Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Telefoanele mobile "au cazut"

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Bine mah, dar cu portocalele ce au avut ca aia nici macar busola n-au? :D

#20
|ucifer

|ucifer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 15.07.2004
asta era...
au aia cu camera de supraveghere Nokia.
Daca le spargea careva casa? Hmmm?
Asta e mai grav decat faza cu busola

#21
martino

martino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 25.07.2004

Quote

Originally posted by akajohn
Ceea ce a fost insa cred ca in prima faza a tinut de propagarea radio si apoi la revenirea semnalului a tinut de congestia generata de incercarile de apelare... Cred ca si Orange a fost afectat de asta in zona respectiva si nici nu trebuie sa-mi confirme sau infirme cineva.
Acum e klar? ...:)

Alles klarr :) Dar nu mai fii asa de categoric, atunci cand spun ca in Nordul Bucurestiului retele nu au cazut inseamna ca nu au cazut. Intimplator in momentele acelea vorbeam cu un prieten, deci este experienta directa :).

#22
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Concluzie: multi au cosmorom; si eu am  cosmorom; poate se redreseaza ;)

#23
AcidMan

AcidMan

    Acid Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,650
  • Înscris: 08.09.2003
utilizatorii unui forumj au in deobste o cultura peste medie, au alte concepte si principii decat marea majoritate a romanilor. daca pe forum sunt oameni care stiu sa aleaga ceea ce li se potriveste nu inseamna ca toti sunt asa. sorry ca te dezamagesc bogdan. nu multi mai au cosmorom. Cel putin ne-am facut un compliment:) suntem peste medie

#24
razvan_g

razvan_g

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 28.11.2003
io eram acaa cand a inceput furtuna (stau in Balta Alba)...

mobilu meu pe connex avea semnal ca de obicei iar ale mamei su sorei mele care sunt pe orange aveau semnal 0...

#25
marce

marce

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,117
  • Înscris: 24.06.2004
eu stau in berceni...pe la eroii revolutiei..si am avuto 'pana' de semnal de vreo 15-20 de min....pe connex..se pare ca partea sudica a orasului a fost cea mai afectata

#26
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,626
  • Înscris: 07.02.2003
Ce ciudat, am vb in perioada respectiva fara probleme din zona mea de resedinta, releul fiind pe Turda...

Vreo 15 min am stat, am inceput putin dupa 18:30... si eram si pe net cable in acelasi timp, faceam niste setari sincronizate cu cineva din Dr Taberii... si a mers si acolo automat ca altfel nu puteam vorbi cu el.

Probabil ca or fi fost afectate numite zone, cel mai probabil a cazut curentul in anumite cartiere.
Link-urile nu au probleme, sunt de putere mare nu ca alea de net...

#27
akajohn

akajohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,814
  • Înscris: 15.07.2004
Martino- nu am vrut sa fiu categoric... Imi pare rau daca asa a parut...:)

#28
gallax

gallax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 632
  • Înscris: 27.07.2004
Si mie mi-a mers connexu' in perioada respectiva: eu pe Stefan cel Mare, la telefon cu o persoana (care ramasese cu masina in pana) la Baba Novac.. Am avut 5-10 telefoane in timpu' furtunii, fara probleme... Se poate sa fi cazut doar anumite site-uri. Am impresia ca nu toate sunt legate pe minilink-uri, si daca sunt, nu sunt afectate la fel de furtuna.

#29
gigi_duru

gigi_duru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 241
  • Înscris: 13.01.2004
E normal sa nu le afecteze pe toate. Un link in 38 GHz va fi cel mai afectat. E foarte posibil ca unul in 15 care are cap de hop in aceasi locatie sa nu aiba nimic. Si avand in vedere ca se lucreaza cu multe frecvente........
  Ideea e ca afectarea link-ului este mai probabila in astfel de cazuri cu cresterea frecventei.

#30
DANBV

DANBV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 09.01.2004
Furtuna de vineri din IASI a determinat caderea pentru citeva ore a antenelor operatorilor de telefonie mobila Connex, Orange si Zapp, si chiar a centralei de la Politia Municipala.

Furtuna nu a iertat nimic : peste 3.000 de switch-uri arse, apartinand retelelor de cartier furnizoare de servicii de tip internet.

www.ziaruldeiasi.ro

#31
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,276
  • Înscris: 24.11.2002
Nu a fost o cadere pentru cateva ore, ci cateva minute repetata de 2-3 ori, cel putin pe Connex. Bestial sa ai Busola activata si sa vezi cum te "teleporteaza" din Piata Unirii in Podul Ros, apoi in Alexandru, ajungi usor in Bucium ca in final sa iti scrie doar Iasi. Si ma chinuiam sa ii sun pe cei cu Orange sa scoata toate cablurile din switch-uri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate