Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Intalniri fotografi - Timisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
1627 replies to this topic

#19
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
sal, eu am trimis PM  lui mrdobanda, sydneyaus2005 si lui dentaprod (care nu stiu daca e din timi dar asa a sugerat parca ??).
Am stabilit toti sa ne intalnim la Poli-Urziceni ca sa combinam mai multe genuri de fotografie intr-0 seara. Eu am propus sa ne vedem in fata magazinului Novatim la ora 19-45. De asemenea am insistat sa nu scoateti camerele foto la vedere si sa fotografiati suporteri inainte sa intram pe stadion ( in cazul in care e cordon de securitate si ne tin afara pana incepe meciul)  intrucat o sa fiti etichetati automat drept presa si probabil o sa aveti necazuri (am asistat la o bataie zdravana primita de un reprezentant al presei de la un canal mare de televiziune care incerca sa filmeze/pozeze suporterii).

Daca aveti alte propuneri sunteti bineveniti daca nu, pe luni seara.

Edited by nicolaie, 02 March 2008 - 00:46.


#20
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

View Postnicolaie, on Mar 2 2008, 00:45, said:

sal, eu am trimis PM  lui mrdobanda, sydneyaus2005 si lui dentaprod (care nu stiu daca e din timi dar asa a sugerat parca ??).
Am stabilit toti sa ne intalnim la Poli-Urziceni ca sa combinam mai multe genuri de fotografie intr-0 seara. Eu am propus sa ne vedem in fata magazinului Novatim la ora 19-45. De asemenea am insistat sa nu scoateti camerele foto la vedere si sa fotografiati suporteri inainte sa intram pe stadion ( in cazul in care e cordon de securitate si ne tin afara pana incepe meciul)  intrucat o sa fiti etichetati automat drept presa si probabil o sa aveti necazuri (am asistat la o bataie zdravana primita de un reprezentant al presei de la un canal mare de televiziune care incerca sa filmeze/pozeze suporterii).

Daca aveti alte propuneri sunteti bineveniti daca nu, pe luni seara.

Daca e urat afara nu are rost. Eu nu ies cu aparatu pe umiditate mare ( mai ales ploaie   :lol: ) . Sunt toate sansele ca pe luni sa fie la fel de urat. In cazul asta stabilim o alta data. Sa se faca frumos afara, doar n-o sa mergem la pozat pe vreme urata.  :mellow:

#21
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007
[quote name='mrdobanda' date='Mar 2 2008, 10:38' post='4173081']
Daca e urat afara nu are rost. Eu nu ies cu aparatu pe umiditate mare ( mai ales ploaie   :lol: ) . Sunt toate sansele ca pe luni sa fie la fel de urat. In cazul asta stabilim o alta data. Sa se faca frumos afara, doar n-o sa mergem la pozat pe vreme urata.  

Sunt de aceiasi parere.

#22
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
se intelege ca daca e umed nu imi scot jucaria la plimbare. cei cu K10D rad pe sub mustati acum. :smoke:

#23
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007
Ce pot sa spun, faina intalnirea asta a fotografilor amatori din Timisoara. Ne-am strans intr-un numar FOARTE MARE de 2 adica eu si nicolaie care a avut si amabilitatea de a aduce o geanta de "scule" ca sa le vedem si noi, adica eu.
Numai bine Fotografilor amatori. poate poate data viitoare vom fi mai  multi dar cum a aincept ma indoiesc!!!!

#24
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
:) sunt sigur ca a fost o problema de identificare la mijloc. poate de vina am fost eu cand am zis sa ne intalnim in fata la Novatim. cine putea sa stie ca acolo o sa se adune si jumatate din galerie :P. poate facem una mai pe lumina, nu de alta dar macar sa ne recunoastem.

#25
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Scuze ca n-am putut veni, mi s-a schimbat orarul si am avut seminarii pana la 8.

#26
alexis4tm

alexis4tm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,393
  • Înscris: 21.02.2007
maybe next time. Poate pana data viitoare imi vine si mie d80-ul, ca asa cu 6500fd nu prea aveti ce vedea la mine:). Eu sunt mai mult interesat ca voi fiind un incepator :) sa vad neste scule, isr ce am vazut aseara la nicolaie a fost super, mai ales slr ala.

#27
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Maine la 10 AM ne strangem in fata domului din piata unirii. Itinerarul cuprinde ceva cladiri abandonate si niste povesti la un suc/bere.

Ne vedem maine.

#28
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

View Postnicolaie, on Mar 27 2008, 22:05, said:

Maine la 10 AM ne strangem in fata domului din piata unirii. Itinerarul cuprinde ceva cladiri abandonate si niste povesti la un suc/bere.

Ne vedem maine.


Eu o sa fiu acolo. Mai vine cineva ?

#29
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
Moama ce ore va alegeti. De "clasa muncitoare" nu va pasa? :P

Ce cladiri? :P

#30
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

View Postgrig_jr, on Mar 28 2008, 01:17, said:

Moama ce ore va alegeti. De "clasa muncitoare" nu va pasa? :P

Ce cladiri? :P


Merem pana la cazarma :D Te bagi ?

#31
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
:( grig@work :(

Aveti grija la paznici, mai bine ii ocoliti. E cam PREA centrala locatia ca sa mearga o "atentie". Mai bine va feriti de ei.
Cu boschi ar trebui sa mearga cu vorba buna. Doar sa inteleaga ca nu aveti treaba cu ei, ci cu locul.

#32
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

View Postgrig_jr, on Mar 28 2008, 09:18, said:

:( grig@work :(

Aveti grija la paznici, mai bine ii ocoliti. E cam PREA centrala locatia ca sa mearga o "atentie". Mai bine va feriti de ei.
Cu boschi ar trebui sa mearga cu vorba buna. Doar sa inteleaga ca nu aveti treaba cu ei, ci cu locul.


Ti-am luat-o inainte grig. Am fost azi. Nici urma de paznici si doar un singur boschetar care a aparut cam pe cand plecam noi. Locatia e super. Daca am fi avut si niste blitzuri sau niste lumini ar fi iesit si mai beton. Pozele pe diseara :D

#33
bogdan_galetuse

bogdan_galetuse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,195
  • Înscris: 26.03.2008
pun eu una gen making of...


ups nu pot sa o atasez

Attached Files


Edited by bogdan_galetuse, 28 March 2008 - 14:13.


#34
nicolaie

nicolaie

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,158
  • Înscris: 07.03.2006
Ceva pe fuga si de la mine:

2 dragute

Attached File  IMGP2868_0_1_2_tonemappedm.jpg   377.59K   89 downloadsAttached File  IMGP2881_0_1_2_tonemappedm.jpg   276.21K   70 downloadsm.jpg]


2 slabute


Attached File  IMGP2863_0_1_2_tonemappedm.jpg   258.43K   69 downloadsAttached File  IMGP2864_0_1_2_tonemappedm.jpg   273.59K   61 downloadsm.jpg]



L.E. Desi am tras cam 50-60 de cadre prin cazarma aia, mi-am dat seama ca nu prea am ce sa hasderesc  :confuzzled:

Edited by nicolaie, 28 March 2008 - 22:27.


#35
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007
Domnul nicolaie si domnul bogdan_galetuse in pregatiri :D

Attached Files



#36
MasterMoll

MasterMoll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 11.06.2007

View Postmrdobanda, on Mar 29 2008, 22:26, said:

Domnul nicolaie si domnul bogdan_galetuse in pregatiri :D
Care-i care ? :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate