Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...
 Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit
 I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 

cum scapam de armata?

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
i-am dus de nas 6 ani, dar a trebuit sa o fac ....
daca nu vei face (de ex motive medicale, "faci" de 2 ori hepatita) te vei lovi de kestia asta mereu, nu te vei putea angaja peste tot, etc.

eu spus sa o faci totusi, daca esti baiat destept stai 1 zi in unitate si 6 acasa .

sincer, la mine a mers figura

#20
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
pai trebe dusi de nas pana faci 35 ani ca pe urma ...

zici ca 6 ani o mers faza cu hepatita?

#21
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
1. beti cateva cafele bune inainte de exemenul medical si dati niste ture de spital, astfel incat sa aveti tensiunea si pulsul unui ogar.
2. va faceti bolnavi de ceva naspa (spaga la doctori) :drac:

1+2=inapt medical

3. faceti 2 copii -> tre sa va intretineti familia
4. faceti totusi armata la TR, dar lejer, fara bataie de cap, DACA vorbiti cu mine... :P

#22
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
dar ce la un copil si numai cu mine lucrand sau numai sotia lucrand nu e bun?


si ce tip-uri zici ca ai mai Courage?

#23
HorNet

HorNet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 17.03.2002
Decat sa faci copiii inainte de vreme, mai bine faci armata...

#24
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,670
  • Înscris: 26.11.2001
Daca ai 2 copii esti considerat automat sustinator de familie si nu te iau in armata. Vrei sa moara aia de foame ? :o

#25
TipiTop

TipiTop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 516
  • Înscris: 04.03.2002
oki_doki , faza cu cafeaua merge (au am aplicat-o in ultima instanta, cand deja trebuia sa o fac). Dar asta nu inseamna decat obtinerea statutului de "apt necombatant", adica instructie mai deloc, etc.

2 x hepatita = trecerea in rezerva. dar trebuie sa ai hartii ca ai fost internat etc.... nu e asa usor , hehe

#26
oki_doki

oki_doki

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 28.11.2001
Pana la urma nu ma intereseaza daca nu o fac dar sa am un program lejer, sa pot sa plec cand am nevoie adica in fiecare zii ca armata sa nu imi influenteze nici firma si nici alte probleme care le-as putea avea, sa vin sa dau cu prezenta si pe urma sa mai vin odata sa mai dau cu prezenta si cam atat, hai ca prima luna pana se da cu juramantul mai treaca mearga dar restul 5 macar cu programul de mai sus

#27
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001

Quote

Originally posted by Courage
...........
4. faceti totusi armata la TR, dar lejer, fara bataie de cap, DACA vorbiti cu mine... :P

Uite cum se fac banii pentru site!!!! :drac:  :D

#28
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
mai eu sincer sa fiu scap cu facultatile.... :)
acum sunt la una anu' 4...si ca sa fiu sigur am inceput inca una ...cand scap de aia sunt deja anu 2 la alta..si tot asa..in fond e doar vreo 3-400$/an si scapi de armata si mai ai si o diploma aiurita acolo..cel mai bun aranjament :)

#29
cretze

cretze

    Veteran

  • Grup: Members
  • Posts: 1,129
  • Înscris: 28.11.2001
... man ... revin cu vechea mea interbare ... ce motiv personal as putea avea sa fac armata ??? ... chestia cu barbatu' nu tine, chestia cu patria ;) nu tine ... iar prieteni de-o viata am ... multumesc, nu-mi mai trebuie ... de ce pana mea sa fak o armata de 4/6 luni ( cat o sa mai fie ) ???

Cretze :cya:

#30
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
//Toate posturile OFF-topic au fost sterse//

Menetz - avertisment ! Distreaza-te in alta parte

EndLess Point

#31
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
Ma intreb cand naiba se va introduce serviciul militar pe baza de voluntariat ... ca tot ne amenintza aleshii cu standarde NATO si alte alea!

#32
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
pai vezi ca e o religie, nu stiu care, acuma imi scapa, care, daca te declari ca apartii acelei religii NU TE MAI IAU IN ARMATA !


2. dar e mai periculos, daca nu te-ai dus inca la controlul medical, cand te duci la neuro ... zici ca esti GAY shi nu te mai iau aia in armata ! DAR E PERICULOS, ca se scrie la dosar, shi poate vei avea nevoie vreodata de ceva shi ...

DECAT se faci ce am scris la pct.2 , mai bine armata !

#33
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
heh...si tu chiar crezi ca vii si declari "eu sunt martor al lui Iehova" or something si ei imediat sunt dispusi sa te creada pe cuvant ? :)
La fel si Gay... poate te pun aia sa dovedesti acolo sa vad ce-ti tresare inima de emotie ;->

#34
bibicu

bibicu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,341
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by cretze
... man ... revin cu vechea mea interbare ... ce motiv personal as putea avea sa fac armata ??? ... chestia cu barbatu' nu tine, chestia cu patria ;) nu tine ... iar prieteni de-o viata am ... multumesc, nu-mi mai trebuie ... de ce pana mea sa fak o armata de 4/6 luni ( cat o sa mai fie ) ???  

Cretze :cya:

Nu ai nici un motiv. E pur si simplu pierdere de vreme. Eu acolo am invatat sa injur :D . Multi (fosti) colegi acolo au devenit alcoolici cronici. Acolo au invatat multi si CUM sa FURE... :D ca norocul ultimele 2 invataturi nu s-au lipit si de mine :drac:  :D

Asa ca daca ai posibilitatea sa o eviti, fa-o :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate