Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...

VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?
 Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi

Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis
 Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro
 Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 

Intrebati despre un DIVORT!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
21 răspunsuri în acest subiect

#19
snipest

snipest

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.817
  • Înscris: 02.01.2007

View PostMosIonRoata, on Feb 1 2008, 15:49, said:

Am si eu urmatoarea o problema si vroiam niste lamuriri de la un avocat. :(
- o cunostinta are mari probleme cu fostul sot. Au divortat in mai 2006 iar dementul de fost sot a revenit in viata ei ca urmare a anularii actului de divort. Dupa cate am inteles este a doua oara cand anuleaza divortul dar acum a devenit complet nebun; si asta pentru ca ea are prieten. Acum efectiv terorizeaza femeia si copii si nu stie ce sa faca ca o ameninta cu moartea. Ce vreau eu sa va intreb este:
- cum a putut anula divortul dupa atata timp si mai ales fara acordul ei? :(
Va multumesc frumos pentru eventualul raspuns!
p.s. Scuze moderatorilor, n-am vazut ditamai sectiunea JURIDIC si am postat in alta parte :D

Frate, pe asta n-am mai auzit-o! Daca se poate, aici, in fata voastra ma declar prost si neinformat!!!
Informati-ma si pe mine :D

#20
Bugsy

Bugsy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 05.10.2003
Singura modalitate de "anulare" a unui divort este, cred eu, de admitere a unei cai de atac.
Trebuia precizat undeva mai sus ca  intretinerea unui major pana la varsta de 26 de ani trebuie ceruta, ea fiind admisa de lege dar nu obligatorie.

#21
Bugsy

Bugsy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 05.10.2003
Revin pentru a arata ca intretinerea pana la 26 de ani nu este obligatorie in sensul ca nu se acorda din oficiu.
...A nu se intelege altceva...

#22
apasha

apasha

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 518
  • Înscris: 10.11.2007

View Postmartynel, on Dec 10 2007, 20:23, said:

Ca sa va lamuresc pe toti neintelegerile dintre acestia sunt materiale si dureaza de cativa ani.
Dar in ultimul timp sau agravat din pacate.Eu as vrea sa merg cu tata(deoarece detine partea materiala mai mare) dar nus daca il pot obliga sa ma ia cu el deoarece am trecut de 18 ani. Nu o luat ca pe un beneficiu financiar  dar nu pot sa imi urmez anumite idealuri fara sa am o sustinere.
Va multumesc tuturor celor care au raspuns si va salut cu stima!
In primul rand, pensie alimentara primesti daca urmezi studii pana la 26 de ani. Au mai scris si alti asta, ei bine iti spun sigur ca ai mei sunt divortati si eu am 20 de ani si primesc.
Daca ai 18 ani, alegi singur unde ramai, dar nu am priceput parte cu obligatul. Cum adica sa stii daca il poti obliga sa te ia la el? daca nu vrea, nu exista nici o obligatie. Singura obligatie care i apartine e sa iti dea pensie alimentara, nu sa te si ia. Nu il poate obliga nimeni, poti tu doar sa il convingi daca asta iti doresti.

Editat de apasha, 03 februarie 2008 - 00:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate