Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Ce emite/ce ar putea emite pe 446.00625MHz

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Ca sa nu mai deschid un alt thread zic aici de o chestie ciudata. Pe 433.37 Mhz prind (destul de bine :coolspeak: ) un post de TV grecesc care dau si filme, reclame, probabil o fi si stereo dar statia mea (Alinco DJ S40) nu stie asta :lol: ! Care o fi treaba? ca ma indoiesc ca pot prinde ceva din Grecia in frecventa asta !
Mai are cineva scanner sa vada daca-l prinde ?! Nu emit non stop dar destul de des.  Oare o fi un videosender al unui grec, dar aici nu e nici un canal TV :cursing .:

#20
Philips

Philips

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,055
  • Înscris: 29.11.2004

rvic77, on Mar 15 2005, 10:34, said:

Ca sa nu mai deschid un alt thread zic aici de o chestie ciudata. Pe 433.37 Mhz prind (destul de bine :coolspeak: ) un post de TV grecesc care dau si filme, reclame, probabil o fi si stereo dar statia mea (Alinco DJ S40) nu stie asta :lol: ! Care o fi treaba? ca ma indoiesc ca pot prinde ceva din Grecia in frecventa asta !
Mai are cineva scanner sa vada daca-l prinde ?! Nu emit non stop dar destul de des.  Oare o fi un videosender al unui grec, dar aici nu e nici un canal TV :cursing .:

<{POST_SNAPBACK}>


STS-isti sunt cu siguranta;ce fac mai exact nu se stie...

#21
k-elu

k-elu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 13.03.2005

Philips, on Mar 15 2005, 11:30, said:

STS-isti sunt cu siguranta;ce fac mai exact nu se stie...

<{POST_SNAPBACK}>


yoo sunt abonat la cablu si locuiesc in bucuresti firma de cablu nu sunt sigur care e dar cred ca e rcs si pe postul prima tv se aude ci interferente adica sunt momente cand o firma de taxi transmite si eu ii aud iar sonorul nu se mai aude ci doar ei si comenzile lor stupide.
ce drak astia nu au vazut ca bruiaza? sa fie din cauza ca am 2 televizoare si sunt la distante asa mari?adica cablul are vro lungime de 5-7m unu si celalalt vro 17-20m aa si mai am un televizor care are si ala un canlu de vro 7m sunt toate legate la aceasi priza.

#22
andrei_s

andrei_s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.05.2005
Pe frecventa aia poate fi chiar si o telecomanda auto  :) Semnalul generat de o telecomanda auto este cu modulatie analogica (FM), iar continutul transmisiei este format din impulsuri.

Sa nu fie asa ceva.

#23
Beko10

Beko10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 03.06.2015
Exact asa face si la mine pe canal 1 - 446.00625, am statie cobra pmr 446 .. eu stau la sat.. cel mai apropiat oras la 12 km.. comuna la 4 km........  
Ce poate fi ? Interferente ? Nu se aude in fie care zi ......

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate