv si o vedeai si de fiecare data cand mergeai la cinema... era cu unu la un birou, caruia ii suna telefonul si el se credea la radio si raspunde :
- Alo, sunteti direct in direct... Mariana.. prietenii, dusmanii asteapta o dedicatie de la tine... etc.. la care aia nu stie ce sa raspunda iar el face.. "ne pare rau Mariana" si inchide... iar dupa cateva minute suna tipa inapoi si zice... "Alo, sunt Mariana de la contabilitate.. vin-o acum sa iti iei salariul ca daca nu plec acasa" :P

E super tare reclama si vreau sa o gasesc.. da am tot cautat-o si nu am dat de ea... pls.... o are cineva??? mersic :)

#8
chuckieRO

chuckieRO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.04.2007

View Postpufulici25, on 12 februarie 2008 - 01:50, said:

hello Posted Image nu stiu daca m-am incadrat in topicul bun... dar am si eu o intrebare Posted Image  isi mai aminteste careva reclama cu Mariana de la connex? era acum cativa ani la tv si o vedeai si de fiecare data cand mergeai la cinema... era cu unu la un birou, caruia ii suna telefonul si el se credea la radio si raspunde :
- Alo, sunteti direct in direct... Mariana.. prietenii, dusmanii asteapta o dedicatie de la tine... etc.. la care aia nu stie ce sa raspunda iar el face.. "ne pare rau Mariana" si inchide... iar dupa cateva minute suna tipa inapoi si zice... "Alo, sunt Mariana de la contabilitate.. vin-o acum sa iti iei salariul ca daca nu plec acasa" Posted Image

E super tare reclama si vreau sa o gasesc.. da am tot cautat-o si nu am dat de ea... pls.... o are cineva??? mersic Posted Image


Salut,

Nu e de la Conex, ci de la Radio 21.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/HF25G77vxgs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Actorul principal, e tipul care joaca in Las Fierbinti, in rolul lui Giani.

Numai bine,

#9
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,854
  • Înscris: 11.10.2006
P-aia cu cotcodaceala de la nustiu ce burgeri nu pot s-o traduca pentru restul lumii? Daca nu sunt in stare, s-o scoata, cum au facut cu tigaia Posted Image

Cotcodac!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate