Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

Tabla INOX

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
ionut_jakal

ionut_jakal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 05.03.2007
Salutare tuturor!
Am o mica problema. Caut de cateva zile o bucata/foaie de 1-2 maxim 3 mp de tabla de inox de minim 0.7 mm grosime.
Din cate stiu si am cautat prin ofertele magazinelor... la metro praktiker bricostore nu au decat tabla normala, galvanizata si zincata. Unde pot sa gasesc astfel de tabla?
Tabla a fost primul lucru pe care l-am cautat, dar mai caut si cateva suruburi de inox, si o bucata de plexiglas de maxim 1000x1000mm, la grosime nu conteaza prea mult, si o bucata de teava de PVC sau de plexic(de preferat cea de plexic dar iarasi greu de gasit)... si nu stiu daca are prin magazinele enumerate mai sus gasesc...
Cunoasteti astfel de magazine unde au si preturi cat de cat accesibile? Tin sa precizez ca sunt din Ploiesti ca sa nu imi recomandati magazine foarte indepartate.
Poate aveti chiar voi pe acasa astfel de materiale pe acasa ...nu se stie niciodata. biggrin.gif biggrin.gif
Astept parerile voastre.

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Tabla de inox nu se prea comercializeaza in magazine pt ca se cumpara f rar , necesita multa atentie si scule profesionale pt prelucrare ( sudura , ondulare , indoire , gaurire). Daca era vorba de o dimensiune mai mica i-ti ziceam sa cauti la REMAT ( centru de valorificarea fierului vechi) acolo se poate cumpara la pretul de 3 ron/kg . Sunt firme specializate care vind asa ceva , dar cu manopera cu tot . La noi in Cluj sunt depozite care comercializeaza si tabla foaie , dar este in Cluj  :rolleyes:

#3
ciocris

ciocris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 20.07.2007

View Postionut_jakal, on Dec 14 2007, 09:52, said:

Salutare tuturor!
Am o mica problema. Caut de cateva zile o bucata/foaie de 1-2 maxim 3 mp de tabla de inox de minim 0.7 mm grosime.
Din cate stiu si am cautat prin ofertele magazinelor... la metro praktiker bricostore nu au decat tabla normala, galvanizata si zincata. Unde pot sa gasesc astfel de tabla?
Tabla a fost primul lucru pe care l-am cautat, dar mai caut si cateva suruburi de inox, si o bucata de plexiglas de maxim 1000x1000mm, la grosime nu conteaza prea mult, si o bucata de teava de PVC sau de plexic(de preferat cea de plexic dar iarasi greu de gasit)... si nu stiu daca are prin magazinele enumerate mai sus gasesc...
Cunoasteti astfel de magazine unde au si preturi cat de cat accesibile? Tin sa precizez ca sunt din Ploiesti ca sa nu imi recomandati magazine foarte indepartate.
Poate aveti chiar voi pe acasa astfel de materiale pe acasa ...nu se stie niciodata. biggrin.gif biggrin.gif
Astept parerile voastre.
Tabla inox gasiti la ITALINOX  http://www.italinoxromania.ro iar plexiglas la MONS MEDIUS http://www.monsmedius.ro/placi.html.

#4
Dan Teodorescu

Dan Teodorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.12.2005
Si eu caut aceleasi chestii pentru acelasi lucru (hho). Daca te-ai apucat de treaba hai sa ne sfatuim si sa ne ajutam un pic. Si eu lucrez la acelasi lucru ca si tine.

Edited by adi_master, 18 September 2008 - 09:58.
Astfel de cereri se fac in privat PM


#5
bayetas

bayetas

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.10.2008

View PostDan Teodorescu, on Sep 17 2008, 23:34, said:

Si eu caut aceleasi chestii pentru acelasi lucru (hho). Daca te-ai apucat de treaba hai sa ne sfatuim si sa ne ajutam un pic. Si eu lucrez la acelasi lucru ca si tine.

la aceasi chestie lucrez si eu (HHO) si daca ati fi de acord vreau sa ma bag si eu dar pana sa incep am sa ma mai documentez

#6
strelka

strelka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 22.06.2008
Incearca la Baduc

Edited by adi_master, 02 November 2008 - 12:40.
e de ajuns un nume.


#7
interimaru

interimaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 13.06.2008

View Postionut_jakal, on Dec 14 2007, 12:52, said:

Salutare tuturor!
Am o mica problema. Caut de cateva zile o bucata/foaie de 1-2 maxim 3 mp de tabla de inox de minim 0.7 mm grosime.
Din cate stiu si am cautat prin ofertele magazinelor... la metro praktiker bricostore nu au decat tabla normala, galvanizata si zincata. Unde pot sa gasesc astfel de tabla?
Tabla a fost primul lucru pe care l-am cautat, dar mai caut si cateva suruburi de inox, si o bucata de plexiglas de maxim 1000x1000mm, la grosime nu conteaza prea mult, si o bucata de teava de PVC sau de plexic(de preferat cea de plexic dar iarasi greu de gasit)... si nu stiu daca are prin magazinele enumerate mai sus gasesc...
Cunoasteti astfel de magazine unde au si preturi cat de cat accesibile? Tin sa precizez ca sunt din Ploiesti ca sa nu imi recomandati magazine foarte indepartate.
Poate aveti chiar voi pe acasa astfel de materiale pe acasa ...nu se stie niciodata. biggrin.gif biggrin.gif
Astept parerile voastre.

salut,daca mai ai nevoie de plexiglas sau tabla...spune,desi cred ca ai facut rost pana acum.

#8
mariustiberiu

mariustiberiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.12.2008

View Postinterimaru, on Dec 11 2008, 23:00, said:

salut,daca mai ai nevoie de plexiglas sau tabla...spune,desi cred ca ai facut rost pana acum.
Si eu doresc tabla de inox...dami un e-mail la [email protected]
Eventual lasa-mi si un nr de tel..........mersi

#9
Dan Teodorescu

Dan Teodorescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 30.12.2005

View Postinterimaru, on 11th December 2008, 23:00, said:

salut,daca mai ai nevoie de plexiglas sau tabla...spune,desi cred ca ai facut rost pana acum.
Salut,
Te rog ajuta-ma cu un sfat; de unde pot gasi si eu tabla de inox? Sunt interesat tot pt hho; studiez de mult problema si a cam venit timpul sa ma apuc de treaba, numai ca nu stiu de unde sa iau inox, cica ar trebui un anume tip de inox si anume 316L.
Multumesc anticipat;
adresa mea: [email protected]

#10
spyros

spyros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 16.12.2007
Ce este acest "hho"?

#11
GoranMortok

GoranMortok

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.09.2009

View Poststrelka, on 2nd November 2008, 04:39, said:

Incearca la Baduc
Si eu incerc sa fac o" celula hho"  ,,am fost la Baduc sa caut inox .. am gasit dar nu mai subtire de 2mm.. si nu cred ca este rezsient la coroziune.. daca gasesti undeva te rog sa postezi... multumesc

#12
cornelius1949

cornelius1949

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 10.10.2007
Saptamana trecuta am cumparat 2 table inox gr. 0.8 de la Direct-Line Inox. Au o oferta buna si preturi accesibile. Am dat pe o buc. de tabla de 0,8x1000x2000 aprox.190RON. Am nevoie de un sudor in argon. Multumesc!

#13
agozoli

agozoli

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2010
Buna!!!
daca stie cineva in Cluj de unde pot cumpara tabla de inox pt hho.Multumesc :worthy:

#14
cristi_muresan

cristi_muresan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.03.2009
Si eu caut tot in cluj, tot pentru generator de hidrogen cu celula uscata

#15
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
Stiu ca generarea de hidrogen papa mult curent. Nu cumva dai mere pe pere si iesi chiar in dezavantaj?

#16
no11a

no11a

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.05.2011
buna am si eu doua coli de tablade inox de 2500x1250x4mm  cam cu cat sa le vand un 500 de euro ar ajunge

Edited by no11a, 08 April 2012 - 14:02.


#17
ErolP

ErolP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 09.05.2009

View Postno11a, on 8th April 2012, 15:02, said:

buna am si eu doua coli de tablade inox de 2500x1250x4mm  cam cu cat sa le vand un 500 de euro ar ajunge

Salut,
mai este de actualitate tabla de inox ?

#18
sandrino

sandrino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 31.07.2007

View PostErolP, on 12th August 2012, 19:56, said:

Salut,
mai este de actualitate tabla de inox ?


Nu mai este probabil, dar daca gasesti vreau si eu !

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate