Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Amway

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#19
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postsolitudes, on Jan 15 2008, 13:32, said:

am fost si io la o prezentare amway.
concluzia : ma pis pe amway. o hoarda de fricki fricki care s-au chinuit sa imi arate ce viata de caca am avut io pana in ziua in care m-am intalnit cu MAGNIFICA SI SUPERBAREATA sansa amway. noroc ca eram la aia si nu aia la mine. oricum , o structura piramidala de prost gust cu niste produse de un prost gust total la un pret de un prost gust si mai dement.
so..
Idem. Am stat 7 ore intr-o sala de conferinte sa-l ascult pe un nene "smecher" din state cum bate cimpii si pe astia din sala cite "picioare" au si care e platina si care e rubin si care e cositor. Degeaba vine X de la Emuei si zice ca nu e asa, ca privitor din afara se vede ca sint cam spalati pe creier.
Vreo jumatate de ora s-au chinuit sa-i invete pe astia noi un fel de salut sectant, hoola hoola hoop.

#20
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View Post934, on Jan 15 2008, 13:26, said:

De ce nu?
   Pt. pe plan politic situatia Israelului nu este stabila, iar Amway nu poate intra pe o pita (chiar daca sunt bani), care nu-ti ofera siguranta.

#21
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Post934, on Jan 15 2008, 14:28, said:

Idem. Am stat 7 ore intr-o sala de conferinte sa-l ascult pe un nene "smecher" din state cum bate cimpii si pe astia din sala cite "picioare" au si care e platina si care e rubin si care e cositor. Degeaba vine X de la Emuei si zice ca nu e asa, ca privitor din afara se vede ca sint cam spalati pe creier.
Vreo jumatate de ora s-au chinuit sa-i invete pe astia noi un fel de salut sectant, hoola hoola hoop.
io am observat la o slujba din asta sectanta, de emuisti, cum un mare diamant-platina-coroana-ambasador le explica astora mai amarasteni din romania ca sunt fraieri, ca el e ciumete, si sa invete de la el. Ca el umbla numai cu clasa business, si in fine are parte doar de ce e mai bun... Penibil si dezgustator prin cinismul afisat.

#22
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

Cu cea mai mare placere am sa-ti raspund. Eu personal o statistica nu am facut,  dar probabil in SUA un comis-voiajor cistiga sub 500 de dolari/luna.
E vorba de o cifra oficiala, o poti gasi pe unul din site-urile sectei ( ma mir ca o dreptcredincioasa Amway ca tine a sarit peste parti atat de importante ale invatamantului sectar de tip retea piramidala)

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

In Amway nu esti comis-voiajor, nu mergi sa bati din usa in usa cu sacul de produse dupa tine.
Nici vorba. Doar suni pe tot felul de indivizi, pe care ii minti cu nerusinare ca ii cunosti. Si cauti nr de telefoane, inclusiv pe peretii toaletelor publice, ca sa-ti faci lista zilnica de "contactari"

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

Comenzile se fac individual, eu nu fac comanda la un produs daca nu am si client la cine sa il vind. In Amway este fff important ca tu sa fii un consumator iar dupa aceea sa stii sa-l recomanzi clientilor in functie de nevoile fiecaruia.
Da, stiu teoria. comisioanele retelei sunt vreo 50% din pret. Deci, pt cinstea de a te uita in gura unui sectant Amway, comis voiajor telefonar, trebuie sa ii dai un mic bacsis de 50% din costul produsului. Genial, nu ?

Edited by Dornan, 15 January 2008 - 23:07.


#23
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

In legatura cu statisticile din Romania, nu stiu daca s-au facut dar am sa ma informez.
Normal ca nu s-au facut, ca ce rezulta din ele nu e prea incurajator.

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

Ca o idee eu la prima cumparatura facuta la Amway am cistigat 650000 de lei, probabil nu e mult la cei care vor sa se imbogateasca peste noapte, dar eu sunt foarte multumita de calitatea produselor.
Interesant, tu cumperi si castigi ? asa se numeste comisionul pe care il iei de pe spinarea fraierilor care stau sa te asculte ?

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

Mama mea dupa un an de activitate cistiga 6000000 lei pe luna, luind in considerare ca pensia ei este de 5000000, cred ca e un venit in plus, nu? Nimeni de la Amway nu iti spune sa renunti la locul tau de munca ci poti sa o faci in paralel. Indrumatorul meu direct, din Romania este "Aur" si are un venit pe luna de 2000 euro dupa 6 ani de activitate, binenteles ca ea nu mai lucreaza ca si chimist la combinat.
Glorios ! si cate mii de amarati care castig 5 euro /luna exista pt ca varful piramidei sa ia 2000 euro/luna ?

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 13:19, said:

Un reprezentant Amway din Romania cistiga la fel ca cel din SUA, sau la fel ca cel din Germania, 30%din vinzari. Suma minima este de 100 de puncte care echivaleaza  1punct=1,42 euro.
30 % este comisionul direct. Ia spune putin de cum vine treaba cu 21 %, care se adauga la 30%... Ai ?

#24
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postrodianaro, on Jan 15 2008, 14:51, said:

Pt. pe plan politic situatia Israelului nu este stabila, iar Amway nu poate intra pe o pita (chiar daca sunt bani), care nu-ti ofera siguranta.
Faceti si politica?
E mai stabila situatia in Ucraina sau in Chile?

#25
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View PostDornan, on Jan 15 2008, 23:06, said:

E vorba de o cifra oficiala, o poti gasi pe unul din site-urile sectei ( ma mir ca o dreptcredincioasa Amway ca tine a sarit peste parti atat de importante ale invatamantului sectar de tip retea piramidala)

Nici vorba. Doar suni pe tot felul de indivizi, pe care ii minti cu nerusinare ca ii cunosti. Si cauti nr de telefoane, inclusiv pe peretii toaletelor publice, ca sa-ti faci lista zilnica de "contactari"
Da, stiu teoria. comisioanele retelei sunt vreo 50% din pret. Deci, pt cinstea de a te uita in gura unui sectant Amway, comis voiajor telefonar, trebuie sa ii dai un mic bacsis de 50% din costul produsului. Genial, nu ?
Cred ca nu m-ai inteles sau nu vrei sau chiar nu intelegi limba romana. Noi nu suntem comis-voiajori poate vrei sa crez poate nu dar cu atit mai putin imi pasa ce crezi. Iar probabil daca tu ai fii mai informat atunci m-as retrage din discutie dar vad ca sunteti ffff prost informati de aceea nu vad dece tot incerc sa lamuresc niste oameni care de fapt nu vor sa fie lamuriti.
Amwai nu este o "retea" ci o corporatie, nu este piramidala (daca tu nu stiai retelele piramidale sunt ilegale iar Amway e cit se poate de legal), ci un MLM.
  Domnul meu nu mai traiesti in comunism acum e capitalism. Cind mergi la magazin cit comision crezi ca platesti? Informeaza-te si dupa aceea mai vorbim. Iar pt. cinste de a te uita in gura la o vinzatoare de la oricare magazin, moll, sau ce vrei tu alege, cit comision crezi ca paltesti? Din pacate cu partea economica stai fff prost invata si revin-o dupa aceea.

#26
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View PostDornan, on Jan 15 2008, 23:08, said:

Normal ca nu s-au facut, ca ce rezulta din ele nu e prea incurajator.
Interesant, tu cumperi si castigi ? asa se numeste comisionul pe care il iei de pe spinarea fraierilor care stau sa te asculte ?
Glorios ! si cate mii de amarati care castig 5 euro /luna exista pt ca varful piramidei sa ia 2000 euro/luna ?

30 % este comisionul direct. Ia spune putin de cum vine treaba cu 21 %, care se adauga la 30%... Ai ?
   Din nou nu cunosti economia de piata. Daca nu vrei sa faci cumparaturi inteligent, mergi la nu stiu ce magazin (metro, real sau stiu eu mai cite), si te inchesui si te bati pt. niste scaune(am vazut la protv) sau astepti sa vina miezul noptii sa nu mai fie asa nebunie dar nu mai gasesti nimic pe rafturi,iar daca ai gasit ceva il cumperi la mina a 4-a atunci cit crezi ca e pretul real al produsului pe care l-ai cumparat? Unpic de matematica si economie.
    El nu depinde numai de mine cit cistiga un Diamant. Crezi ca el nu a muncit sa ajunga acolo unde e? Si daca mai vrei informatii poti sa afli de pe google. Sa nu spui ca vreau sa te trimit pe site-ul Amway. Gloriosi sunt cei care au reusit si nu sunt putini dar scepticismul romanului si dorinta de imbogatire peste noapte ne face sa uitam ca suntem oameni. Daca romanul a decazut in halul in care nici macar italenii nu ne mai vor atunci pune-ti un semn de intrbare.
    Iti urez sa mai bagi multi bani in buzunarul lui Tiriac, Becali, Copos si muti altora ca doar ei sunt virful piramidei tale.

#27
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View Post934, on Jan 16 2008, 09:12, said:

Faceti si politica?
E mai stabila situatia in Ucraina sau in Chile?
   Eu nu stiu pe ce limba sa mai scriu, poate evreieste. Am spus pe plan politic si nu economic. Stai si analizeaza unpic si daca tot nu ai inteles am sa-ti explic eu. :naughty:

#28
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View Post934, on Jan 16 2008, 09:12, said:

Faceti si politica?
E mai stabila situatia in Ucraina sau in Chile?

Chile din punct de vedere economic sta bine, daca nu stiai. La fel si pe plan politic...

#29
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

View Postrodianaro, on Jan 16 2008, 11:41, said:

Eu nu stiu pe ce limba sa mai scriu, poate evreieste. Am spus pe plan politic si nu economic. Stai si analizeaza unpic si daca tot nu ai inteles am sa-ti explic eu. :naughty:
Aham, si eu la ce plan m-am referit? Am spus politic sau economic?
Mai spune-mi citi oameni trebuie sa ai sub tine ca sa ajungi diamant sau smarald sau la alt nivel.

#30
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007
Toate bune si frumoase ... ca de'h e amway (american way = adica calea lor) !!

Si care e cale americanilor ma intreb? Daca nu pacea in lume - si impunerea democratiei acolo unde este "neaparat" necesar (si prin orice mijloace), prosperitatea, reducerea emisiilor nocive mediului  si ajutorarea tarilor sarace unde inanitia face legea !?

Orice societate cat ar fi ea de dezvoltata, nu are cum sa se mentina asa fara sa aibe "sclavii" ei !~! iar prin acest program, respectiv MLM nu facem altceva decat sa le umplem buzunarele celor din varf, chiar daca ne scot ochii cu cateva exemple care au reusit ~ intradevar, dar ma intreb daca toata lumea ar face ca ei cine ar mai castiga ? unde merge castigu pana la urma ?! ... dar defapt ce ma stresez daca nu ma intereseaza ~ sa-si vinda si sa-si cumpere produsele ei intre ei ... daca ar fi competitive ar fi pline rafturile prin magazine de ele !!!!

Am stat de vorba cu o astfel de persoana din sistem si mi-a zis ca daca imi fac retea nus'h ce bla bla ... cei de sub mine imi aduc 4% din vanzarile lor, fara sa fac nimik, doar ca fac parte din reteaua mea, 'vez-domne, si zic eu pai bine ma ... dar io nu fac parte din reteaua ta? nu trebe sa iei tu aia 4% ?? sau ala deasupra ta?? ~ si asta nu e tot ... persona respectiva mi-a mai explicat cum trebuie sa-i atrag pe "fraieri" in sistem pri a le da cat mai putine detalii ... si era o carte in care iti erau prezentate tot felu de fraze prin care sa ocolesti ~ carte care costa 250 mii ~ bineinteles fara chitanta !!! or in cazu asta putea sa zica si 50 si 100 de lei ca totuna era ... chiar daca nu putea sa coste mai mult de 5 lei pt. ca era o brosura de 10 pagini A5 ....
O alta nedumerire ... in programu respectiv se castiga niste bani !!! or eu stiu ca in orice stat democratic orice ban castigat trebuie impozitat ca asa e mersul treburilor, or aici ma intreb daca cineva ia 500 ~ 1000 ~ 5000 de euro ... plateste ceva impozite? sau eu daca cumpar acel produs primesc o factura sau o chitanta ?

Si inca o intrebare ... acele produse respecta niste norme si standarde, dar sunt si conform cu normele si standerdele romanesti !!??? ~ pentru ca deh' ... une e un Chevrolet facut de americani pentru americani si alta e un chevrolet facut de americani pentru europeni. !!!???

Nu pot sa zic decat ca nu sunt surprins de naivitatea unora ... care vorba aia "poate au mai multa scoala ca mine" !!!

Piata de genu asta a fost si este testata in continuare prin asazisele "legende urbane" ... si imi aduc aminte cand aveam 14~15 ani ... ceva timp dupa '89 cand postele erau invadate de mesaje si scrisori in care pe doua randuri scria ca nus'h cine a visat pe nush' cine si in alte 20 de randuri scria ca daca nu multiplici scrisoarea de 10-20 de ori si sa o trimiti in posta la alticeva iti vei rupe o mana ori un picior ori vei cadea in fund si te vei lovi la cap ~ cum a patit x-ulescu ~ s.a.m.d .... porcheri care vedeam cum prinde la publig si la oameni trecuti de o varsta ... si ma miram cum pot fi asa naivi !!??
azi vedem totfelul de m@iluri si mesaje pe messenger de genu sa trimiti mai departe la nush' cate persoane altfel .....

Dar ... vorba lui Badea : "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postrodianaro, on Jan 16 2008, 11:38, said:

Din nou nu cunosti economia de piata.

...gargara...

Iti urez sa mai bagi multi bani in buzunarul lui Tiriac, Becali, Copos si muti altora ca doar ei sunt virful piramidei tale.
Vreau un mercedes, ma duc la Tiriac
Vreau un teren, ma duc la Becali
Vreau o camera la hotel, ma duc la Copos

Apoi ma duc si ma culc si nu mai am treaba cu ei.

Explica-mi mai bine unde vezi tu piramida, sau te-au spalat aia de tot pe creier la seminarii?

Tu cunosti economia de piata?  :lol: Stii ce vrea consumatorul? Vrea sa cumpere ceva de la tine si apoi sa-l lasi dracu in pace. Si daca e multumit revine el. Nu vrea produsul la pachet cu un job description de sclav (dar prezentat ca o afacere minunata).
Daca te apuci acum de amway, sunt mai multi deasupra ta decat vor fi vreodata sub tine. Ce-i asta, sa bagi bani in buzunare la nshpe insi? Eu stiam ca daca ai afacerea ta nu imparti cu nimeni profiturile, sau eventual cu 1-2 parteneri.

#32
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View Post934, on Jan 16 2008, 12:05, said:

Aham, si eu la ce plan m-am referit? Am spus politic sau economic?
Mai spune-mi citi oameni trebuie sa ai sub tine ca sa ajungi diamant sau smarald sau la alt nivel.

   E acum si biserica s-a bagat in politica, toti fac si sunt interesati de politica vrei nu vrei. Amway e interesata si ea de situatia politica din tara. Spun ca situatia din Israel e nesigura pt. ca aici nu stii cind incepe un razboisi nu stii cind se termina. De exemplu anul 2006 in vara a fost razboi, sunt casatorita si in acel moment aveam doar un copil. Pe toata perioada razboiului eu a trebuit sa merg la servici iar copilul meu la camin(chiar daca din ora in ora sunau sirenele), sotul meu binenteles a fost chemat la razboi, dar sa stii ca la noi la fabrica nu mai era nici un barbat, toti au plecat iar munca lor a trebuit sa o facem noi, femeile. Fara mina de lucru nu s-au putut onora comenzile iar pt. export s-au anulat toate contractele iar fabrica a avut fff mult de suferit. Eu aici vorbesc de o fabrica mare dar prietenul meu care a avut un magazin in Haifa a dat faliment.
De aceea piata este instabila in Israel iar Amway nu vrea sa-si asume asemenea riscuri.

#33
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
pentru loaza care iubeste amway : ia explica un pic cum se trage statul in piept prin neplata impozitelor .. ca uitasi initial . a? facturi , chitante , chestii , prostii? a?
:thumbdown:

#34
Beeba

Beeba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 18.10.2005

View Postrodianaro, on Jan 16 2008, 11:20, said:

Cred ca nu m-ai inteles sau nu vrei sau chiar nu intelegi limba romana. Noi nu suntem comis-voiajori poate vrei sa crez poate nu dar cu atit mai putin imi pasa ce crezi. Iar probabil daca tu ai fii mai informat atunci m-as retrage din discutie dar vad ca sunteti ffff prost informati de aceea nu vad dece tot incerc sa lamuresc niste oameni care de fapt nu vor sa fie lamuriti.
Amwai nu este o "retea" ci o corporatie, nu este piramidala (daca tu nu stiai retelele piramidale sunt ilegale iar Amway e cit se poate de legal), ci un MLM.
  Domnul meu nu mai traiesti in comunism acum e capitalism. Cind mergi la magazin cit comision crezi ca platesti? Informeaza-te si dupa aceea mai vorbim. Iar pt. cinste de a te uita in gura la o vinzatoare de la oricare magazin, moll, sau ce vrei tu alege, cit comision crezi ca paltesti? Din pacate cu partea economica stai fff prost invata si revin-o dupa aceea.


Da, da, siguuurrr. Asa zic si aia de la Delphin, si aia de la Herbal Life. Pacat ca dupa atatea tzepe(vezi CARITAS, marea tzeapa, FNI...) oamenii mai pot fii inca prostiti foarte usor.Cat despre spalat de creier, reusesc numai la cei cu un strat ffff subtire de materie cenusie.

#35
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View PostBismarck, on Jan 16 2008, 12:19, said:

Toate bune si frumoase ... ca de'h e amway (american way = adica calea lor) !!

Si care e cale americanilor ma intreb? Daca nu pacea in lume - si impunerea democratiei acolo unde este "neaparat" necesar (si prin orice mijloace), prosperitatea, reducerea emisiilor nocive mediului  si ajutorarea tarilor sarace unde inanitia face legea !?

Orice societate cat ar fi ea de dezvoltata, nu are cum sa se mentina asa fara sa aibe "sclavii" ei !~! iar prin acest program, respectiv MLM nu facem altceva decat sa le umplem buzunarele celor din varf, chiar daca ne scot ochii cu cateva exemple care au reusit ~ intradevar, dar ma intreb daca toata lumea ar face ca ei cine ar mai castiga ? unde merge castigu pana la urma ?! ... dar defapt ce ma stresez daca nu ma intereseaza ~ sa-si vinda si sa-si cumpere produsele ei intre ei ... daca ar fi competitive ar fi pline rafturile prin magazine de ele !!!!

Am stat de vorba cu o astfel de persoana din sistem si mi-a zis ca daca imi fac retea nus'h ce bla bla ... cei de sub mine imi aduc 4% din vanzarile lor, fara sa fac nimik, doar ca fac parte din reteaua mea, 'vez-domne, si zic eu pai bine ma ... dar io nu fac parte din reteaua ta? nu trebe sa iei tu aia 4% ?? sau ala deasupra ta?? ~ si asta nu e tot ... persona respectiva mi-a mai explicat cum trebuie sa-i atrag pe "fraieri" in sistem pri a le da cat mai putine detalii ... si era o carte in care iti erau prezentate tot felu de fraze prin care sa ocolesti ~ carte care costa 250 mii ~ bineinteles fara chitanta !!! or in cazu asta putea sa zica si 50 si 100 de lei ca totuna era ... chiar daca nu putea sa coste mai mult de 5 lei pt. ca era o brosura de 10 pagini A5 ....
O alta nedumerire ... in programu respectiv se castiga niste bani !!! or eu stiu ca in orice stat democratic orice ban castigat trebuie impozitat ca asa e mersul treburilor, or aici ma intreb daca cineva ia 500 ~ 1000 ~ 5000 de euro ... plateste ceva impozite? sau eu daca cumpar acel produs primesc o factura sau o chitanta ?

Si inca o intrebare ... acele produse respecta niste norme si standarde, dar sunt si conform cu normele si standerdele romanesti !!??? ~ pentru ca deh' ... une e un Chevrolet facut de americani pentru americani si alta e un chevrolet facut de americani pentru europeni. !!!???

Nu pot sa zic decat ca nu sunt surprins de naivitatea unora ... care vorba aia "poate au mai multa scoala ca mine" !!!

Piata de genu asta a fost si este testata in continuare prin asazisele "legende urbane" ... si imi aduc aminte cand aveam 14~15 ani ... ceva timp dupa '89 cand postele erau invadate de mesaje si scrisori in care pe doua randuri scria ca nus'h cine a visat pe nush' cine si in alte 20 de randuri scria ca daca nu multiplici scrisoarea de 10-20 de ori si sa o trimiti in posta la alticeva iti vei rupe o mana ori un picior ori vei cadea in fund si te vei lovi la cap ~ cum a patit x-ulescu ~ s.a.m.d .... porcheri care vedeam cum prinde la publig si la oameni trecuti de o varsta ... si ma miram cum pot fi asa naivi !!??
azi vedem totfelul de m@iluri si mesaje pe messenger de genu sa trimiti mai departe la nush' cate persoane altfel .....

Dar ... vorba lui Badea : "Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"
          Cred ca nu ai citit tot ce am scris mai sus, ceea ce fac americanii e problema lor ceea ce fac nemtii, unghurii, cehi... etc, e tot problema lor dar ceea ce produc poate imi place si il cumpar, dar niciodata nu vei gasi produse amway pe rafturi pt. ca e MLM si atita timp cit sunt incintata de produsele lor atunci e important sa stiu cum pot sa le iau mai ieftin si mai usor. Cit crezi ca ar costa o pasta de dinti daca ar fii etalata pe toate rafturile magazinelor din tara? Mult fff mult.
         Eu incerc sa va inteleg, cind mergi la gradinita mama ta trebuie sa-ti cumpere plastelina si acuarele, sa-ti dezvolti imaginatia,cind mergi la scoale trebuie sa-ti cumperi carti, caiete, creioane, pix, stilou...sa poti invata sa scrii si sa citesti cind ajungi la facultate, trebuie sa cumperi toate cartile pe care profesorul tau le-a publicat, iar tu te plingi de 250 de mii de lei pt. a te informa despre ceva care s-ar putea sa te interesze pe viitor, ca de exemplu sa nu trebuiasca sa ma intrebi pe mine cum merge acest sistem sau ca e piramidal sau nu sau ca daca se primeste o chtanta de facturare sau nu.
          Asta e ROMANUL si nu tara e de vina, ca vorbiti fara sa fiti informati.

#36
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

View Postsolitudes, on Jan 16 2008, 13:01, said:

pentru loaza care iubeste amway : ia explica un pic cum se trage statul in piept prin neplata impozitelor .. ca uitasi initial . a? facturi , chitante , chestii , prostii? a?
:thumbdown:
     Se pare ca tu pe tine nu te iubesti pt. ca eu sunt om ca si tine iar mie te-ai adresat nu tocmai uman. Te rog fff mult pune mina pe o carete, citeste informeazate iar dupa aceea poti sa suni la fisc sa verifice sediul firmei, am sa-ti dau adresa sa-ti fie cit se poate de usor Amway romania Marketing S.R.L  str. Banu Antonache, Nr. 40-44, et.5 Sector 1 Bucuresti, si sa-i acuzi de ... ce vrei tu.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate