Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Laptop Mac cu ecran stricat - unde il repar ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Sunt total afon in ceea ce priveste computerele MAC dar de curand s-a disponibilizat un laptop MAC la o filiala a noastra din strainatate si cei de acolo m-au intrebat daca nu il vreau. Cum laptopul meu actual este total depasit as lua acest MAC mai ales ca e destul de nou (are 2 ani). Problema este ca are ecranul spart (a fost scapat pe jos) si trebuie sa-l repar . Unde m-as putea adresa prin Romania pentru aceasta chestie si mai ales cat credeti ca ar costa ? (daca e prea mult prefer totusi sa iau un laptou nou de aici).

#2
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Ce laptop e ? Al ? Ti ? iBook? Cum arata ? De cat e display-ul  ?
Cum are mufele ? La spate sau pe laterale ?
Eventual si configuratia ca sa imi dau seama mai bine despre model.

#3
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Ce ai facut ? L-ai luat / reparat pana la urma ?

#4
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Nu, il voi lua abia la inceputul lui octombrie cand am drum afara. Vroiam sa stiu insa daca merita sa-l aduc in tara asa stricat (daca reparatia poate costa rezonabil si daca face cineva asemenea reparatii - in speta inlocuirea ecranului )

#5
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Pai eu zic ca merita... cam oricat ar costa :)
Bineinteles ca asta depinde si de model..dar daca e TiBook te pot ajuta eu cu un ercan perfect.

#6
Sofian

Sofian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 09.05.2004
am si eu un ecran de ibook de 12inch

#7
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Nu stiu modelul (tocmai i-am intrebat si sper sa-mi raspunda repede). Nu stiu decat de la fostul proprietar ca :
"just to let you know also that at the moment it has 60 gb hard drive 1024 mb ram (extra memory) and 1 giga hrz processor, so is very quick.." si ca a fost scapat pe jos din pat si s-a spart ecranul.
Alex_rom007, Sofian, doar ca sa-mi fac o idee pana aflu modelul: cam cu cat vindeti respectivele monitoare? Multumesc in avans pentru raspuns.

Si apropo: mi s-a spus ca are Mac OsX si MS Office instalat. Stiti cumva, se poate cupla la internet folosind Zapp ? (cum fac acum cu laptopul meu..?). MacOsX are aplicatie de posta electronica si browser inclus ca si Windows ?
Formatele de fisiere din MS Office pe Windows si MS Office pe Mac sunt compatibile ?
Scuzati-mi ignoranta...    :confused:

#8
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
se poate cupla la Zapp (am facut asta aku vreo doua zile) iar suita de aplicatii din Mac OS X cuprinde reader de mail, cit si doua browsere. compatibilitatea intre Office-uri este aproape completa exceptind Access (nu are echivalent in Office Mac) si Outlook (in Mac OS X  exista Entourage cu aceeasi functionalitate).

cu 1GHz, daca carcasa este de plastic alb este iBook iar daca este metalic este Powerbook (nu sunt sigur daca Titanium avea procesor de 1Ghz (presupunem ca procesorul este G4)..

daca rezolvi ecranul cu ajutorul colegilor nostri de forum, ai un calculator destul de bun ;)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate