Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Amway

- - - - -
  • Please log in to reply
341 replies to this topic

#1
papillon

papillon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 20.08.2006
Buna

     Zilele trecute ma anunta o colega ca e cinvea care doreste neaparat sa vb cu mine,ca tot venit pe la birou in ultimele zile si ca nu vrea sa ii spuna despre ce e vb exact dar ca e vb despre o propunere de afaceri.Eu sunt un tip foarte ocupat si persoana respectiva a insistat sa i se faca o programare insa eu nu lucrez cu programari ..ma rog in cele din urma ajunge la mine omul dupa ce a insistat atat de mult ca mi-a fost mie rusine sa il mai refuz ...Imbracat bine cu convingere se apuca sa imi explice de un sistem extraordinar despre  ce oportunitate extraordinara imi ofera el si ce sansa am sa imi schimb viata .ii spun ca sunt multumit de viata mea si ca nu am de gand sa mi-o schimb .insista ca tre sa vin la nush ce prezentare si ca am ocazia sa fac o groaza de bani fara sa muncesc prea mult .Il intreb ce cauta la mine in birou daca sistemul din care face el parte e atat de bun si daca el a facut atat de multi bani .Se pierde nu stie ce sa mai zica dar toarna despre ce idee extraordinara voi auzi .il iau mai tare si aflu ca e vb de amway.ii spun ca nu ma intereseaza ca am studiat in studentie sistemul si mi se pare greoi si de asemenea ca personal consider ca sunt mule moduri mult mai usoare si mai eficiente de a face bani decat de a crea un networking stupid in care sa vand pasta de dinti .el imi spune ca poate ca nu am inteles ,insista se agita imi toarna cum ca ratez sansa vietii mele bla bla .mai rau ca sectele alea care trag de tine sa te converteasca .imi aduc aminte ca o stiu pe una de cativa ani care era foarte convinsa de sistem.o sun de curiozitate sa aflu daca e tot asa de convinsa .ii povestesc pe scurt si o aud cum incepe sa turuie .dupa atatia ani era mai fanatica .il dau pe ala la telefon se iau la cearta intre ei pentru mine .rad ce rad pana il dau pe obsedat afara din birou .

dar ma intreb ce naiba e cu astia frate ? pe ce planeta traiesc ? sunt ca sectantii indoctrinati si robotizati la maxim ...absolut convinsi ca ei detin adevarul asuprem reteta suprema de a face bani .tipa de exemplu de atatia ani in amway si este tot un functionar amarat la stat .un alt prieten de=al meu m-a anuntat ca si pe el l-au contactat .de unde au ei date deastea despre oameni,functii si de unde insistenta asta ?

:o

#2
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

 papillon, on Dec 16 2007, 21:35, said:

Buna

     Zilele trecute ma anunta o colega ca e cinvea care doreste neaparat sa vb cu mine,ca tot venit pe la birou in ultimele zile si ca nu vrea sa ii spuna despre ce e vb exact dar ca e vb despre o propunere de afaceri.Eu sunt un tip foarte ocupat si persoana respectiva a insistat sa i se faca o programare insa eu nu lucrez cu programari ..ma rog in cele din urma ajunge la mine omul dupa ce a insistat atat de mult ca mi-a fost mie rusine sa il mai refuz ...Imbracat bine cu convingere se apuca sa imi explice de un sistem extraordinar despre  ce oportunitate extraordinara imi ofera el si ce sansa am sa imi schimb viata .ii spun ca sunt multumit de viata mea si ca nu am de gand sa mi-o schimb .insista ca tre sa vin la nush ce prezentare si ca am ocazia sa fac o groaza de bani fara sa muncesc prea mult .Il intreb ce cauta la mine in birou daca sistemul din care face el parte e atat de bun si daca el a facut atat de multi bani .Se pierde nu stie ce sa mai zica dar toarna despre ce idee extraordinara voi auzi .il iau mai tare si aflu ca e vb de amway.ii spun ca nu ma intereseaza ca am studiat in studentie sistemul si mi se pare greoi si de asemenea ca personal consider ca sunt mule moduri mult mai usoare si mai eficiente de a face bani decat de a crea un networking stupid in care sa vand pasta de dinti .el imi spune ca poate ca nu am inteles ,insista se agita imi toarna cum ca ratez sansa vietii mele bla bla .mai rau ca sectele alea care trag de tine sa te converteasca .imi aduc aminte ca o stiu pe una de cativa ani care era foarte convinsa de sistem.o sun de curiozitate sa aflu daca e tot asa de convinsa .ii povestesc pe scurt si o aud cum incepe sa turuie .dupa atatia ani era mai fanatica .il dau pe ala la telefon se iau la cearta intre ei pentru mine .rad ce rad pana il dau pe obsedat afara din birou .

dar ma intreb ce naiba e cu astia frate ? pe ce planeta traiesc ? sunt ca sectantii indoctrinati si robotizati la maxim ...absolut convinsi ca ei detin adevarul asuprem reteta suprema de a face bani .tipa de exemplu de atatia ani in amway si este tot un functionar amarat la stat .un alt prieten de=al meu m-a anuntat ca si pe el l-au contactat .de unde au ei date deastea despre oameni,functii si de unde insistenta asta ?

:o
mai e un topic despre amway pe undeva p'aci

#3
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005
Sunt chiar mai multe. In curand o sa apara si sectantii Amway, care o sa inceapa sa-si turuie balivernele...

#4
Delfinas_Vero

Delfinas_Vero

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 10.12.2007
O experienta degenu asta am avut si eu cu cei de la amway. Mi se pare foarte curios de unde au ei date de contact despre oamenii pe care vor sa-i racolaze in reteaua lor idioata. Au o atata logoree pe ei de te intrebi: oare mai pot vorbi? Mie mi-a oferit ala casete sa ascult despre afacerea asta. In opinia lor e nemaipomenita, extraordinara. Pana la urma l-am lasat cu ochii in soare, caci de vorba buna nu a inteles omu ca nu ma intereseaza afacerea lui.
Ce m-a deranjat pe mine cel mai tare la el, e faptul ca l-am intrebat din start daca este vorba despre amway si a mintit cu nerusinare. Au niste scoruri la produse lor de te apuca durerea de cap.

#5
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008
Buna
     Zilele trecute ma anunta o colega ca e cinvea care doreste neaparat sa vb cu mine,ca tot venit pe la birou in ultimele zile si ca nu vrea sa ii spuna despre ce e vb exact dar ca e vb despre o propunere de afaceri.Eu sunt un tip foarte ocupat si persoana respectiva a insistat sa i se faca o programare insa eu nu lucrez cu programari ..ma rog in cele din urma ajunge la mine omul dupa ce a insistat atat de mult ca mi-a fost mie rusine sa il mai refuz ...Imbracat bine cu convingere se apuca sa imi explice de un sistem extraordinar despre  ce oportunitate extraordinara imi ofera el si ce sansa am sa imi schimb viata .ii spun ca sunt multumit de viata mea si ca nu am de gand sa mi-o schimb .insista ca tre sa vin la nush ce prezentare si ca am ocazia sa fac o groaza de bani fara sa muncesc prea mult .Il intreb ce cauta la mine in birou daca sistemul din care face el parte e atat de bun si daca el a facut atat de multi bani .Se pierde nu stie ce sa mai zica dar toarna despre ce idee extraordinara voi auzi .il iau mai tare si aflu ca e vb de amway.ii spun ca nu ma intereseaza ca am studiat in studentie sistemul si mi se pare greoi si de asemenea ca personal consider ca sunt mule moduri mult mai usoare si mai eficiente de a face bani decat de a crea un networking stupid in care sa vand pasta de dinti .el imi spune ca poate ca nu am inteles ,insista se agita imi toarna cum ca ratez sansa vietii mele bla bla .mai rau ca sectele alea care trag de tine sa te converteasca .imi aduc aminte ca o stiu pe una de cativa ani care era foarte convinsa de sistem.o sun de curiozitate sa aflu daca e tot asa de convinsa .ii povestesc pe scurt si o aud cum incepe sa turuie .dupa atatia ani era mai fanatica .il dau pe ala la telefon se iau la cearta intre ei pentru mine .rad ce rad pana il dau pe obsedat afara din birou .

dar ma intreb ce naiba e cu astia frate ? pe ce planeta traiesc ? sunt ca sectantii indoctrinati si robotizati la maxim ...absolut convinsi ca ei detin adevarul asuprem reteta suprema de a face bani .tipa de exemplu de atatia ani in amway si este tot un functionar amarat la stat .un alt prieten de=al meu m-a anuntat ca si pe el l-au contactat .de unde au ei date deastea despre oameni,functii si de unde insistenta asta ?

:o
[/quote]
Buna
As dorii sa-ti raspund la intrebarile tale care m-au facut de asemenea fff curioasa, oare ce fel de om esti?
Daca cineva e fan-ul echipei Steaua atunci e si el un fanatic sau poate obsedat sau poate chiar un sectant indoctrinat si robotizat la maxim. Dar tu ce esti? Un angajat care isi face treaba care in fiecare zii din saptamina face acelas lucru este apreciat probabil de sef, care citeodata uita cit e ora si el este inca in birou cu oghii in calculator si esti chiar fericit de ceea ce faci... Inseamna ca si tu esti un "indoctrinat si robotizat la maxim" absolut convins ca detii adevarul despre cum se face banii.
Dar tu te poti lauda pt. ca lucrezi la patron nu ca si UNA pe care o cunosti si este "tot un functionar amarat la stat"
Imi pare rau sa aud ca ai facut si o facultate, la felul in care te adresezi unor oameni, sau probabil asta nu se invata in facultate, buna purtare.
Eu cred ca ai uitat de unde vii si de asemenea subalternii tai nu  se bucura de un acelasi tratament ca cei care lucreaza in Amway. Poate tu l-ai tratat cu indiferenta la fel cum iti tratezi colegii dar el incadrul Amway nu intilnesti asa ceva, la fel ca "amarita de functionara", care in cadrul Amway intilneste oameni de calitate. Iar daca spui ca sunt asa de insistenti, dece nu ai stiut nimic de "amarita de functionara " nimic. Probabil pt. ca e fffff INSISTENTA.
Iar NOI cei din Amway traim pe Terra, poate tu nu, unde luam in considerare pe oricine si orice. ORICINE: Nu conteaza statutul social ci sa fie cinstit, nu conteaza studiile ci sa vrea sa reuseasca, nu conteaza etnia ci sa fii om... ORICE: Respecta natura si o protejaza. Probabil ai fii stiut daca l-ai fii ascultat pe reprezantantul Amway.
As avea multe altele sa-ti spun dar nu vreau sa fiu prea insistenta
Cu respect Marina Anamaria, Israel

#6
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007

 rodianaro, on Jan 10 2008, 16:21, said:

Buna
As dorii sa-ti raspund la intrebarile tale care m-au facut de asemenea fff curioasa, oare ce fel de om esti?
Daca cineva e fan-ul echipei Steaua atunci e si el un fanatic sau poate obsedat sau poate chiar un sectant indoctrinat si robotizat la maxim. Dar tu ce esti? Un angajat care isi face treaba care in fiecare zii din saptamina face acelas lucru este apreciat probabil de sef, care citeodata uita cit e ora si el este inca in birou cu oghii in calculator si esti chiar fericit de ceea ce faci... Inseamna ca si tu esti un "indoctrinat si robotizat la maxim" absolut convins ca detii adevarul despre cum se face banii.
Dar tu te poti lauda pt. ca lucrezi la patron nu ca si UNA pe care o cunosti si este "tot un functionar amarat la stat"
Imi pare rau sa aud ca ai facut si o facultate, la felul in care te adresezi unor oameni, sau probabil asta nu se invata in facultate, buna purtare.
Eu cred ca ai uitat de unde vii si de asemenea subalternii tai nu  se bucura de un acelasi tratament ca cei care lucreaza in Amway. Poate tu l-ai tratat cu indiferenta la fel cum iti tratezi colegii dar el incadrul Amway nu intilnesti asa ceva, la fel ca "amarita de functionara", care in cadrul Amway intilneste oameni de calitate. Iar daca spui ca sunt asa de insistenti, dece nu ai stiut nimic de "amarita de functionara " nimic. Probabil pt. ca e fffff INSISTENTA.
Iar NOI cei din Amway traim pe Terra, poate tu nu, unde luam in considerare pe oricine si orice. ORICINE: Nu conteaza statutul social ci sa fie cinstit, nu conteaza studiile ci sa vrea sa reuseasca, nu conteaza etnia ci sa fii om... ORICE: Respecta natura si o protejaza. Probabil ai fii stiut daca l-ai fii ascultat pe reprezantantul Amway.
As avea multe altele sa-ti spun dar nu vreau sa fiu prea insistenta
Cu respect Marina Anamaria, Israel


foarte interesant faptul ca v-ati inregistrat pe forum doar pentru a o replica. Cred ca ar fi trebuit sa nu o faceti pentru ca sunt si alte topicuri despre Amway, despre cum te atrag in cursa pentru ca in fond si la urma urmei, asta este Amway. Nu este nevoie sa va obositi sa imi dati raspuns. Intr-adevar initiatorul topicului a comis si el greseli la cum l-a dat afara, dar cum altfel sa reactionezi cand un reprezentat amway se tine de tine ca raia? Si-a pierdut rabdarea; asa cum ar fi facut oricine altcineva in locul lui.Adevarul in cea mai stara pura se afla in cuvintele "ce cauta la mine in birou daca sistemul din care face el parte e atat de bun si daca el a facut atat de multi bani "; dar asta este doar varful icebergului.

#7
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

 rodianaro, on Jan 10 2008, 16:21, said:

Buna
As dorii sa-ti raspund la intrebarile tale care m-au facut de asemenea fff curioasa, oare ce fel de om esti?
Daca cineva e fan-ul echipei Steaua atunci e si el un fanatic sau poate obsedat sau poate chiar un sectant indoctrinat si robotizat la maxim. Dar tu ce esti? Un angajat care isi face treaba care in fiecare zii din saptamina face acelas lucru este apreciat probabil de sef, care citeodata uita cit e ora si el este inca in birou cu oghii in calculator si esti chiar fericit de ceea ce faci... Inseamna ca si tu esti un "indoctrinat si robotizat la maxim" absolut convins ca detii adevarul despre cum se face banii.
Dar tu te poti lauda pt. ca lucrezi la patron nu ca si UNA pe care o cunosti si este "tot un functionar amarat la stat"
Imi pare rau sa aud ca ai facut si o facultate, la felul in care te adresezi unor oameni, sau probabil asta nu se invata in facultate, buna purtare.
Eu cred ca ai uitat de unde vii si de asemenea subalternii tai nu  se bucura de un acelasi tratament ca cei care lucreaza in Amway. Poate tu l-ai tratat cu indiferenta la fel cum iti tratezi colegii dar el incadrul Amway nu intilnesti asa ceva, la fel ca "amarita de functionara", care in cadrul Amway intilneste oameni de calitate. Iar daca spui ca sunt asa de insistenti, dece nu ai stiut nimic de "amarita de functionara " nimic. Probabil pt. ca e fffff INSISTENTA.
Iar NOI cei din Amway traim pe Terra, poate tu nu, unde luam in considerare pe oricine si orice. ORICINE: Nu conteaza statutul social ci sa fie cinstit, nu conteaza studiile ci sa vrea sa reuseasca, nu conteaza etnia ci sa fii om... ORICE: Respecta natura si o protejaza. Probabil ai fii stiut daca l-ai fii ascultat pe reprezantantul Amway.
As avea multe altele sa-ti spun dar nu vreau sa fiu prea insistenta
Cu respect Marina Anamaria, Israel


am mai auzit aceasta melodie. Cred ca e un fel de laitmotiv, absolut toti amweistii vin cu aceeasi melodie: ce nefericiti is aia cu serviciu, ce fericiti suntem noi ca suntem liberi. Bleah :rolleyes:

#8
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

 romaximusro, on Jan 11 2008, 19:03, said:

am mai auzit aceasta melodie. Cred ca e un fel de laitmotiv, absolut toti amweistii vin cu aceeasi melodie: ce nefericiti is aia cu serviciu, ce fericiti suntem noi ca suntem liberi. Bleah :rolleyes:

eu nu afirm si nu confirm, sunt unii nefericiti de munca lor si sunt alti fericiti, cum este si domnul "papillon" asa cum afirma si el. Ceea ce ma deranjat, a fost modul de exprimare la adresa unor oameni care muncesc. Probabil asa este romanul, intodeauna se uita la cum esti imbracat,  ce masina ai si cu ce te ocupi. Daca nu esti la nivelul asteptarilor atunci esti doar un "amarit". Sa stii ca acel domn care a intrat la el in birou "bine imbracat", nu a pierdut nimic ci a facut un pas inainte si cred ca va ajunge departe, daca nu a ajuns deja.  
Succes

#9
kaspersky

kaspersky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 12.08.2004
De obicei toti acesti domni/doamne de amway sint "bine imbracati" cind vin la o astfel de prezentare. Eu am asistat la citeva astfel de prezentari cind eram student, de fiecare data cind am fost invitat: "Vino, o sa-ti prezentam o afacere de megasucces!". Cind ii intrebai care e treaba, lasa ca vii si vezi  :D . Pe vremea aceea nici nu era Amway in Romania ci toate produsele se aduceau din Ungaria. Se prezenta frumos pe hirtie schema, cum iti faci tu reteaua, iti gasesti sase ametit, astia la rindul lor fiecare cite sase, etc, si pac, ajungi diamant, rubin sau cum mama ma-sii le ziceau  :lol: . Daca ii luai la 11 m dadeau din colt in colt. Pe mine ma distra, ca la fecare prezentare de asta mai bagau si ceva bla bla despre super produsele lor. La primele doua era povestea: "Si ca sa vedeti ce mi s-a intimplat! Ma duc io cu costumul asta bengos care e pe mine si cu prietena la un restaurant ultra smecher. Totul ok, ne simtim bine si vine chelnerul si cind desface sampania imi stropeste costumul. Chelnerul ca, vai domnu' ce ma fac, ma scuzati sa rezolvam cumva incidentul. Asta de colo Lasa baiatu' nu e problem, se intimpla, toata lumea greseste,bla, bla. Si dupa doua zile ce frumos au iesit petele de sampanie, ia vezi nici nu se mai vede urma"  :lol: OK, la a treia prezentare la care luam parte cind a inceput individul povestea, cum ca s-a dus el si cu prietena lui la restaurant, m-am ridicat si i-am zis lu' ala: "Da domle, stiu, si v-a stropit chelneru' cu sampania si ati scos petele, nu?" Ala, s-a uitat contrariat si a biiguit: "Da, da, de unde stiti?". Am crezut ca mor de ris, am plecat si i-am lasat sa ameteasca alti fraieri.

Va intrebati de unde va stiu numerele de telefon? De la prieteni de ai vostri binevoitori. Astia de fiecare data colectioneaza cite 10, 20 de numere de telefon de la cei care participa la prezentare: "Nu conteaza daca nu deveniti adeptii nostri, dati-ne numere de telefon de la cunoscuti ca poate ei vor sa faca parte din afacere". Cind va suna intrebati-i de unde au numerele, daca nu va spun sa le raspundeti ca nu vreti sa auziti de ei, sa vedeti cum isi dau drumu' la plisc.

Chestia ce-o urasc la indivizii de acest gen e ca daca le spui ca nu esti curios ei tot insista, de parca tu esti obligat sa le asculti taclalele, sint ca riia.

#10
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Ultima oara m-a sunat o tipa si mi-a zis ca ea si cu sotul ei vor sa deschida o firma de distributie si au nevoie de un reprezentant zonal si ca au aflat de mine de la o tipa ca eu sunt un tinar ambitios. Ea si sotul ei au nevoie de un tinar si au de gand sa selecteze cateva persoane si ar vrea sa fie cat mai tinere. O alta chestie care pe mine ma enerveaza la culme este asta: ca mint de ingheata apele.

#11
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Mai e Amway in Israel? Foarte tare, frate. Ce oras?

#12
moro

moro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 302
  • Înscris: 17.11.2005

 kaspersky, on Jan 12 2008, 00:07, said:

Chestia ce-o urasc la indivizii de acest gen e ca daca le spui ca nu esti curios ei tot insista, de parca tu esti obligat sa le asculti taclalele, sint ca riia.
Sunt exact ca sectantii!Pt.mine sunt Martorii lui Amway!

#13
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005
Chiar ma gandeam cat o sa dureze pana unul din sectantii Amway o sa apara pe aici sa-si debiteze "evanghelizarea":
1. Ce bine e sa fii la Amway, cu propria afacere ( eludand ca de fapt nu e afacerea ta, ci esti un simplu comis voiajor, care trebuie sa imbarligi niste fraieri)
2. Ce naspa e sa fii angajat, in opozitie de cat de meserias e de ei, care muncesc doar atat cat vor ( uitand sa spuna ca 95% din comisii voiajori castiga in state sub 500 de dolari/ luna )
3. Ce grozav de ecologice sunt produsele lor, si proprietati miraculoase si nemaiintalnite au.

#14
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

 LoveDemon, on Jan 12 2008, 09:24, said:

Mai e Amway in Israel? Foarte tare, frate. Ce oras?
Amway nu a fost si nu va fii niciodata in Israel "frate". Nazareth Illit

#15
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
@Rodianaro
Poate ne vorbesti si despre cei 95% din comis-voiajorii de state care castiga sub 500 de dolari/luna sau despre reprezentantii Amway din Romania si  cam ce procentaj realizeaza incasari sub ce suma. Ce zici? Eu nu pot sa spun despre cei din Romania ce procentaj castiga sub ce suma pentru ca nu am gasit niciodata niste statistici despre asa ceva si nici nu cred ca voi gasi vreodata. Probabil daca s-ar face asa ceva, multi ar fi descurajati sa mai intre in secta...pardon...sa isi lanseze propria afacere.

#16
rodianaro

rodianaro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 10.01.2008

 aleksutzu07, on Jan 15 2008, 01:54, said:

@Rodianaro
Poate ne vorbesti si despre cei 95% din comis-voiajorii de state care castiga sub 500 de dolari/luna sau despre reprezentantii Amway din Romania si  cam ce procentaj realizeaza incasari sub ce suma. Ce zici? Eu nu pot sa spun despre cei din Romania ce procentaj castiga sub ce suma pentru ca nu am gasit niciodata niste statistici despre asa ceva si nici nu cred ca voi gasi vreodata. Probabil daca s-ar face asa ceva, multi ar fi descurajati sa mai intre in secta...pardon...sa isi lanseze propria afacere.

     Cu cea mai mare placere am sa-ti raspund. Eu personal o statistica nu am facut,  dar probabil in SUA un comis-voiajor cistiga sub 500 de dolari/luna. In Amway nu esti comis-voiajor, nu mergi sa bati din usa in usa cu sacul de produse dupa tine. Comenzile se fac individual, eu nu fac comanda la un produs daca nu am si client la cine sa il vind. In Amway este fff important ca tu sa fii un consumator iar dupa aceea sa stii sa-l recomanzi clientilor in functie de nevoile fiecaruia. In legatura cu statisticile din Romania, nu stiu daca s-au facut dar am sa ma informez. Ca o idee eu la prima cumparatura facuta la Amway am cistigat 650000 de lei, probabil nu e mult la cei care vor sa se imbogateasca peste noapte, dar eu sunt foarte multumita de calitatea produselor. Mama mea dupa un an de activitate cistiga 6000000 lei pe luna, luind in considerare ca pensia ei este de 5000000, cred ca e un venit in plus, nu? Nimeni de la Amway nu iti spune sa renunti la locul tau de munca ci poti sa o faci in paralel. Indrumatorul meu direct, din Romania este "Aur" si are un venit pe luna de 2000 euro dupa 6 ani de activitate, binenteles ca ea nu mai lucreaza ca si chimist la combinat.
     Un reprezentant Amway din Romania cistiga la fel ca cel din SUA, sau la fel ca cel din Germania, 30%din vinzari. Suma minima este de 100 de puncte care echivaleaza  1punct=1,42 euro.
     Oamenii care au intrat in aceasta "secta" sau cum vrei tu sa o numesti, sunt oameni care au stiut ca doar prin munca poti sa ajungi departe, iar cei care nu au avut o suma de bani, destul de considerabila in buzunar, pt. a-asi deschide o afacere pe cont propriu in modul clasic au venit la Amway, sau cei ca mine, pt. produse de calitate.
      Daca mai ai vre-o intrebare cu ceea mai mare placere am sa-ti raspund pro sau contra. :console:

#17
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 rodianaro, on Jan 13 2008, 13:05, said:

Amway nu a fost si nu va fii niciodata in Israel "frate". Nazareth Illit
De ce nu?

#18
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

 934, on Jan 15 2008, 13:26, said:

De ce nu?
am fost si io la o prezentare amway.
concluzia : ma pis pe amway. o hoarda de fricki fricki care s-au chinuit sa imi arate ce viata de caca am avut io pana in ziua in care m-am intalnit cu MAGNIFICA SI SUPERBAREATA sansa amway. noroc ca eram la aia si nu aia la mine. oricum , o structura piramidala de prost gust cu niste produse de un prost gust total la un pret de un prost gust si mai dement.
so..

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate