Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Nokia N73

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
observator

observator

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 209
  • Înscris: 28.10.2005
Salutare!

Am si eu o problema cu un Nokia N73:

I-am facut update de soft, iar acum cand incerc sa instalez aplicatiile imi da o eroare de genul "certificat is no valid". Care ar putea fi problema? Ce pot face?

Si mai e o problema: cand am reintrodus MemoryCardul imi cere parola cardului? Eu nu aveam asa ceva!!! Ce parola pot introduce!?

Multumesc anticipat pentru ajutor!


#2
DeMoNsTrAtIoN

DeMoNsTrAtIoN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.06.2007
la prima problema da data ceasului cu cateva zile inapoi, sau daka nu merge incearca cu cativa ani...adika daka azi suntem in in 2007 u pui 2006 sau 2005

#3
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
As vrea si eu sa-i fac un update la ultima verisune,nu stiu ce sa fac....sa o fac singur acasa sau sa ma duc la un service autorizat Nokia.Mie frica sa nu am belele pe parcursul instalarii sau alte probleme dupa.Ce ma sfatuiti?

#4
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Observator..trebuie sa te duci la setings-manager aplicatii-optiuni-setari si la instalare aplicatii selectezi - toate.

SchumyAlex..fa update fara grija..dar fi atent sa nu atingi cablu in timp ce faci update si mare atentie la curent, bateria sa fie plina . Singura problema o sa fie daca ti se ia curentul in timpul operatiunii sau ti se opreste calcu...in rest e ok.

Edited by tkd29, 30 December 2007 - 16:05.


#5
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
In privinta incarcarii bateriei nu-i o problema,se poate face update si in timpul incarcarii!Pericole apar daca:se ia curentul,daca deconectezi telul de cablul de date,daca te suna cineva in timpul update-ului(mie nu mi s-a intamplat asta,dar cine stie...) si daca cumva iti pica PC-ul!Nu e pericol daca se intrerupe download-ul programului(are vreo 75 MB),se poate relua!Bafta...am trecut prin toate softurile de N73 pana acum...si-au fost multe din august 2006 pana azi!

#6
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
Deci sa inteleg ca imi recomnadati sa o fac acasa......trebuie telefonu sa fie deschis? :o credeam ca il inchid.dar il pot pune pe deconectat si nu ma mai bruiaza nimeni.Cam cat dureaza un unpdate?Oricum m-am informat mai bine si am avzut ca nu pierd nici o garantie daca fac update si chiar daca se intampla ceva in timpul update-ului scot bateria deconectez scot cablu si o iau de la capat.In fine daca patesc ceva grav,imi este reparat la service pt ca sunt in perioada de garantie.Mie sa nu fac o belea acum de sarbatori si sa raman fara mobil  ^_^

#7
tkd29

tkd29

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,231
  • Înscris: 01.09.2003
Nu dureaza mult..depinde de viteza ta la net, telefonul trebuie sa fie deschis , cu bateria incarcata full sau conectat la incarcator..si cam atat, nu te atingi de telefon timpul asta si roaga-te sa nu ti se ia curentul sau sa se blocheze calculatorul in timpul procesului...

#8
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
Uite am vb cu cineva care are mobu de la vodafone si cica ar fi sunat la ei si aia au zis ca pierde garantia :| E adevarat ca si al meu e blocat in orange,adica intr-un fel zic au softul lor,nu e luat la liber :confuzzled:  Deci o pierd si eu ??  :deadtongue:

#9
costelmarius

costelmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 03.10.2004
Daca ai telefonul de la orange(ca si mine) cel mai probabil ai versiunea de soft din 30.10.2006 (*#0000#) .Intri pe site la nokia si o sa vezi ca nu exista versiune noua.Asadar pentru update trebuie sa schimbi codul de produs si pierzi garantia.Se aude pe aici ca se poate pune vechiul cod inapoi,apoi softul de orange.Stau si eu pe ganduri...

#10
SchumyAlex

SchumyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 27.02.2006
Atuci ma duc la Orange la service si le dau cu el in cap...frate mi se blocheaza telefonu in meniu,in camera....nu pot mereu sa resetez mobu.Sa mi-l faceti!!Sunt totusi in garantie.Mie sa-mi faca sa mearga mai repede si fara blocaje,nu ma intereseaza ce ii face -_-

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate